PZC 19 juli 2014 Geen inbraak met de burenkaart De smaakmaker Drukke dagen in het vissersdorp Bruinisse, een kermis, braderie en het mosselseizoen. Activiteiten zijn er dit weekend voor jong en oud. Fier op Zeeuws-Vlaanderen! Op zoek naar gele frambozen en jostabessen Warm... Zet een lekker drankje koel! Windkracht: ZO 4 Neerslag-- o mm Lachen en leren met roofvogels Drie dagen lang is het feest in Bruinisse en draait alles om de mosselen. Al sinds donderdag is het dorp in de ban van de visserijda- gen. Op de visserijdagen wordt het mos selseizoen geopend. Zoals elk jaar wor den de dagen gehouden in de haven en het dorp. Het havenplateau stroomde vol om de opening te zien. De miss van het jaar kwam op de vissersboot Bru-33 de haven binnen gevaren, Tineke de Waal opende het feest met haar verkie zing. Op het havenplateau staat mosselkoker Dingeman de Koning mosselen uit te delen. „Voor een euro krijg je een goed bakje gevuld met mosselen, het zijn er genoeg voor een kleine hap. Het is zon de als mensen ze weggooien", zegt De Koning. De mosselen die hier worden gekookt, zijn gevangen door de lokale vissers. „Na de vangst in de Oosterschelde wor den ze in Yerseke verwerkt en dan ko men ze weer terug om op Bruinisse ver kocht te worden." Het is enorm druk bij de kraam van De Koning. Hij heeft eigenlijk nauwelijks tijd om te praten, want het publiek staat in de rij voor de schelpdieren. Wie vandaag echter nog een portie mosse len wil proberen, moet wel op tijd zijn: De Koning: „Wij stoppen al om vijf uur 's middags met het koken van mosse len..." Tijdens de visserijdagen worden verder onder meer een palingrookwedstrijd en vlootshow tot een kinderplaybackhow gehouden. Vanavond staat een vuur werkshow gepland vanaf 22.45 uur. et is voor inbrekers al snel duidelijk wanneer ie mand niet thuis is. Met de burenkaart kun je aangeven wan neer je op vakantie bent, en deze aan de buren geven. Zij kunnen zo een oogje in het zeil houden en je huis eruit laten zien alsof je gewoon thuis bent. Je kunt ook de vakantiegegevens noteren, zo dat de buren je altijd kunnen be reiken in geval van nood. Op de kaart staan een aantal tips over het geven van een bewoonde indruk aan het huis. Je kunt de bu renkaart downloaden en printen op de website van Politiekeur merk Veilig Wonen (politiekeur- merk.nl). De burenkaart is onder deel van de campagne tegen in braak tijdens je vakantie. PIMM door Jerry van Luijk ondag vindt het zomerfestival Fier op Zeeuws-Vlaanderen plaats. Op het plein nabij de Veerha ven in Breskens wordt getoond wat voor moois Zeeuws-Vlaanderen te bie den heeft. Het beste van de streek zal te horen, zien, voelen en proeven zijn op één locatie. Dit alles wordt omlijst door optredens. De toegang is gratis, want het festival is voor iedereen! Het festival vindt plaats van 11.00 tot 23.00 uur op het Veerplein in Bres kens. pagina 5: Alle uitjes in Zeeland W&rW- -4 In de rij voor de mosselen Dingeman de Koning bij een stomende pan mosselen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53