De Boer ziet leidersrol voor Blind 46 SPORT VOORRONDE CHAMPIONS LEAGUE Lahm stopt als international Nieuwe Feyenoord-trainer geeft zijn ploeg een goede kans tegen de Ttirken. Dinsdag 29 juli is in Rotterdam het eerste duel. Andere clubs hoeven zich pas vol gend jaar weer te melden. De Boer wil, net als Louis van Gaal, de ge hele voorbereiding van een ploeg meemaken om de spelers naar zijn hand te kunnen zetten. Net als de voormalige bondscoach laat hij zich niet zomaar verleiden. „De clubs waarbij ik een goed ge voel heb, zijn op de vingers van één hand te tellen", vertelde hij op een persconferentie in De Lutte, waar Ajax een trainingskamp van een week afsloot „Ik moet echt iets kunnen toevoegen", vulde hij aan. Een enorm salaris prikkelt hem niet. „Daar ben ik te jong voor. Ik wil iets neerzetten, het team en de spelers beter maken. Dat kan hier. Ik hoef niet weg." Met ongeveer dezelfde retoriek overtuigde hij Joel Veltman, Davy Klaassen en Ricardo van Rhijn om hun contracten te verlengen. In hotel de Bloemenbeek liet De Boer deze werkwijze zien door subtiel op het gevoel van Daley Blind in te spelen.. Terwijl diens zaakwaarnemer elders in het land zinspeelde op een hausse aan inte resse voor de international, gaf de trainer aan geen transfer te ver wachten. Door het vertrek van Siem de Jong naar Newcastle Uni ted geldt de veelzijdige speler als een van de meest toonaangevende gezichten binnen de selectie. „Da ley had een fantastisch jaar. Maar wat betreft leiderschap kan hij nog heel grote stappen maken", begon De Boer. „Het zou mooi zijn als hij die rol van Siem kan overnemen bij ons." De Boer ziet in mogelijk zijn laat ste jaar bij Ajax voldoende poten tieel om eindelijk ook op Euro pees niveau echt te flonkeren. De vaste kern, aangevuld met top talenten uit de opleiding, kan die opdracht volgens hem aan. „Als die jongens allemaal blijven, moet je internationaal stappen gaan ma ken. Dan mag je veeleisender zijn. We hoeven de Champions League niet te winnen, maar moeten dicht bij de prijzen komen." Spits Kolbeinn Sigthórsson en re servedoelman Kenneth Vermeer maken de nieuwe poging om de groepsfase van het belangrijkste clubtoernooi te overleven waar schijnlijk niet meer mee. Beiden proberen voor het sluiten van de transfermarkt weg te zijn. Moch ten zij daadwerkelijk weggaan, dan trekt Ajax vervangers voor hen aan. Bij een vertrek van Niklas Moisan- der, vooralsnog benoemd tot cap tain, houdt Ajax zich stil. Met Nick Viergever en Stefano Dens- wil beschikt de club over voldoen de alternatieven. De Boer rekent echter niet op een vertrek van de Fin. Eigenlijk zorgt slechts één zaak voor een rimpeling in een verder serene voorbereiding. Ajax dacht met Robert Muric overeenstem ming te hebben bereikt, maar zijn club Dynamo Zagreb betwist de geldigheid daarvan. Het Kroati sche talent zou door een clausule niet transfervrij zijn, maar stilzwij gend nog een jaar onder contract staan. Ajax wilde inhoudelijk niet op de materie ingaan, maar wacht vrijwel zeker een gang naar de Fi- fa. MÜNCHEN - Philipp Lahm (30) stopt als voetbalinternational van Duitsland. De heeft de Duitse voetbalbond DFB gisterochtend bevestigd. Het nieuws werd eer der al door de Duitse sportkrant Bild de wereld ingebracht. „Philipp heeft me vanochtend ge beld en persoonlijk op de hoogte gesteld van zijn besluit", aldus president Wolfgang Niersbach van de DFB. „Ik merkte in dat ge sprek al snel dat het kansloos was om hem nog om te praten. Hij was tien jaar lang niet alleen een bepalende speler, maar ook een absoluut voorbeeld bij de nationa le ploeg. Ik heb hem voor al zijn inzet bedankt." De 113-voudig international zou op het hoogtepunt willen stop pen. De verdediger/middenvelder van Bayern München was een van de sleutelspelers van Duits land, dat zondag voor de vierde keer wereldkampioen werd. ROTTERDAM - Het is, volgens Fred Rutten, de zomer dat Nederlan ders in grote competities 'het on mogelijke mogelijk maakten'. De Feyenoord-trainer: „Het Songfesti val, dat zou toch helemaal niks worden? En het Nederlands elftal dan? Maar, je hebt het gezien. Waarom zouden wij dan niet tot iets moois in staat moeten zijn in de Champions League?" Feyenoord, de nummer twee in het afgelopen eredivisieseizoen, werd gisteren bij de loting voor de derde voorronde van de Cham pions League aan het Tlirkse Be siktas gekoppeld. De club speelt, op dinsdag 29 juli, eerst thuis, een week later is de return in Istan- boel. „Geschrokken? Ik schrik niet zo snel. Echt, ik vind het een leu ke tegenstander. Het gaat een mooie ervaring worden." Rutten weet, als iedere voetbal trainer, hoe hectisch het kan zijn in een Turks stadion. Hij bezocht al eens Fenerbah^e. „Daar vliegt wel eens een vuurpijltje over het veld." „Maar we gaan er niet heen om het alleen maar mee te ma ken. Het gaat om het eindresul taat" LOTING PSV Hoewel Rutten nog amper weet welke spelers hij wel en niet kan opstellen - de transfergeruchten houden aan - geeft hij Feye noord een goede kans. Dat er eerst thuis wordt gespeeld, nou en? Rutten heeft zich de Rotter dams voetbaltaal snel eigen ge maakt. Is strijdvaardig. „Wij gaan voor de winst, sowieso. Dan ge ven we toch eerst thuis een sig naal af. In de Kuip kunnen we een hele grote macht zijn, ook op internationaal niveau." Lex Immers lijkt de boodschap reeds begrepen te hebben. Twee jaar terug, in zijn debuutmaand bij Feyenoord, zag Immers het in de thuiswedstrijd tegen Dinamo Kiev, ondanks een surplus aan kansen, mislukken om verder te komen in het belangrijkste Euro pese bekertoernooi. „Feyenoord is het aan zijn fans verplicht om thuis te geven in zulk soort wed strijden." Het niet-geplaatste Feyenoord had ook Zenit St. Petersburg, Lil le, FC Kopenhagen of Standard Luik kunnen treffen. De eerste twee van dat kwartet werden als erg lastig beschouwd, er waren zorgen over een te grote stroom fans als de Belgische opponent uit de koker was gekomen. Met Besik tas werd een club geloot die ook in Nederland veel aanhangers heeft. De selectie van Besiktas kent een grote Turkse kern. De in Zaandam geboren middenvelder Oguzhan Ózyakup (ex-AZ en Arsenal) is één van de jonge Uirkse talenten. De ploeg van Slaven Bilic kent echter ook een aantal buitenland se routiniers. Deze week nog werd Demba Ba van Chelsea los geweekt, ook ex-Ajacied Julien Es- cudé, voormalig PSV'er Atiba Hut- chinson en de Amerikaan Jermai- ne Jones staan er onder contract. Jones, die op het WK in Brazilië een sterke indruk maakte, en Rut ten werkten samen bij Schalke 04. „Ik weet dus wel wat hij kan. En wat hij niet kan." De Portugese spits Hugo Almeida staat nog wel op de loonlijst, maar staat op het punt getransfe reerd te worden. Rutten: „Hij is ons ook aangeboden." Zelf ontvangt hij op 23 juli de WK-gangers Jordy Clasie, Stefan de Vrij en Terence Kongolo - als ze niet voortijdig zijn verkocht - weer op de club. Diezelfde avond speelt Feyenoord een oefenduel met Real Sociedad. „Ik babbel dan wat met ze, kijk ze goed in de ogen en misschien stel ik ze dan meteen wel op. Tuurlijk, we zul len geen risico's met ze nemen. Maar als je zo'n traject als met Oranje hebt meegemaakt, ben je ook na wat dagen vrij heus nog wel fit." Rutten schrikt niet van Besiktas door Geert Langendorff DE LUTTE - Het scheelde weinig, zo gaf Frank de Boer toe. Als een in terne stemming bij Tottenham Hotspur in zijn voordeel had uitge pakt, zou hij geen trainer van Ajax meer zijn geweest. De club uit Lon den koos echter voor Mauricio Po- chettino. De succescoach nam de afwijzing voor kennisgeving aan om na een vakantie met frisse moed aan zijn vijfde seizoen bij de landskampioen te beginnen. door Edward Swier PSV speelt in de derde voorronde van de Europa League tegen Botev Plovdiv uit Bulgarije of SKN Sankt Pölten uit Oostenrijk. De Eindhove- naren spelen als eerste thuis, op donderdag 31 juli. De return volgt een week later op 7 augustus. Het eerste duel tussen Plovdiv en Sankt Pölten eindigde donderdag in 2-1 voor de Bulgaren. l Feyenoord-trainer Fred Rutten denkt dat de tweestrijd met Besiktas een mooie ervaring gaat worden. Hij gaat er vanuit dat zijn ploeg wint. foto Erwin Spek/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46