MENINGEN 33 brieven Langste park Van Versie Bloemenweide Pesticiden Zorgverkenner Lijdzaam Volkert De bolwerken van Middelburg een uniek park, na de renovatie is het zeker een stuk mooier gewor den, dat was ook hard nodig. Al leen het stuk in Klein Vlaanderen is er niet mooier op geworden, dat was een groene strook die veel ruimte gaf en waar de kinde ren konden spelen. Nu is het een dichte massa van hoge struiken wat veel gebruikt wordt als open baar toilet. Misschien toch meer onderhoud als het grasveld, en ze ker niet mooier. De Stadsschouw burg staat zeker niet op de juiste plaats, als de politiek wat vlotter zou zijn in zijn besluiten had Mid delburg nu een mooie Stads schouwburg en een mooier bol werk gehad. Aan al dat mooie groen en het onderhoud ervan zit natuurlijk ook een kostenplaatje, dus ik denk dat Middelburg zeker voldoende heeft aan wat er nu is aan groenvoorzieningen. Laten we er zuinig op zijn. De spijker op zijn kop! Dat is het stuk van Leon ten Voorde (Brasil 2014) in de krant. En meneer Van Persie moet hier dan gefrustreerd op reageren (tijdens een gesprek met Jack van Gelder na de wed strijd tegen Brazilië) als Pierre van Hooijdonk eenzelfde constate ring doet. Wellicht kan Robin de komende weken zelf eens wat golfballetjes gaan slaan zoals hij voorstelt aan Van Hooijdonk. Na de wedstrijd tegen Australië heeft Robin slechts buitenspel of in de weg gelopen, kansen gemist en overtredingen gemaakt. Hij profi leert zich als een egotripper en wil met zo weinig mogelijk in spanning de vedette uithangen. Het wordt tijd dat hij eens in de spiegel kijkt en zich afvraagt of Guus Hiddink straks deze fratsen ook accepteert. Mocht Robin van Persie al op een voetstuk hebben gestaan, dan is hij er wat mij betreft nu definitief afgevallen. Een bloemenweide is geopend in Ovezande door een wethouder van de gemeente Borsele. Onge twijfeld met goede bedoelingen. Het is echter een totaal zinloze methode. Voor een paar vlinder soorten heeft het enig nut, bijen komen er niet omdat die niet op verschillende bloemen vliegen maar op een soort tegelijk. Er is to taal geen visie of beleid voor het openbare groen. In de winter wordt er op los gesnoeid op bo men en struiken die wel nut zou den hebben voor insecten. Die zouden in het voorjaar volop stuif meel kunnen geven. Hetzelfde geldt voor de zogenaamde bloem- dijken en bermen. In de jaren tachtig heeft een specialist op dit gebied (Hans Warren) er herhaal delijk op gewezen dat er door on juist handelen steeds meer bloe men zullen verdwijnen. Maar de bordjes in Kwadendamme en Ove zande zijn aandoenlijk mooi. Het aantal insecten etende vogels gaat sterker achteruit in gebieden waar gewasbeschermingsmiddel imidacloprid wordt gebruikt, dat is de conclusie van een onderzoek van de Radboud Universiteit van Nijmegen. Iedereen kan toch op zijn vingers natellen dat wanneer je het voedsel van de vogels, de in secten, vernietigt, dit onmiddel lijk gevolgen moet hebben voor de vogelstand. De zo vaak gepre zen prachtige natuur van Zeeland oogt weliswaar fraai maar het ve nijn zit het hem in de onzichtba re giftige deken van insecticiden, pesticiden en herbiciden die over heel Zeeland wordt uitgespreid, die de landbouwers een gegaran deerde 'gezonde!' oogst geven maar die ten koste gaat van heel veel natuurlijk leven. We denken allemaal dat het wel meevalt. In de wetenschap wordt al vele jaren het toegestane maximum aan be strijdingsmiddelen bijgesteld om dat elke keer blijkt dat de gebruik te bestrijdingsmiddelen toch scha delijker blijken dan men aanvan kelijk dacht. Het tweede artikel dat mij trof was 'Waar iemand is overleden dragen de mensen geen maskers meer'. Waarom gooien wij het masker nu niet af, leef gezonder want gezondheid kun je wel ko pen: Begin bij de bioboer. De zorgverkenner komt er met goedkeuring van de Provinciale Staten). Gedeputeerde Van Heuke- lom heeft een lijstje met dertien namen van personen die een bo nus van 75.000 euro wel kunnen gebruiken. Ik zou enkele paar sug gesties willen toevoegen: Vier hout, Simons en Zomer. Pioniers uit het recente verleden. U be grijpt het: aan enige mate van cy nisme valt niet te ontsnappen. Mij bekruipt het angstige gevoel dat het niet alleen gaat om de ge zondheidszorg, maar ook om het prestige van een nieuw zieken huis in Middelburg. Want waar om de adviezen van patiëntenor ganisaties genegeerd en wat erger is: waarom ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen dwingen tot nog meer samenwerking? Of is het de bedoeling om na de opruiming van het ziekenhuis in Vlissingen ook de goed georganiseerde zorg in Terneuzen te verkwanselen? Wordt het niet de hoogste tijd dat zorgverzekeraar CZ zich gaat be moeien met deze vorm van geld- verkwisting? De eerdere berichten, dat Provin ciale Staten beslist te lijdzaam rea geren op het dagelijks beleid van Gedeputeerde Staten (Visitatie commissie), en het recente nieuws, dat er onvoldoende demo cratische bereidheid tot openheid is naar de burgers door Gedepu teerde Staten, zijn verontrustend. Daarnaast spot het handjeklap voor strategische beleidsposities met de keuze, die de kiezers ma ken. Het blijkt bij herhaling moge lijk, dat tegen de verkiezingsresul taten in, minderheidspartijen en antidemocraten in het dagelijks bestuur geraken. Nu al geven de meeste dames en heren aan te 'willen blijven zitten', en claimen zo continuering van de huidige status quo. Het lijkt er op, dat de Zeeuwse Staten bij voorbaat de kiezers willen ontmoedigen, door aan te geven dat alles bij het oude mag blijven. Dat een dergelijke aangekweekte desinteresse bij de straks niet kiezende meerderheid, volgend jaar weer resulteert in on democratisch bestuur, is voor con servatieve minderheidspartijen al vast mooi meegenomen. En voor verantwoordelijkheid van de zit tende Staten. Wat heeft die vent allemaal te ei sen, de moordenaar van Pim For- tuyn. Meneer wilt af van die regel tjes, meneer heeft niets te eisen, meneer moet blij zijn dat ie eer der vrij is op die voorwaarden. Wij Nederlanders willen ook zo veel, niet langer doorwerken, niet allerlei regeltjes in het verkeer, niet teveel belasting betalen en meer geld in de beurs om uit te geven, we eisen dat maar krijgen het ook niet. Dus laat meneer Volkert van der G. maar zo verder gaan op die voorwaarden cv*fw OBI je oude matras is geld waard! Dé winkel met het complete Auping assortiment onder één dak. auping Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) plaza ZATERDAG 19 JULI 2014 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl A.B. Brouwer Klein Vlaanderen 39, Middelburg Floor Adriaanse Zwinstraat 31, Zoutelande Jacob Spaan Breestraat 7, Ellewoutsdijk Leo van den Broeke Landpoortstraat 17, IJzendijke Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen pllls ÉÊ&S Iedere 8 tot 10 jaar ben je toe aan een nieuwe matras. Ruil je oude matras bij ons in en je krijgt 20% voordeel op een nieuwe. En geen zorgen om je oude matras, deze halen we bij je op om te laten recyclen. (Her)gebruik je je oude matras zelf? Dan krijg je het voordeel natuurlijk ook! Kijk voor onze koopzondagen op www.auping.nl Geldt in de actieoperiode van 12 juli t/m 24 augustus 2014 op matrassen én topmatrassen. Kijk voor de voorwaarden op Auping.nl/matrasvoordeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33