2 en 3 Extra bagage hield Sluiskils gezin wat op; daardoor stapten ze nét niet op de rampvlucht MH17. Zeer warm, 31 Veel Zeeuwen lopen de Vierdaagse uit pagina 2/3: Sfeer van Koude Oorlog pagina 4/5: Separatisten kregen hulp pagina 6/7: In herinnering 8 711688"555547 Editie: Walcheren Premier De onderste steen moet boven komen in het onderzoek naar de oorzaak, zegt premier Mark Rutte. DE STELLING UW MENING 354 reacties Ik geef mijn stelend kind niet aan bij de politie EENS WÊË 25% Op jacht naar je favoriete vruchten SlachtofFers Het aantal Nederland se slachtoffers - dat gisteren is bijgesteld naar 193 - zorgt voor verbijstering. Condoleances Koning Willem- Alexander en konin gin Maxima teken den gisteren het con doléanceregister. Aanslag Het onderzoek naar de oorzaak wijst steeds meer op een aanslag door pro-Rus sische rebellen. ZATERDAG 19 juli 2014 JAKARTA - „We hebben een twee de kans gekregen", zegt Gert Jan sen uit Sluiskil. „Als we een mi nuutje eerder waren geweest, had den wij waarschijnlijk niet bij het groepje gehoord dat moest wor den overgeboekt. Dan hadden we ook in dat vliegtuig gezeten." De 57-jarige Zeeuws-Vlaming rea liseert zich goed een dag later op zijn hotelkamer in Jakarta pas echt hoeveel geluk hij en zijn vrouw Pudji en hun zoon Pasha (12) hebben gehad. „Ik zie nu net op televisie de eerste beelden van de crash en de slachtoffers..." Zijn stem breekt. Hij snikt: „Nu komt het pas echt goed binnen... Al die mensen die wij hebben ge zien bij de incheckbalie. Dit is zo'n onwezenlijk gevoel. Wij heb ben het gered, zij zijn er niet meer... Vreselijk!" Het gezin uit Sluiskil meldde zich donderdag aan de late kant bij de incheckbalie van Malaysia Airli nes op Schiphol. Hun reis naar Ja karta is ook familiebezoek en dus hebben ze wat extra spullen als bagage. Dat houdt een beetje op. Ze staan achter in de rij voor de incheckbalie. Eindelijk aan de beurt wacht hen een koude douche. Het vliegtuig zit al vol. Of meneer en mevrouw Jansen willen meewerken aan een over boeking op een andere vlucht, met een overstap in Dubai in plaats van Kuala Lumpur? Ook al is deze route aanzienlijk langer, een andere optie is er niet. „Met ons waren er twee anderen en ik dacht zelfs nog een paar die moesten worden overgeboekt", vertelt Gert verder. „In Dubai moesten we vier uur wachten op de aansluiting naar Jakarta. Wij wisten nog van niets van een on geluk. Dat kwam pas toen we weer in het vliegtuig zaten en via de vluchtinformatie zagen dat de vlucht van Malaysia Airlines was geannuleerd. De jongeman die we hadden ontmoet bij het over boeken, had gehoord dat er iets was gebeurd. Ik vroeg de stewar dess waar dat vliegtuig vandaan kwam. Schiphol, zei ze, vlucht MH17. Toen besefte ik dat we aan een ramp waren ontsnapt." „Mijn vrouw was die dag toeval lig jarig. Je leeft in een roes. Hele families die ingecheckt hebben. Al die mensen die bij het vertrek naar hen stonden te zwaaien. Mijn tweelingbroer Bert heeft ons weggebracht. Je moet er toch niet aan denken dat. Weer breekt z'n stem. Een diepe zucht. Hij slikt z'n verdriet weg. „Onvoorstelbaar... Ik ben heel blij dat Bert gelijk de familie en vrienden heeft laten weten dat wij niet aan boord van die fatale vlucht zaten. Voor vertrek hadden we daar nog grapjes over ge maakt. We gaan de 17e wel weg, maar we weten niet wanneer we terugkomen." Pudji Jansen is moslima en ziet de ontsnapping aan de dood als een gift. Zoon Pasha had het de laatste twee uur in het vliegtuig niet breed, vertelt Gert. „Flinke buikpijn van de zenuwen. Ik kan je vertellen dat we bij de landing in Jakarta wel handje in handje hebben gezeten." Op 17 augustus keert het Zeeuws-Vlaamse gezin terug naar huis. Met Malaysia Airlines. „Pas ha wil dat ik die vlucht overboek, maar nu zeg ik nog dat we nooit iets te klagen hebben gehad bij de ze maatschappij. Ze kunnen hier ook niets aan doen. Het vliegtuig is neergeschoten, op 10 kilometer hoogte. Wie verzint zoiets!" 256e jaargang nr. 168 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Dag van nationale rouw is nu op zijn plaats Reageer op pzc.nl ONEENS HH|| 75% Een vrouw huilt bij een bloemenzaak in Volendam waarvan de eigenaren bij de vliegtuigcrash zijn omgekomen, foto Dingena Mol/HH Verschil van 1 minuut Gert Jansen, zijn vrouw Pudji en zoon Pasha uit Sluiskil (vlnr) met twee an dere passagiers die ook waren overgeboekt en dus vlucht MH17 misten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1