a I 'Zoeksites slordig met recht op vergeten' I Ik i BINNENLAND 9 Rotterdam naar Dubai Noorse Fjorden IJsland Hawaii en Frans-Polynesië Caribbean en de Amazone Bing reageert met het vergeet-mij- formulier op een arrest van het Europees Hof van Justitie. Dat be paalde in mei dat zoekmachines verouderde, foute of irrelevante zoekresultaten onvindbaar moe ten maken. Google kwam eind mei al met een formulier en kreeg sindsdien ruim 70.000 ver zoeken uit heel Europa. Het ging daarbij de mist in toen het artike len van de Britse mediabedrijven BBC, The Guardian en Daily News onzichtbaar maakte. Na pro test zette Google die weer terug. EU-privacywaakhonden, waaron der het College Bescherming Per soonsgegevens, ontmoeten vol gende week vertegenwoordigers van Google, Bing en Yahoo over de invulling van het 'recht om ver geten te worden'. Volgens de Wall Street Journal zal een van de gespreksonderwerpen zijn dat Google alleen resultaten verwij dert van de Europese zoeksites en niet van die eindigend op .com. „Dat zet de effectiviteit van het hele besluit ter discussie", aldus Gwendal Le Grand van de Franse privacywaakhond CNIL. Ook zou de zogenoemde 'artikel 29-werkgroep' kritisch zijn over het feit dat Google site-eigenaren op de hoogte stelt van het verwij deren, waardoor die soms juist ruchtbaarheid geven aan het oor spronkelijke artikel. Aan de ande re kant wil de groep dat zoekma chines transparant zijn over waar om andere verzoeken juist wor den afgewezen. Het CBP wilde niet inhoudelijk reageren. Premier Aruba stopt zijn hongerstaking Premier Mike Eman van Aruba is gestopt met zijn hongersta king. Dat heeft zijn arts, minis ter van Volksgezondheid Alex Schwengle, gisteren gezegd. Premier Eman was vrijdag begonnen met zijn protestac tie. Hij at niet meer omdat Nederland de begroting van Aruba niet wilde goedkeuren. Nederland bemoeit zich vol gens hem te veel met de begro ting van zijn land. Gisteren meldde de Nederlandse rege ring dat er binnen 'enkele da gen' een tussenrapport komt over de financiële situatie van Aruba. Onderzoekers: geen doofpot zedenzaken In de periode 1945-1980 zijn ern stige zedenzaken 'in het alge meen serieus behandeld en mel dingen en aangiftes doorgaans nauwgezet geregistreerd'. Dat is althans de indruk die speciaal aan gewezen onderzoekers hebben ge kregen na archiefonderzoek, al dus het ministerie van Veiligheid en Justitie. Volgens de onderzoe kers is het 'niet aannemelijk dat er in deze periode sprake was van een doofpotcultuur bij de politie'. Het Verkennend' onderzoek is verricht door Maarten van Boven, voormalig algemeen rijksarchiva ris, en Freek Koster, oud-vicepresi- dent van de Hoge Raad. Waarschuwing voor extreme hitte Het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu heeft vandaag het Nationaal Hitte- plan in werking gesteld. De temperaturen lopen op tot bo ven de 30 graden. Er komen extra maatregelen voor kwets bare groepen, zoals ouderen, die doorgaans minder transpi reren en minder dorstgevoel hebben. Ouderen wordt geadvi seerd ten minste 2 liter water te drinken en matig te zijn met alcohol en cafeïnehoudende dranken. Ook krijgen zij het advies om alleen 's morgens naar buiten te gaan, goed te blij ven eten en veel te rusten. ms Rotterdam Norwegian Star ms Statendam Seabourn Quest VRIJDAG 18 JULI 2014 I illustratie Nourdin Kouch door Freke Remmers AMSTERDAM - EU-privacywaakhon- den zijn kritisch over hoe zoekma chines omgaan met het recht om vergeten te worden. Na Google is nu ook de zoekmachine Bing be gonnen met het verzamelen van vergeet-mij-verzoeken. Google kwam eind mei al met een formulier en kreeg sindsdien ruim 70.000 verzoeken uit heel Europa DEN HAAG DEN HAAG DE BILT Nu extra in prijs verlaagd! Prachtige route vanuit Rotterdam naaroa, Malta, Oman en Dubai Vertrek: 27 september Duur: 30 dagen Inclusief vlucht Bezoek NoorwegenIJsland, Schotland en Ierland Vertrek vanuit Kopenhagen Vertrek: 22 september Inclusief vlucht Bijzondere route langs eilanden als Honolulu, Bora Bora en Papeete Alleen bij cruisewinkel ontvangt u een boordtegoed van $75 per hut Vertrek: 2 oktober Inclusief vlucht, hotel en transfer Met Seaboum vaart u All Inclusive aan boord Unieke reis via Barbados en St. Barts naar de Amazone Vertrek: 24 oktober Inclusief vlucht, hotelovernachting en transfer BQEK DP WWW.CRUIBEWINKEL.NL DF BEL D2D - 42 11 115 Bij cruisewinkel.nl bent u verzekerd van de beste service tegen de scherpste prijs! Uitgebreid cruise aanbod Ervaren crvisespeoahsten Persoonlijk en deskundig advies Maatwerk: ruime keus m vtuditdata of verlenging van de reis Profiteer van de beste acties en promoties Pifé&i zijr» varsat per persoon cfb. v.,2 person#*-!per tx gr, t v. cesa&bsarrmö en wfrgsrxjen todüfsief aie beiaszr-gen ets 'welpensten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9