ZEEUWS- NDEREN Ammehoela Dizzie Steur van 85 centimeter gevangen bij Sluiskil Brug Sluiskil later gestremd almanak Daling in Zeeland groter dan landelijk. Lichte stijging in Hulst en Sluis. Over hele linie wel meer werklozen dan in 2013. 34 en 35 UNIEK VISWATER terneuzen - De werkloosheid daalt in Zeeland harder dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit cijfers van uitkeringsinstan ties UWV. In juni zaten er 198 Zeeuwen min der in de WW dan in mei. Het aantal WW-uitkeringen daalde met 2,5 procent tot 7655. Dat is meer dan de landelijke afname, die 1,7 procent bedroeg. In Zee land zijn mede door het toerisme en de landbouw de seizoens invloeden sterker dan in veel an dere provincies. De horeca en de landbouw zijn goed voor dalingen van het aantal WW'ers van respectievelijk 8 en 7 procent. Dat is drie keer zoveel als landelijk. Naast deze seizoensge- voelige sectoren daalt de werk loosheid ook flink in het onder wijs, de industrie en de uitzend- branche. Het is de tweede maand op rij dat de werkloosheid daalt. In april be leefde Zeeland een piek. Er zaten toen 8334 Zeeuwen in de WW. Dat zijn er nu een kleine 600 min der. De procentueel grootste daling doet zich voor in de gemeente Reimerswaal: 6,5 procent ofwel 27 mensen uit de WW. Ook de ge meente Veere behoort tot de gro te dalers. Daar is het aantal bur gers met een WW-uitkering met 5,7 procent (19 uitkeringen) afge nomen. Ook in de gemeente Terneuzen daalde het aantal WW'ers, met 1,6 procent; van 1064 naar 1047. De gemeenten Sluis en Hulst no teerden juist een stijging: Sluis plus 2,1 procent (van 334 naar 341) en Hulst plus 0,4 procent (van 525 naar 527). Landelijk zitten nu 430.600 perso nen in de WW. De daling ten spijt is de werkloosheid nog steeds hoog in vergelijking met een jaar geleden. In juni telde Zee land meer mensen met een WW-uitkering dan een jaar te rug: plus 930 ofwel een stijging van bijna 14 procent. Landelijk is sprake van een toename van 49.000 WW'ers ten opzichte van juni 2013. Dat maakte het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend. Volgens het CBS zijn er nu 657.000 mensen op zoek naar werk, ofwel 8,6 procent van de to tale Nederlandse beroepsbevol king. Dat zijn WW'ers, schoolver laters en mensen met een bij standsuitkering. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid noemt de werkloosheid nog veel te hoog, maar is 'blij' dat in juni sprake was van een daling. SZW ziet meer lichtpuntjes: de industriële productie groeit, het aantal faillis sementen neemt af en er worden meer woningen verkocht. SLUISKIL - De brug bij Sluiskil wordt vanmiddag pas om zes uur afgesloten voor het wegverkeer. Aanvankelijk was de stremming in verband met groot onderhoud gepland vanaf drie uur. Omdat bij vorige afsluitingen, vrijdag 4 en 11 juli, lange files ontstonden, wacht Rijkswaterstaat nu tot de grootste drukte voorbij is. Het groot onder houd werd steeds in het weekein de uitgevoerd. Maandagochtend ging het mis. Toen moest de brug om zes uur weer draaien, maar door een storing kon dat pas om half acht 's avonds. Ook dat leidde tot files. Richard House heeft vooruitgang geboekt Of ze nog wat bij de koffie wilde drinken, vroeg de aardige KLM- steward na de maaltijd aan die Vlis- singse tijdens de lawaaiige vlucht van San Francisco naar Amster dam. „Een glaasje Baileys lijkt me wel lek ker, hebt u dat toevallig?", ant woordde zij. "Ammehoela", was alles wat hij zei. Ammehoela? Hoorde ze dat nou goed? Was het misschien niet ge past om in de economy class naar een likeurtje te vragen? Ze keek de steward bevreemd aan. „Die is veel puurder en zachter dan Baileys", vervolgde hij. Waarop hij een fles Amarula Cream uit het ser veerwagentje haalde. Werkloosheid neemt gestaag af door Frank Balkenende VRIJDAG 18 juli 2014 25 D Tip? redactie@pzc.nl aan de waterkant zit met een hengel. Na het maken van foto's heeft hij de steur teruggezet. „Hij bleef op z'n rug liggen. Doodzonde. Met de stok van een schepnet heb ik hem wat heen en weer bewogen, en ja hoor, daar ging hij!" Piet is supertrots. Voorzitter Paul Aardewerk van de Terneuzense hengelsportvereniging ONI deelt dat gevoel met hem. „Dit jaar is al eerder een steur gevangen in het Kanaal", weet hij, „maar niet zo'n grote." Dat er steuren in het Kanaal Gent-Terneuzen zitten, is volgens Aardewerk het bewijs dat het Kanaal 'een heel bijzonder viswater' is. „Twintig jaar geleden was je bang een vis boven water te halen, zo vies waren die. Nu vang je er alles, harders, in april zelfs een zeeforel en deze week dus zo'n grote steur, prachtig." foto Jaap Maas SLUISKIL - Piet Broeshart uit Sluiskil is een echte sportvis ser. Hij gaat elke dag met zijn hengel op pad, om vooral karpers te vangen in ondiepe watertjes in de buurt. Deze week zat hij aan het Kanaal Gent-Terneuzen, aan Kanaal- zicht bij Sluiskil. Het topje van zijn hengel bewoog. Hij rea geerde snel en probeerde zijn vangst binnen te halen. „Ik dacht dat ik vast zat, zo zwaar ging het" Een gevecht ont spon zich dat volgens Piet wel een kwartier, twintig minu ten duurde. „Het gaf een heerlijk gevoel, niet te beschrij ven, daarvoor ben je sportvisser." Een andere sportvisser die naast hem zat, schoot hem vervolgens te hulp. „Hij had een groot net bij zich." En daar paste Piets vangst ge lukkig in: een steur van maar liefst 85 centimeter. „Uniek", durft Piet te stellen, die al meer dan veertig jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69