Vervoer is halszaak voor jeugd Surrender verbijsterd over verbod optreden Wemeldingsebos wordt uitgedund 66 Na de vakantie gaan we werven. Een tijd in de Jongerenraad staat best goed op je cv. BEVELANDEN en THOLEN 29 Nellineke de Haan wint schrijfwedstrijd „Toen ik hier kwam, realiseerde ik hoe verwend ik was om op te groeien in Middelburg. In de stad is alles bij de hand. Je kunt zelf gaan waar je heen wilt, ook al heb je geen brommer. Hier is alles ver spreid. Ik wil me in gaan zetten voor beter vervoer voor jonge ren." Misschien is een taxibedrijf bereid om een taxipas voor jonge ren in te voeren tegen laag tarief, oppert Bek. „Daar heb ik elders voorbeelden van gezien. Wellicht kunnen we een bus regelen voor een trip naar discotheek De Hooi zolder in Westkapelle, nu die van de zomer weer open is." Ze is pas vier weken in functie en druk aan het kennismaken op Noord-Beveland. „Overal waar ik kom, borrelen de ideeën bij me op", zegt ze enthousiast. Bek wil daarbij haar ervaring op alle fron ten inzetten. Ze studeerde pedago giek in Tilburg, werkte in haar eindstage bij Bureau Jeugdzorg Zeeland, werkte daarna 2,5 jaar met licht verstandelijk gehandi capte jongeren in een woongroep van Juvent en werkt nu naast haar nieuwe taak ook in de kinder opvang bij Kibeo. Na de zomer stapt Bek over naar Stichting Kin deropvang Walcheren. „Het is een voordeel dat ik de so ciale kaart van Zeeland ken." Ze hoopt jongeren te treffen bij sportverenigingen en bij evene menten. De jongeren van jeugdin- stelling De Vliethoeve in Kortge- ne rekent Bek nadrukkelijk mee. „Al wonen ze hier maar tijdelijk, ze hebben contact met en invloed op de jongeren van hier." Belangrijk vindt ze dat de Jonge- renraad Noord-Beveland meer slagkracht en leden krijgt. „De website is al een tijd niet bijge houden. We hebben een webmas ter nodig. Na de zomervakantie gaan we weer werven. Een tijd in de Jongerenraad staat best goed op je cv. Ik vermoed dat jongeren niet goed weten wat meedoen aan de Jongerenraad betekent. Dat er serieus naar ze geluisterd wordt en dat ze het niet voor niets hoeven te doen. Leden krij gen dertig euro per maand en een reiskostenvergoeding. We vergade ren elke drie weken, meest hier boven in het gemeentehuis in Wissenkerke. Maar ik wil eens zien of vergaderen op locatie in spirerend werkt. De volgende keer is op 26 augustus, misschien is het Banjaardstrand leuk. Beter dan in de speeltuin rondhangen." Dat schrijft de Zuid-Bevelandse dialectrockband op haar Facebook- pagina. „Al bijna dertig jaar verzorgen wij talloze optredens in diverse ge meentes in onze geweldige pro vincie. Nog nooit is er sprake ge weest van enig rumoer of opstoot jes of relletjes, sterker nog, wij hebben al diverse keren op Mos selrock en de kermis tijdens de mosseldagen gespeeld zonder eni ge wanklank. Hoe dit verbod tot stand is gekomen is onbegrijpe lijk. Aan onze fans, wij vinden het heel erg dat dit niet door mag gaan, maar wij kunnen daar niks aan doen", aldus de reactie van de band. De gemeente Reimerswaal heeft de vergunning geweigerd na een negatief advies van de Veiligheids regio. Die beoordelen het optre den van Surrender als een extra evenement dat om extra poli- tie-inzet vraagt. Omdat ook de Mosseldag veel bezoekers trekt, is er onvoldoende politie-capaciteit. Boswachter Karei Leeftink: „Bij dunning wordt een groot aantal bomen verwijderd om ruimte te scheppen voor de groei van de 'buurbomen', die blijven staan en ouder kunnen worden. Ook ande re organismen (planten) zullen zich bij meer licht en ruimte kun nen ontwikkelen, door het schep pen van open plekken wordt het bos ook aantrekkelijker voor be paalde diersoorten. Bovendien wordt met het verwijderen van oude bomen voorkomen dat op termijn mogelijk gevaarlijke situa ties ontstaan." De gerooide bo men zullen grotendeels uit het bos verwijderd worden. Niette min zullen toch hier en daar tak ken, twijgen en kronen blijven lig gen, waardoor het er in het begin wat rommelig uitziet. Dood hout heeft volgens Leeftink echter ook een functie als voedingsbron voor allerhande organismen, zoals pad denstoelen. Door de werkzaamhe den zullen delen van het bos zo nu en dan niet toegankelijk zijn. Dat wordt aangegeven. Het werk duurt ongeveer acht weken. Dierenambulance krijgt toch subsidie De gemeente Goes zal toch een bijdrage verstrekken aan de dierenambulance. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. Het gaat - bij wijze van proef - om een bedrag van 1500 euro voor 2015, met een maximum van 2000 euro. Eind vorig jaar besloot de ge meenteraad nog om geen geld meer uit te trekken voor het vervoer van gewon de dieren, onder meer om dat het geen gemeentelijke taak is. Niet in de laatste plaats door de 'ervaren maatschappelij ke druk' wil de gemeente Goes nu toch nog bijdragen. De Dierenbescherming, waar de ambulance onder valt, had aanvankelijk om 5250 euro gevraagd voor 2015. Paul Coiijn leidt Voedselbank Paul Colijn is de nieuwe voorzitter Stichting Voedsel bank De Bevelanden in Goes. Hij volgt Adri van Oosten op. Colijn was een aantal jaar raadslid in Goes voor de SGP-CU. Op dit moment is hij lid van de Provinciale Sta ten van Zeeland als fractie voorzitter van de Christen- Unie. Bij de Stichting Voedsel bank werken louter vrijwilli gers. Foto-expo van flora, fauna, oesterputten Bij bureaustoelwinkel Team REAcon aan het Kerkplein in Yerseke is vanaf morgen een foto-expositie van Dieta Slabbekoorn te zien. De tentoonstelling bestaat uit een selectie macrofoto's van dieren en planten en zo gezegd 'bijzonder mooie' fo to's van de oesterputten in Yerseke. De expositie in de bureau stoelwinkel zal enkele we ken te zien zijn en is gratis te bezoeken. 'S-GRAVENPOLDER - Nellineke de Haan (16) uit 's-Gravenpolder heeft de eerste prijs gewonnen van de verhalenwedstrijd van de Stichting Oude Groninger Ker ken. Nellineke liet zich inspireren door het verhaal over de synagoge van Appingedam, omdat dit haar het meest raakte. Toen de eerste zin eenmaal stond, heeft ze het in een uur geschre ven. Het verhaal gaat over een fic tief joods meisje dat als een van de weinigen terugkeert uit de kampen. Eenmaal terug in Appin gedam bezoekt zij haar oude syna goge en komen herinneringen aan verloren familie en vrienden boven. Nellineke won een e-rea- der, boekenpakket en een online publicatie. VRIJDAG 18 JULI 2014 I Liseiotte Bek maakt kennis met de jongeren van het JOP in Wissekerke. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Liseiotte Bek (26), de nieuwe jongerenwerker van Noord-Beveland, weet wat haar te doen staat. Liseiotte Bek www.jrnb.nl door Luc Oggel YERSEKE - Surrender is 'totaal ver bijsterd' over het feit dat de ge meente Reimerswaal geen toestem ming geeft voor een optreden tij dens Mosseldag in Yerseke. WEMELOINCE - In opdracht van Staatsbosbeheer wordt vanaf maan dag 21 juli een zogeheten dunning uitgevoerd in het oostelijke deel van het Wemeldingsebos. GOES GOES YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67