n Diepe rouw Dag 3een kapotte knie en veel blaren commentaar IC ZEELAND 27 Hogazon.nl Inbreker gepakt Kmppinc maar dat de inkoop nog steeds ille gaal en strafbaar is. Als je toestaat dat er koemelk mag worden ge dronken moet je ook toestaan dat koeien worden gemolken, stelden de raadslieden van Checkpoint niet voor niets. Het gerechtshof laat zich daar niet over uit. Maar legalisering lijkt de enige manier om te ko men tot een beleid waarbij cof feeshops legaal kunnen worden bevoorraad. Bijkomend voordeel: er kan dan controle zijn op de kwaliteit en de sterkte van de ne derwiet. Nee. Het OM kan nog in cassatie gaan bij de Hoge Raad. Het heeft nog bijna twee weken om dat be sluit te nemen. De verwachting is dat het zeker in cassatie gaat om dat het dat ook heeft gedaan in de Haagse zaak. Het is de vraag of de Hoge Raad een streep haalt door Met Checkpoint-arrest kan het OM misschien toch nog coffeeshophouder Gerard Aarden veroordeeld krijgen. het Amsterdamse arrest. De Hoge raad kijkt alleen of het proces goed is gevoerd en of het arrest duidelijk is. Het duurt waarschijn lijk ongeveer een jaar voor daar duidelijkheid over komt. Nee. Coffeeshop Checkpoint is verleden tijd. Na de tweede inval in 2008 sloot het Openbaar Minis terie Checkpoint. De gemeente Terneuzen nam bijna een jaar la ter dat besluit over omdat Check point de gedoogregels had overtre den. Dat het Amsterdamse ge rechtshof nu heeft vastgesteld dat die gedoogregels niet zijn overtre den, doet daar niets aan af. De be stuursrechter en de strafrechter hebben namelijk niets met elkaar te maken. De bestuursrechter, zo stelde ooit een advocaat van Checkpoint, is een autist, leeft he lemaal in zijn eigen wereld. Eigenaar Meddie Willemsen (62) kan ook niet met het arrest van het Amsterdamse hof in de hand een nieuwe zaak bij de rechtbank aanspannen tegen de sluiting van zijn bedrijf. Coffeeshop Check point is dicht en blijft dicht en Willemsen kan waarschijnlijk niet eens een schadevergoeding krijgen omdat de bestuursrechter 'toch akkoord is gegaan' met de sluiting van zijn coffeeshop aan de Westkolkstraat. De crash van het Ma leisisch toestel bo ven de Oekraïne dompelt duizenden mensen in diepe rouw. Ontzet ting over dit drama overheerst alle andere gevoelens. Toch is er ook sprake van andere gevoe lens, want het betreft zo goed als zeker geen ongeluk maar een aanslag. Het is te vroeg om de vraag of er sprake was van opzet al te kunnen beantwoor den. De ramp lijkt wel de be vestiging van de stelling dat er anno nu geen lokale conflicten meer bestaan. Als het inder daad een aanslag betreft, zijn honderden onschuldige passan ten - zelfs uit andere wereldde len - het slachtoffer van een conflict tussen strijdende par tijen in de Oekraïne. Dergelijke conflicten vallen door andere landen en de VN niet meer te negeren. Dat is een belangrijke politieke realiteit. Die realiteit staat nu echter diep in de scha duw van de gevoelens van me deleven voor de nabestaanden van de slachtoffers. MIDDELBURG - De politie heeft gis terochtend rond half vier in de Roozenburglaan in Middelburg een 18-jarige man aangehouden, omdat hij had geprobeerd in een school in te breken. De politie vermoedt dat bij de in braak nog een inbreker betrokken is en is nog op zoek naar hem. De krant volgt deze week Zeeuwse wandelaars die meedoen aan de 98e editie van de Vierdaagse van Nijme gen. NIJMEGEN - De derde wandeldag was behoorlijk zwaar voor oud-marinier Oscar Haver (46) uit 's Heer Abtskerke. „Mijn knie is stuk en ik heb veel blaren. De laatste twintig kilometer heb ik op mijn tandvlees gelopen. Maar we gaan gewoon door." De wandelaars moesten gisteren de heuvels van de Zevenheuvelen- weg trotseren. Oscar: „Bergje op, bergje af is niet erg bevorderend voor die blaren, maar het hoort er nu eenmaal bij. De mensen aan de kant waren hartstikke enthou siast. Ze duwden ons vooruit." Hoewel hij de sfeer 'overweldi gend' vindt, maakt de drukte hem extra moe. „De laatste tien ki lometer moet je steeds afrem men, stoppen en inhalen, omdat er zoveel wandelaars zijn." Oscar loopt samen met Marcel Slootmaker (44) uit Kapelle, die ook oud-marinier is. Ze hebben al heel wat 'kameraden' ontmoet tij dens de Vierdaagse. „We worden elke dag door de korpscomman dotroepen uitgenodigd om op hun rustplaats, twintig kilometer voor de finish, soep te eten en even bij te praten. De saamhorig heid is groot." Dominique van der Veeken uit Hulst was onder de indruk van de supporters langs de Zevenheuve- lenweg. „De mensen stonden soms drie rijen dik! Super! Ik kreeg zelfs al een paar gladiolen." Voor Hans Boer (74) uit Renesse verliep de derde dag 'voortreffe lijk'. „We liepen over de Mooker- hei. Zo mooi! We hebben heerlijk gelopen en waren om drie uur al binnen." Van zijn achillespeesblessure had hij weinig last. „Woensdag dacht ik nog: ga ik de finish wel halen? Maar mijn blessure is echt opge knapt. Nu ik de derde dag heb uit gelopen, moet de vierde dag ook lukken." Voor de laatste dag van de Vier daagse is hitte voorspeld: het wordt 32 graden in Nijmegen. Os car en Marcel hebben naar eigen zeggen weinig last van het warme weer. „Wordt het 32 graden? Oh, daar zijn we op getraind hoor. Toen we mariniers waren, zijn we op Curasao en Aruba geweest. We weten dat we voldoende moe ten en en genoeg zout en vocht moeten binnen krijgen." Omdat de temperaturen op de aankomstdag behoorlijk oplopen, mogen militairen zonder bepak king wandelen. Ook Oscar laat zijn rugzak, die tien kilo weegt, thuis. „Als iedereen zonder bepak king loopt, dan pas ik me aan." Dominique en haar wandelmaat jes Marleen de Rechter uit Nieuw-Namen en Petra Smet uit Clinge mogen, net als alle wande laars, eerder starten. „We gaan proberen om zo vroeg mogelijk binnen te zijn." VRIJDAG 18 JULI 2014 tttoco Late KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 48 77 m Burgemeester Jan Lonink (rechts) leidde in maart 2007 zijn collega's uit onder meer Evergem en Zelzate rond in Checkpoint, foto Peter Nicolai MOET DE WIETTEELT NU GELEGALI SEERD WORDEN? IS HET STRAFPROCES TEGEN CHECKPOINT NA ZEVEN JAAR NU AFGELOPEN? KAN CHECKPOINT NU WEER OPEN? door Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61