Zeeland i Oostburg in tropische sferen Fotograferen in natuur 't Zwin Kermis in Vlissingen ZOMERKRANT 5 Rondvaart met sleepnetvissen Het Zwin VRIJDAG 18 JULI 2014 Arnemuiden, Walcheren Zomermarkt Arnemuiden Er komt muziek, oude ambachten, een zeeuwse streekmarkt en straattheater. Centrum, van 13.00 tot 21.00 Domburg, Walcheren Chabot aan zee Begin 20e eeuw wordt Domburg een van de belang rijkste kunstenaarsdorpen van Nederland. Ook tegen woordig zijn er in Domburg nog diverse galerieën te vinden. In het Marie Tak van Poortvliet museum zijn wisselende tentoonstellingen te bewonderen. Ooststraat 10a, van 13.00 tot 17.00 Domburg, Walcheren Sky Visions Tour, Stefan van de Sande Troubadour en songwriter Stefan van de Sande speelt mooie, rustige en sfeervolle Engelstalige mo derne folk liedjes uit eigen repertoire. Strandpavil joen Noordduine, van 18.00 tot 21.00 Middelburg, Walcheren Zeeuwen Gezocht lEen serie van 6 workshops 'Zeeuwen Gezocht' (in 2 rondes). Hans Krabbendam en Daniël Obbink vertel len tijdens de workshops vertellen over: de emigra tie van Zeeuwen (hoe, wat, waarom, wanneer, waar vandaan, waarheen); welke bronnen over emigratie beschikbaar zijn, online én fysiek; onderzoek doen naar persoonsgegevens van Zeeuwen in genealogi sche databases e.d. (hoe, wat, waar). Hofplein 16 (Zeeuws Archief), van 13.30 tot 15.45 Middelburg, Walcheren Zeeuwen ontmoeten elkaar Samen met Zeeuwen en ex-Zeeuwen, iedereen die zijn band met Zeeland wil aanhalen toasten we op 200 jaar Zeeland. Abdijplein, van 12.00 tot 16.00 Ritthem, Walcheren Zomer Open Tuindagen Rammekenshof Volle borders en een Prairietuin met veel bloeiende Echinacea, Hemerocallisen en de grassen. Rammekensweg 11van 13.00 tot 17.00 Oostkapelle, Walcheren Kijkje achter de schermen: het aquarium. In het zeeaquarium leven vissen en andere zeedie ren, die in de Oosterschelde en aan de Noordzee kust voorkomen. De dieren worden op het aangege ven tijdstip gevoerd. Om teleurstelling te voorko men vooraf aanmelden. Aanmelden via: 0118 582620 ofterramaris.nl Duinvlietweg 6 (Terra Maris), van 11.00 tot 11.30 Vlissingen, Walcheren Orgelconcert in de Sint Jacobskerk Concert door organist Karl Maureen uit München. Oude Markt, van 12.00 tot 12.30 Vlissingen, Walcheren Rondvaart haven Vlissingen Beleef de Vlissingse haven vanaf het water. LET OP: Er vindt geen kaartverkoop ter plaatse plaats. Meer informatie: VW Vlissingen, 0118-715320 Poseidonsteiger, van 12.30 tot 14.30 Westkapelle, Walcheren Hobbymarkt Kerkplein Moriakerk, van 12.00 tot 18.00 Colijnsplaat, Noord-Beveland Kajakken vanuit Colijnsplaat Vanaf het strandje bij Colijnsplaat peddelen langs de kust richting het westen. Strandje ten westen van de haven, van 13.00 tot 17.00 Wissenkerke, Noord-Beveland Muziekfestival Wissenkerke Kom genieten van verschillende bandjes op het po dium in de Voorstraat. Muziek voor jong en oud. Voorstraat, van 19.00 tot 21.00 Wissenkerke, Noord-Beveland Dikkebandenrace Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen gratis mee doen. Centrum, gehele dag Yerseke, Zuid-Beveland Fietstocht met gids De gids zal vertellen over mossel- en oesterteelt en het natuurgebied de Yerseke Moer. Kerkplein 1, van 13.30 tot 16.30 Yerseke, Zuid-Beveland Rondvaart Mosselbeleving Bij deze rondvaart ziet u wat er zo al op het water af speelt, voordat de mosselen aan wal komen om ver werkt te worden. De veiling, het verwatergebied, de vismethode en het aan wal zetten. Meerpaalweg 20, gehele dag Kerkwerve, Schouwen-Duiveland Carbootsale Soort van 'kleedjesmarkt' maar dan vanuit de koffer bak van een auto of vanuit een aanhanger. Weelweg 3, van 9.00 tot 14.00 Hulst, Oost Zeeuws-Vlaanderen Orgelconcert Hera Wyckers Steenstraat 2, vanaf 20.00 Nieuw Namen, Oost Zeeuws-Vlaanderen Meester van der Heijdengroeve Nieuw-Namen Hier komt oeraarde van 3,5 miljoen jaar oud aan de oppervlakte. En dat is uniek in Nederland. Nergens anders zijn schelpen, zand en fossielen uit het tijd vak van het Plioceen aan de 'bovengrond' te zien. Kerkepad, van 9.00 tot 17.00 Aardenburg, West Zeeuws-Vlaanderen Culturele week 'Aardenburgse Zomerkunsten 2014' Opening van de culturele week met optreden in de muziekkiosk op de Markt van de Koninklijke Muziek- sociëteit Aardenburgsche Fanfare. Markt, vanaf 19.00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Golfsurfen&SUP en Skim- Bodyboarden Golfsurfen&SUP 20,00 per uur, skim- bodyboar den 15,00 per uur. Meer info: wvm.moio.nl Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a, 13.00 tot 16.00 Terneuzen, West Zeeuws-Vlaanderen Zomer braderie Nieuwstraat, van 14.00 tot 22.00 Bruinisse, Schouwen-Duiveland Visserijdagen Bruinisse Het programma wordt ieder jaar vernieuwd en heeft ook een aantal vaste elementen zoals o.a. de brade rie, de kermis, de vlootshow met de Bruse vissers vloot en natuurlijk als slotstuk een spectaculaire vuurwerkshow! Dorpscentrum en Havenplateau, gehele dag Renesse, Schouwen-Duiveland Circus Bellmondo Circusvoorstellingen van Circus Bellmondo. Roelandsweg (nabij Manege Grol), 16.30 en 19.30 Westenschouwen, Schouwen-Duiveland Wilgenroosjesfietstocht Het ene wilgenroosje is het andere niet! Dat komt omdat het ene wilgenroosje een gal is en het andere een plant. Steenweg 13a, vanaf 11.00 Meer op www.vwzeeland.nl of op onze site! De markt wordt omlijst met tropische muziek. Tijdens de Tropische Zomermark- ten waan je je in Oostburg in tropische sferen. Opzwepende muziek, heerlijke cock tails en kleurrijke danseressen geven de Tropische Zomermarkt sfeer en ge zelligheid. De markt heeft ruim hon derd kramen. Oostburg, Markt en Ledelplein, van 16.00 tot 23.00 uur. Beleef natuurgebied Het Zwin in Cadzand op bijzondere wijze. Liefde voor de natuur is een goede reden om deze workshop te vol gen. Het geeft ons tenslotte een enor me voorraad studiemateriaal die con stant aan verandering onderhevig is. Om goede foto's te kunnen maken, moet je wel weten hoe daarop te rea geren. Graag vooraf aanmelden via infó@fotolouisdrentnl. Cadzand-Bad, Boulevard de Wielingen 35, van 10.30 tot 16.30 uur. De kermis in Vlissingen foto Ruben Oreel Vanaf vandaag tot en met 27 juli is het kermis in Vlissingen. Op het Bellamypark, de Nieuwendijk, het Arsenaalplein, de Zeil- markt en in de Spuistraat zijn de onge veer veertig attracties en kramen te vinden. Op de laatste dag wordt de ker mis om half elf 's avonds afgesloten met een vuurwerkshow. Dagelijks van 13.00 tot 24.00 uur. Als de netten boven water komen, wordt de vangst bestudeerd. Rondvaart vanuit de Handels haven/Westhaven de Wester- schelde op, richting Hoofd plaat. Aangekomen op de 'visplaats' gaat het visnet het water in. U krijgt uitleg over de vangst en aanraken mag ook, maar op de terugweg gaat alles te rug het water in! Meer informatie: 06- 53225401. Breskens, Handels-/West- haven, Keerdam 1, 9.30 tot 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53