Lekker een beetje in de tuin hangen Aperitief om de zomer te starten Shop Top- 3 De ambassadeur Zomerdrankje Tijdens de zomermaanden is iedereen buiten te vinden. Mocht je lekker willen re laxen, dan is de hangmat een com fortabele manier om toch buiten te zitten. Met de Tucum Hangmat kun je re laxen op een verantwoorde ma nier. De hangmat wordt namelijk met de hand gemaakt door Brazili aanse vissers. Deze hangmat kost 95,00 euro en is verkrijgbaar bij www.maranon.net. Sonrisa Mandarine is een tweeper- soonshangmat. Je kunt zo lekker met z'n tweeën relaxen. Hoefje ook geen ruzie te maken over wie er nu weer in de hangmat mag. De hangmat kost 79,95 euro en is te krijgen bij www.dehangmat.nl. Wie zegt er dat de hangmat al leen voor volwassenen is? Met de La Siesta Lori kinderhangstoel kunnen kinderen ook heerlijk re laxen. Hij is extra stevig, zodat hij niet snel kapot gaat. De hangmat kost 27,95 euro en is verkrijgbaar bij www.hangrnat-expert.nl De Zeeuwse Keverdag staat aan staande zondag voor de vijf tiende keer op het program ma. Voor de derde keer in Goes, want de twaalf edities daarvoor werd het evenement-altijd in Mid delburg gehouden. Het evenement wordt gehouden door de Zeeuwse tak van de Nationale Keverclub. „Het is één van de grootste clubs van Euro pa", vertelt regioleider Michel van Loon. „Het is qua bezoekers natuurlijk niet te ver gelijken met een concert van Racoon, maar er komen nog aardig wat mensen op af." Michel verwacht 250 tot 300 auto's. „En dan heb je alleen maar de deelnemers, want er komen natuurlijk ook genoeg dag jesmensen op af. Want je hoeft niet eens een echt grote Keverhobbyist te zijn, het is gewoon indrukwekkend om zo veel van zulke auto's bij elkaar te zien." Zeifis Mi chel ook al jaren verknocht aan de klassie ke auto. „Al van voor dat zelf mijn rijbe wijs had", vertelt hij lachend. „Wat er zo mooi aan de Kever is? Het is gewoon een echte cultauto, redelijk makkelijk in onder houd en een mooie vormgeving. En andere weggebruikers kijken vaak even over hun schouder wanneer ze je inhalen, het valt wel op." Daarnaast zijn Kevers toegankelijk voor ie dereen. „Het is een hobby voor jong en oud. Natuurlijk kost een hobbyauto veel geld, maar alle onderdelen zijn nog steeds verkrijgbaar. De meesten zelfs via Volkswa gen, tegen redelijke prijzen. Dat draagt ook weer bij aan de grootte van het hele gebeu ren." Zo is er op de Grote Markt in Goes ook een onderdelenmarkt tijdens de Keverdag. De ze staat gedurende de hele dag op het eve nement. Vanaf 13.30 uur is er een uur du rende rondrit met de Kevers, waarna er om 15.00 uur een 'show shine'-wedstrijd is. Om 16.30 uur is de prijsuitreiking, waarna de Zeeuwse Keverdag afgesloten wordt. „Het is eigenlijk bedoeld voor iedereen", vertelt Michel. „We willen iedereen uitno digen om te kijken. Misschien ga je wel weg met een liefde voor Kevers, dat kan zo maar ontstaan op een dag als deze", grapt hij. Een van de redenen dat Michel al jaren bij de Keverclub zit, is de goede sfeer die er hangt. „En niet alleen op grote evenemen ten, ook tijdens de weekendmeetings. Er hangt een ontspannen sfeer, het is relaxed volk. Dat past ook wel bij de auto. Jé'waant je soms net op een festival, alleen dan met wat minder mensen." Op de Keverdag staan overigens niet alleen maar Kevers. „Noem het maar Kevers en aanverwanten", vertelt Michel. „Volkswa gen bouwde in die tijd veel auto's op de zelfde manier, denk bijvoorbeeld aan de klassieke Volkswagenbusjes. Wat ze ge meen hebben, is dat ze de motor achterin hebben liggen, daar trekken wij zo'n beetje de grens. Het zijn in elk geval klassieke au to's waar wij op mikken, moderne perso nenauto's zul je hier niet tegenkomen. Die kun je op de snelweg al zien rijden." ater bij de wijn doen; het is de basis van de Aperol Spritz. Buiten landse militairen vonden de Itali aanse wijnen in de 19e eeuw te sterk, dus zat er maar één ding op. Door deze te vermengen met wa ter, kon het alcoholpercentage om laag gebracht worden. De eerste Spritz was geboren. Later werd het platte water vervangen door Spuitwater en de wijn door Pro secco. Pas toen in 1919 Aperol op de markt kwam, kon de huidige drank geschonken worden. Om zelf een Aperol Spritz te maken, heb je drie dingen nodig: Prosec- co, spuitwater en Aperol. Giet van alledrie één deel in een champag neglas en eigenlijk is de drank al klaar. Om het af te maken, voeg je twee ijsblokjes toe en garneer je het glas met een sinaasappelpar tje. Variatietip: vervang de prosec- co eens voor champagne of de Aperol voor Campari. Proost! Speciaal voor de kleintjes is er de ze La Siesta Lori kinderhangstoel. Dit stoeltje is te verkrijgen in ver schillende kleuren op www.hang- mat-expertnl voor 27,95 euro. door Lilian van Gaaien Kevers op de Grote Markt In Goes foto Marcelle Davidse door Tom Scheele De Zeeuwse Keverdag wordt zondag op de Gro te Markt in Goes gehouden. Het evenement duurt van 11.00 uur tot 17.00 uur en is voor ie dereen gratis toegankelijk. Kijk voor meer infor matie en voor het programma op: www.kever- club.nl/zeeland door Tom Scheele Aperol Spritz komt uit de regio Veneto. Kevers zij n een hobby voor jong en oud Lekker samen relaxen in een hang mat voor twee personen: deze Sonrisa Mandarine kost 79,95 eu ro en is te verkrijgen op dehang- matnl. De Braziliaanse Tucum Hangmat ligt comfortabel en is ook nog eens duurzaam. Je koopt de hang mat op www.maranon.net voor 95,00 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52