Vechten voor gelijkheid op het politiebureau V ZOMERKRANT 3 Leestip 44 We zijn blij dat er zoveel mensen geïnteresseerd zijn in sterrenkunde KARIN SLAUGHTER VEROORHEggP: Een slechtere dag om als agent aan de slag te gaan, is voor Kate Murphy haast niet denkbaar. Naast de pesterijen van haar mannelijke collega's, heeft een seriemoordenaar die het op agenten voorziet ook nog eens een nieuw slachtoffer ge maakt. Samen met haar vrouwelij ke collega Maggie Lawson gaat ze op onderzoek uit, terwijl ze ook de strijd met de mannelijke agen ten in Atlanta nog uit moet vech ten. Interessant is de tijd waarin Veroordeeld zich afspeelt, midden in de jaren zeventig. Vrouwen hadden moeite om op gelijke voet met mannen te komen en dat wordt in het boek goed beschre ven. Het blijft spannend tot de laatste bladzijde, zoals het een goede thriller betaamt. Karin Slaughter is een Amerikaan se misdaadauteur. Tot dusver heeft ze met onder meer de titels Nachtschade, Onaantastbaar en Ge nesis twee miljoen exemplaren in Nederland verkocht. Tegenwoor dig woont de 43-jarige auteur in Atlanta, waar het verhaal zich dan ook afspeelt. Veroordeeld laat ge noeg ruimte voor een vervolg en is een laagdrempelige thriller voor iedereen die voor het eerst kennis wil maken met Karin Slaughter. Maar ook voor de door gewinterde fans biedt Veroordeeld voldoende spanning. Een boek voor iedereen dus. len de zon niet overal de schuld van ge ven. Het is wel interessant om te weten wat voor impact de zon op ons heeft. Veel mensen weten er eigenlijk niks van, terwijl het toch zo'n grote invloed op ons heeft." Op de zomeravonden komen er vooral toeristen een kijkje nemen naar de ster ren. „We maken zelf veel reclame op mi ni-campings in de buurt. Vaak zijn dat de mensen die geïnteresseerd zijn in de na tuur. Zij vinden het dan leuk om een avond naar de sterren te komen kijken en meer te leren over ons zonnestelsel." Maar er komen ook wel mensen uit de buurt. „Het ligt er aan of mensen toeval lig de advertentie hebben gezien, of net langslopen. Iedereen is welkom." Naast de zomeravonden zijn er ook be drijfsuitjes, schoolreisjes en lezingen op de Volkssterrenwacht. „Per jaar hebben we zo'n 6000 tot 8000 bezoekers. Daar zijn we dan ook trots op. We zijn blij dat er zoveel mensen geïnteresseerd zijn in sterrenkunde. Daar doen we het ook voor, we willen de mensen iets leren en hopelijk vinden-ze het dan zo leuk dat ze er zelf ook mee aan de slag gaan." Naast het kijken naar de sterren, maken ze bij de Volkssterrenwacht ook foto's van het heelal. Daar zitten prachtige plaat jes tussen van de verschillende stadia van de zon, maar ook van de verschillende planeten die in ons zonnestelsel zweven. „Sinds kort hebben we een nieuw appa raatje waarmee je zelf ook mooie foto's kunt maken met je smartphone. Zo kun je zelf ook van die plaatjes maken waar ie dereen verstelt van staat. Een leuke herin neringen ook voor later." De Volkssterrenwacht in Middelburg is de enige van Zeeland. „Er komen dus veel mensen kijken, omdat ze toch wel nieuwsgierig zijn. Uit heel Zeeland wel. Maar vooral bij toeristen is de sterren wacht erg in trek. Bij de Zeeuwse Zonni ge Zomeravonden komen bijvoorbeeld bijna alleen toeristen." Voor wie wat meer over het zonnestelsel wil weten, zijn de Zeeuwse Zonnige Zo meravonden zeker leuk om eens binnen te lopen. In de praktijk leer je zo meer over de zon, en gaat er een nieuwe we reld voor je open. VRIJDAG 18 JULI 2014 door Tom Scheele Veroordeeld van Karin Slaughter is ver krijgbaar als paperback (19,90 euro) en als e-book (7,99) via: www.uitgeve- rijcargo.nl zomeravonden Rijk-Jan Koppejan kijkt door de zonnekijker naar de zon. foto's Lex de Meester Rijk-Jan Koppejan I Veroordeeld van Karin Slaughter: Tot het laatste moment spanning. zonnige In juli en augustus is de Volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen op vrijdagavond open. De avond start om 19.00 uur en kost drie euro voor volwassenen, en twee euro voor kinde ren. www.lansbergen.net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51