Scheldebeker staat garant voor spektakel Atleet Koppelaar betrapt op doping chip 44 SPORT Zondag wordt na vijftig jaar de strijd om de Scheldebeker in ere hersteld. De rijke historie zit vol verhalen. mt ;V'V: Koppelaar mag zich tot de uitslag van de contra-expertise binnen is niet met atletiek bezighouden, in welke vorm dan ook. Dat houdt ook in dat hij geen training mag geven. Mocht de B-staal ook posi tief uitvallen, dan zou hij nor maal gesproken voor twee jaar worden geschorst. Er zijn echter ook voorbeelden van atleten die een lagere straf kregen. Zo werd de Amerikaanse sprinter Tyson Gay voor één jaar geschorst, om dat hij gedurende het onderzoek zijn volledige medewerking ver leende. „Maandag ben ik gebeld door de Atletiekunie met de mededeling dat de dopingcontrole van de wed strijd Soester Stabhochsprung- Festival op 31 mei 2014 in Soest (Duitsland) positief was", reageer de Koppelaar op zijn Facebookpa- gina. „Ik kon niet geloven wat ze vertelden, ik was verbijsterd! Nog geen paar dagen daarvoor kreeg ik een brief dat een andere doping controle, die van de Gouden Spi ke in Leiden, negatief was. Ik had ook niets anders verwacht. Ik ben tegen doping en wil er niets mee te maken hebben. Dit is een nachtmerrie." Koppelaar wil zelf uit gaan zoe ken hoe het kan dat hij positief is getest. Hij had zich al geplaatst voor de EK in Zürich. door Maurice Steketee Burgemeester bedenkt Scheidebeker Ver voor de jaren dertig van de vorige eeuw zijn er ai heel wat hobbyisten die de Westerschelde zwemmend oversteken. Het brengt de Vlissingse burgemeester Van Woelderen op een idee. Hij zoekt contact met dokter Staverman en stelt voor om een zeezwemtocht van Breskens naar Vlissingen te organiseren. Die is enthousiast en dus wordt er contact opgenomen met de plaatselijke zwemclub, de Marine, het Loodswezen en tal van andere organisaties. De burgemeester stelt zelf een beker beschikbaar en zo is de strijd om de Scheldebeker geboren. Bij de eerste tochten steken de deelnemers niet rechtstreeks de Schelde over. Eerst wordt er van de vloedstroom langs de Zeeuws-Vlaamse kust geprofiteerd en daarna, als het tij is gekeerd, van de ebstroom langs de Walcherse kust. 'Zwakke geslacht' toont sterke kant „Een attractie voor onze badplaats, die belofte inhoudt voor de toekomst." In de Vlissingsche Courant van 25 augustus 1930 is eerste editie van de Scheldebeker meteen voorpagina nieuws. De kritieken zijn lovend voor dit unieke zwemfestijn in Nederland. De stad, maar vooral de Vlissingsche Zwemclub, is er maar wat trots op. De start van de eerste editie is in Breskens. Onder grote belangstelling van „stadgenoot en vreemdeling" vertrek ken op zaterdagmiddag de zwemmers onder begeleiding van vele politie- en particuliere motorboten en tien roeiboten aan hun heroïsche tocht. Op iedere roeiboot is een lid van de Vlissingsche reddingsbrigade aanwezig. Het Nederlandsch en Belgisch Loodswe zen zorgt ervoor dat de deelnemers geen hinder ondervinden van de n begeleiders poseren voor de fotograaf tijdens de allereerste Scheldebeker in 1930. ARNHEM - Atleet Rutger Koppelaar is donderdag door de Atletiekunie voorlopig geschorst voor het ver meende gebruik van verboden prestatiebevorderende middelen. De polsstokhoogspringer heeft op 31 mei in Duitsland een, zo bleek later, positieve test ingeleverd. Om welk middel het gaat is niet be kend. I NAC Breda trad gisteravond niet met de eerste keus aan in Bruinisse. Tot teleurstelling van Bruse Boys. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44