Robben genomineerd voor Uefa-award Nederland stijgt naar derde plaats op wereldranglijst SPORT 43 België vraagt Uefa opheldering over Israël Van Gaal wordt bij Manchester United binnengehaald als een held. Discussies met de media bleven nog uit. Robben heeft concurrentie van onder anderen Lionel Messi, Cristiano Ronaldo en Luis Suarez. De verkiezing gaat nu de tweede ronde in, waarna er nog drie spe lers overblijven. De namen van die voetballers worden op 14 augustus bekendge maakt. Tijdens de loting van de groepsfase van de Champions Lea gue op 28 augustus zal uit dat drie tal de Europees voetballer van het jaar worden gekozen. Vorig jaar was de prijs voor Rob- bens teamgenoot bij Bayern Mün- chen Franck Ribéry. De Frans man zit dit jaar niet bij de laatste tien. In totaal kregen 35 spelers punten van de journalisten. De tien spe lers met de meeste punten gaan de tweede verkiezingsronde in. Robin van Persie en Wesley Sneij- der haalden de eerste schifting niet. Zij eindigden op de gedeelde 28e plaats. Shortlist: Diego Costa (Atlético Madrid), Engel di Maria (Real Ma drid), James Rodriguez (AS Mona co), Philipp Lahm (Bayern Mün- chen), Lionel Messi (Barcelona), Thomas Müller (Bayern Mün- chen), Manuel Neuer (Bayern Mü- nchen), Arjen Robben (Bayern München), Cristiano Ronaldo (Real Madrid) en Luis Suarez (Li verpool). BRUSSEL - De Belgische voetbal bond heeft de Uefe per brief op heldering gevraagd over het kwali ficatieduel tussen de Rode Dui vels en Israël op 9 september. In Tel Aviv wordt dan de eerste kwalificatiewedstrijd gespeeld voor het EK 2016. De KBVB zegt „niet bang" te zijn om naar Israël te reizen, maar wel duidelijkheid te willen hebben over hotels, trai ningsvelden en andere accommo daties. „September is al snel in zicht", aldus KBVB-woordvoerder Pierre Cornez. Er werd zelfs al ge opperd om de interland te boycot ten door een Belgische artiest. De Uefa besloot gisteren dat tot nader order geen wedstrijden in het kader van de Champions Lea gue en de Europa League op Israë lische bodem worden gespeeld. Dat houdt verband met de raket- aanvallen tussen Israël en Gaza. De formatie van bondscoach Louis van Gaal werd pas in de hal ve finales op de mondiale eindron de uitgeschakeld na strafschop pen door Argentinië. Daarna won Oranje de strijd om brons nog wel van Brazilië. De Nederlanders vergaarden door de overwinnin gen 515 punten sinds de lijst van juni, het meest van alle landen op de ranglijst. De derde plek is de hoogste positie voor het Neder lands elftal sinds de lijst van maart 2012. Toen stond Oranje tweede. Wereldkampioen Duits land is de nieuwe lijstaanvoerder. De equipe van bondscoach Joachim Löw lost Spanje af, dat sinds september 2011 bovenaan stond. Spanje werd echter al in de groepsfase van het WK uitgescha keld en kelderde daardoor van de eerste naar de achtste plek op de lijst. Finalist Argentinië klom drie plekken naar de tweede positie. Voor Duitsland is het de eerste koppositie in pakweg twintig jaar. Brazilië is net als Spanje een van de grote dalers. De 'Sele^ao' ging van plek drie naar plek ze ven. Engeland moest maar liefst tien plekken prijsgeven. MANCHESTER - Er waren 25 dui zend tulpen (uit Amsterdam?) voor nodig, maar dan heb je ook wat. In de tuin van het National Football Museum in Manchester is met de bloemen een kleurig portret van Louis van Gaal gecom poneerd. Een welkomstcadeautje van gokkantoor William Hill aan de nieuwe manager van Manches ter United. Wie een beetje om voetbal geeft in de Noord-Engelse stad is deze dagen in de ban van de komst van 'King Louis'. Na een schandalig seizoen moet hij de club terug brengen naar de top. En liever vandaag dan morgen. Zeker na het zo succesvolle WK van Van Gaal en Oranje zijn de verwach tingen torenhoog. De kranten stonden er gisteren nog voor zijn officiële presentatie al vol van. Manchester Evening News heette Van Gaal op de ach terpagina letterlijk 'Welkom', op zijn Nederlands dus. In een open brief aan de trainer voert de vaste volger van de club de druk nog een beetje verder op door Man chester United 'nog net even iets groter' te noemen dan diens vori ge clubs Barcelona en Bayern Mü nchen. Nog voordat hij Van Gaal 'veel succes wenst' roept hij hem voorzichtig op om toch nog een poging te wagen Arjen Robben over te halen ook naar de 'Mancu nians' te komen. Ieder detail rond 'LVG' is deze da gen van belang. Dat de trainer vanaf nu iedere dag stipt om 13 uur verplicht luncht op trainings complex Carrington bijvoorbeeld, met de staf, spelers en jeugd. Dat onderuit gezakt aan tafel zitten of spelen met de telefoon daarbij strikt verboden is. De donatie van Van Gaal en zijn nieuwe werkgever van anderhalf miljoen euro aan Spieren voor Spieren doet het uiteraard ook goed. Hij zou het geld hebben uitge spaard door de onderhandelingen met de club zonder zaakwaarne mer te doen. Dat soort gebaren scoort wel in Engeland. Net als het feit dat Van Gaal zichzelf pre cies twee dagen vakantie gunde na terugkeer uit Brazilië. Als hij morgen aankomt in Los Angeles heeft hij in een week tijd ruim elf duizend mijl gevlogen, zo werd becijferd. Een harde werker dus. Hoewel het in de stad zelf op de meeste plaatsen business as usual is, neemt de opwinding toe als je de Sir Matt Busby Way afloopt richting Old Trafford. Pal voor de hoofdingang verkoopt John Simp son vanuit zijn bestelauto spe ciaal gedrukte sjaals. Met de beel tenis van Van Gaal en 'United's Dutch master' erop. Acht pond het stuk. „Mensen bellen me spe ciaal om ze achter te houden. Ik heb er nu al meer van verkocht dan de sjaals met de foto van Da vid Moyes (de voorganger van Van Gaal. Net als Alex Ferguson is hij een manager die groter is dan de spelers. Bij Moyes was het juist andersom en dat werkte niet.." Van Gaal zelf liet tijdens de pers conferentie zich niet verleiden tot een eerste robbertje vechten met de, vooral Engelse, pers. Hij zei juist precies de dingen die men in om Manchester wil horen. Dat dit de grootste club van de wereld is, bijvoorbeeld. „Of je nu in Brazilië bent of in China, het gaat altijd over Manchester United." Van Gaal begon zijn persconferentie, met zo'n honderd journalisten en fotografen, met een bedankje aan clublegende Sir Bobby Charlton, die hem een rondleiding had gege ven. En ook voor die andere be langrijke Sir, Alex Ferguson, had hij lovende woorden. VRIJDAG 18 JULI 2014 NYON - Arjen Robben is een van de tien kanshebbers om Europees voetballer van het jaar van het afge lopen seizoen te worden. De Euro pese voetbalbond Uefa maakte gis teren de lijst bekend. De spelers die op die shortlist staan, zijn geko zen door journalisten uit de landen die zijn aangesloten bij de Uefa. RIJSWIJK - Het Nederlands elftal Is dankzij de goede prestaties op het WK voetbal naar de derde plek op de wereldranglijst gestegen. De we reldvoetbalbond Fifa maakte giste ren de ranking bekend. Op de vori ge rangschikking, van 5 juni 2014, stond Oranje nog op de vijftiende plaats. King Louis is nu al booming door Rik Spekenbrink I Louis van Gaal hield gisteren zijn eerste persconferentie bij Manchester United, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43