Langeveld grijpt nu elke kans aan le petit TOUR DE FRANCE 39 Sky ontslaat renner Tiernan-Locke op staande voet 'LL Sanchez naar Astana' mm Jonathan Tiernan-Locke (29) is gisteren door zijn werkgever Team Sky wegens on regelmatigheden met zijn biologisch pas poort op staande voet ontslagen. Het ont slag volgt op de bekendmaking door de UCI van die afwijkingen. De Brit is tot 1 ja nuari 2016 geschorst. De renner verliest ook zijn zege in de Ronde van Groot-Brit- tannië in 2012. Manager Dave Brailsford ver klaarde dat er wegens het strikte antido- pingbeleid geen plaats meer is voor de ren ner. Tiernan-Locke pleegde volgens Team Sky het bedrog al voordat hij begin 2013 bij de ploeg in dienst kwam. Luis Leon Sanchez fietst volgend jaar bij Astana. Dat melden diverse media. De Spanjaard wordt ploeggenoot van Lieuwe Westra en Vincenzo Nibali. Belkin kocht vorig jaar Sanchez' contract af. De ploeg wilde niet met hem verder omdat hij in verband werd gebracht met dopingzaken. nog vaag uit zijn tijd als renner. „Een irritante col", noemt hij het. „Met die hitte er bovenop kun je niet zomaar gaan aanval len. Op dat soort dagen heb je maar één cartouche om af te vu ren." Verwacht volgens TinkofF-ploeg- leider Philippe Mauduit daarom in de Alpen gerust een spelletje kat-uit- de-boom-kijken. „Maar of dat het goede is om voor te kiezen, betwijfel ik. Het zou een vergissing zijn. Ook in de Alpen al moet je Nibali probe ren aan te vallen." De winnaar van het Critérium du Dauphiné kreeg de afgelopen da gen te veel last van zijn rug, die hij vorige week blesseerde bij twee zware valpartijen. „Andrew heeft de rit gisteren op karakter uitgereden", sprak ploeggenoot Sebastian Langeveld bij de start vol bewondering over zijn kop man bij Garmin. „Het is voor ons jammer dat,we de leider verlie zen, maar we moeten verder. We zullen elke kans die komt, aangrij pen. Dat zijn er niet veel, maar we proberen alles er uit te halen." De Lissenaar voegde direct de daad bij hef woord. Hij sprong mee in de vroege vijfmans-kop groep. „Ik sprong op het goede moment weg en er kwamen nog een paar andere bij. Het was best warm, maar we hadden een goe de groep. We hebben er in elk ge val een harde koers van gemaakt." De vijf bouwden vlotjes een voor sprong op van bijna vijf minuten. Op bijna 100 kilometer voor het einde scheelde het maar een haar tje of Langeveld had zijn kopman naar huis kunnen volgen. In het dorpje Le Bois-d'Oingt gleed de Spanjaard David de la Cruz (Net- App) in een haakse bocht onder uit. Hij sleurde de Nederlander mee in zijn val. Huilend van de pijn werd De La Cruz met een gebroken sleutel been de ambulance ingedragen. Langeveld kon verder en de ande re koplopers waren zo vriendelijk even op hem te wachten. Achter hen maakte het peloton onder aanvoering van Giant-Shimano tempo. „Even geloofde ik er toch nog in, toen we de groep op 2.20 hielden op de klim van derde categorie. Wel voelde ik dat ik de hele tijd problemen had met de hitte." De groep viel uiteen en 25 kilome ter voor het einde moest Lange veld de laatste volhouder, zijn voormalige Australische ploeg maat Simon Clarke, laten lopen. In de finale van de etappe raakte Belkin-renner Sep Vanmarcke be trokken bij de een valpartij, die was veroorzaakt door Sylvain Cha- vanel. Hij hield er alleen wat schaafwonden aan over. Ook Bram Tankink haalde het me disch bulletin. Vanwege een coup du soleil. Via twitter liet de Bel kin-renner weten dat dat een wel erg boude omschrijving is van het feit dat hij bij de rondearts om wat zonnebrandcrème had ge vraagd. „Ik was me gewoon voor af vergeten in te smeren." te doen", sneerde Koen de Kort. Hij kreeg te horen dat de andere teams er niet zeker van waren of hun sprinter de finale zou overle ven. Óp het einde flikten ze wél zijn maatje. In de aanloop naar de sprint ontregelde een val van Syl vain Chavanel de Gianttrein ook nog eens. De mannen van Giant moesten alle zeilen bijzetten om Degenkolb terug naar de spits van de wedstrijd te rijden. Daar zaten de ploegmaats van Kristoff al klaar om de Noor in stelling te brengen. „Even was ik bang ingesloten te ra ken, maar gelukkig kreeg ik het wiel van Trentin nog te pakken", zei hij. Dat zijn ploegmaats vervol gens blijer leken met de zege dan hijzelf, kon Kristoff begrijpen. „Voor mij blijft het winnen van Milaan-Sanremo een grotere zege. Voor hen is dit de ontlading nadat ze altijd vertrouwen in mij zijn blijven houden. Nu hebben ze alle recht om een feestje te bouwen." Degenkolb wist ondertussen niet wat hij aanmoest met het recht en onrecht in de sport. Hij zag een vergelijking met de aanslag op Ney- mar tijdens het WK voetbal. „Ie dereen had met hem te doen, maar Brazilië was wel direct kans loos om de finale te halen." Andere teams wisten niet of sprinter de finale zou overleven. Maar ze flikten wél Koen de Korts maatje De Tour de France is een wedstrijd van mannen. De wielren ners zijn mannen, de ploegleiders zijn mannen, de ju ry bestaat uit mannen, de omroe per is een man, 95 procent van de journalisten is man. Al die ke rels zitten meer dan drie weken lang op eikaars lip, opgescheept met eikaars zweetgeur. Voor en na de etappe is het dringen bij de teambussen. Stinkende, ver moeide mannen. Wie pech heeft, moet 's nachts zijn twijfe laar in een Frans hotel zelfs de len met een mannelijke collega. Geen pretje, maar om bij de Tour te kunnen zijn, hebben de mees ten het er graag voor over. De Tourorganisatie heeft wel iets van een oplossing bedacht, lijkt het. Achter alle sponsorstandjes, koffiebar ret j es en wateruitdeel- punten staan namelijk, u raadt het al, vrouwen. Ter compensa tie van alles wat de mannen drie weken lang moeten doorstaan. Niet zomaar vrouwen. Het me rendeel lijkt rechtstreeks van de catwalk of de filmset weggelo pen. Lange haren, eindeloze be nen, alles op de juiste plek, in het juiste formaat. Nu heb ik thuis in Nederland net zo'n prachtige vriendin, dat is het probleem niet. Maar toch is het aangenaam om 's ochtends in het Village Dé- part een bekertje koffie in je han den gedrukt te krijgen door een wonderschone brunette. Of is het juist het dagenlange ver blijf tussen mannen dat mijn blik verandert? Een collega waar schuwde me deze week al: na drie weken in de Tour de France, ver weg van moeder de vrouw, spelen de hormonen op en ga je in de grootste heks een aantrek kelijke vrouw zien. Voorlopig maak ik mezelf maar wijs dat ik alles nog scherp zie. Wat maakt het eigenlijk ook uit: zolang ik zelf maar dénk dat ik een mooie dame zie, is het toch goed? Alles beter dan al die stinkende mannen. VRIJDAG 18 JULI 2014 door Ad Pertijs I Met de komst van de beklimmin gen ontstaan er kansen voor de uitdagers van geletruidrager Vincenzo Nibali. foto VI Images SAINT-ÉTIENNE - Na Chris Froome en Alberto Contador gooide giste ren een volgende podiumkandidaat de handdoek in de Tour. De Ameri kaan Andrew Talansky startte niet meer voor de twaalfde rit nadat hij de dag ervoor op hangen en wur gen de eindstreep had gehaald. I Sebastian Langeveld bleef over met Simon Clarke, foto VI Images Trentin bracht Degenkolb 'in gevaaf en die actie riep woede en verontwaardi ging op bij de Ciant-ploeg door Chris van Mersbergen Tour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39