Ammehoela Naar links of naar rechts? almanak Vrouw springt van balkon uit angst voor vriend Dizzieni Zeeland scoort beter dan landelijk gemiddelde. Aantal WW-ers nog wel veel hoger dan een jaar geleden. 34 en 35 MIDDELBURG - De werkloosheid daalt in Zeeland harder dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit cijfers van uitkeringsinstan ties UWV. In juni zaten er 198 Zeeuwen min der in de WW dan in mei. Het aantal WW-uitkeringen daalde met 2,5 procent tot 7655. Dat is meer dan de landelijke afname, die 1,7 procent bedroeg. In Zee land zijn mede door het toerisme en de landbouw de seizoensin vloeden sterker dan in veel ande re provincies. De horeca en de landbouw zijn goed voor dalingen van het aantal WW'ers van respectievelijk 8 en 7 procent. Dat is drie keer zoveel als landelijk. Naast deze seizoensge- voelige sectoren daalt de werk loosheid ook flink in het onder wijs, de industrie en de uitzend- branche. Het is de tweede maand op rij dat de werkloosheid daalt. In april be leefde Zeeland een piek. Er zaten toen 8334 Zeeuwen in de WW. Dat zijn er nu een kleine 600 min der. De procentueel grootste daling doet zich voor in de gemeente Reimerswaal: 6,5 procent ofwel 27 mensen uit de WW. Ook de ge meente Veere behoort tot de gro te dalers. Daar is het aantal bur gers met een WW-uitkering met 5,7 procent (19 uitkeringen) afge nomen. Daarentegen kampen Sluis en Hulst met een stijging van het aantal werkloosheidsuitkeringen. In Sluis is sprake van een groei van 2,1 procent ofwel 7 uitkerin gen erbij. In Hulst kwamer er 2 uitkeringen bij. Dat betekent een lichte stijging van 0,4 procent. Landelijk zitten nu 430.600 perso nen in de WW. De daling ten spijt is de werkloosheid nog steeds hoog in vergelijking met een jaar geleden. In juni telde Zee land meer mensen met een WW-uitkering dan een jaar te rug: plus 930 ofwel een stijging van bijna 14 procent. Landelijk is sprake van een toename van 49.000 WW'ers ten opzichte van juni 2013. Dat maakte het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er nu 657.000 mensen op zoek naar werk, ofwel 8,6 procent van de beroepsbevol king. Dat zijn WW'ers, schoolver laters en mensen met een bij standsuitkering. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid is uiteraard blij dat de werkloosheid daalt, al is die in zijn ogen nog steeds veel te hoog. Toch ziet het lichtpunt jes: de industriële productie groeit, het aantal faillissementen neemt af en er worden meer wo ningen verkocht. VLISSINGEN - De politie heeft gis termorgen een 27-jarige Vlissin- ger aangehouden op verdenking van ernstige mishandeling van zijn vriendin. Hij bedreigde haar ook met een mes. De vrouw wist door een sprong van het balkon uit de woning te ontsnappen. Ze vroeg in de omge ving om hulp. Door de mishandeling liep de vrouw enkele losse tanden op en verwondingen aan haar enkel en rug. Ze is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Of ze nog wat bij de koffie wilde drinken, vroeg de aardige KLM- steward na de maaltijd aan die Vlis- singse tijdens de lawaaiige vlucht van San Francisco naar Amster dam. „Een glaasje Baileys lijkt me wel lek ker, hebt u dat toevallig?", ant woordde zij. "Ammehoela", was alles wat hij zei. AmmehoelaHoorde ze dat nou goed? Was het misschien niet ge past om in de economy class naar een likeurtje te vragen? Ze keek de steward bevreemd aan. „Die is veel puurder en zachter dan Baileys", vervólgde hij. Waarop hij een fles Amarula Cream uit het ser veerwagentje haalde. Richard House heeft vooruitgang geboekt Werkloosheid neemt gestaag af door Frank Balkenende VRIJDAG 18 juli 2014 25 GOES - Burgemeester René Verhulst en Eddie Bogaert, voorzitter van het lokaal comité dat de Ride for the Roses organiseert, hebben Goes gisterochtend alvast in de sfeer van het wielerevenement gebracht Op het 'schiereiland' tussen de Nansenbaan en A58 is de metershoge gestileer- dewielrenner uit het Ride for the Roses-logo geplaatst. Verhulst en Bogaert onthulden de roos. Overigens wordt nog overwogen de fietser om te draaien, want het origine le logo 'fietst' naar links. De landelijke Ride for the Roses ten bate van het KWF wordt op 7 september voor de tweede keer in Zeeland verreden, start- en finishplaats is Goes, foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25