16 17 Grote merken] 'poppen] Tipi's zijn hip. De indianentent duikt overal op. Om zelf te maken voor de kinderen, de kat of om met het hele gezin vakantie in te vieren. Hippe merken leveren zelfs een kindertipi die ook nog eens stijlvol tot zijn recht komt in het interieur. Gek op trends? Dan kun bijna niet zonder een tipi. Een bijbehorende tooi, vre despijp en strepen op de wangen zijn niet per se no dig, maar maken het india- nenplaatje in je huis of in je tuin natuurlijk wel helemaal af. De tipi-trend is overgewaaid van de cam ping en het festivalterrein. Daar zijn de in- dianententen al een paar jaar te huur, vaak compleet ingericht. Het aantal mensen dat een eigen tipi voor in huis of in de tuin wil, neemt toe. Dat merkt bijvoorbeeld Bos- juweel in Nijmegen. Dit bedrijf verhuurt ti- pi's en andere bijzondere tenten, zoals yurts. Bos juweel kan ze op bestelling ma ken. „Een tipi geeft veel comfort, omdat je er makkelijk in kunt staan", vertelt Jean De gen van Bosjuweel. „Een tipi voelt ruim, naar toch ook geborgen. Je kunt er zelfs een vuurtje in stoken. Wij gebruiken de tenten regelmatig bij bedrijfsuitjes. Samen een tipi opzetten, is een leuke klus. Je kunt een tipi natuurlijk ook meenemen op va kantie of in de tuin zetten." Ook voor de kinderkamer is de tipi gewild. Bloggende moeders showen de indianen- tenten van hun kroost in een hippe set ting. Bijvoorbeeld met een lekker zacht schapenvel op de grond, een slinger van lichtjes erin en een dromenvanger op de bovenkant. Op de website www.kidstee- peetent.com is volop inspiratie te vinden van merken die de trendy indianententjes leveren. En vooral veel foto's van stijlvolle kinderkamers met een tipi in de hoofdrol. De Almeerse illustrator Eva - ze noemt zichzelf Eef Lillemor - deelt op de site fo to's van de slaapkamer van haar dochter Julie, uiteraard inclusief hippe tipi. Dat geldt ook voor Pinterest en Instagram, waarop duizenden gestylede foto's van ti- pi's zijn te vinden. Diverse merken verkopen kant-en-klare in- dianententen. Zoals Te Leuk Hout uit Soest. Hun wigwams zijn zo populair, dat de levertijd behoorlijk is opgelopen. De neutraal gekleurde tent die Te Leuk Hout levert, is binnen tien minuten opgezet. Doordat het doek waterafstotend is, kan de ze tipi ook prima een plekje krijgen in de tuin. Dappere kinderen durven er vast wel een nachtje in te slapen. De neutrale tipi KAMPEREN past bovendien in elk interieur. Ook de wigwams van het Spaanse merk No- bodinoz zijn stijlvol. Deze exemplaren zijn van stevig katoen en bedrukt met sterren- of wiebertjespatroon. Iets traditioneler zijn de tipi's van het Fran se merk Vilac. Deze zijn voorzien van indianentekeningen. Tijdens het Elle Festi val spotten we on langs een canvas tipi van het merk Grey La bel in een etalage in de Amsterdamse bin nenstad. De tent is ge maakt van biologisch katoen. Veel bezoe kers stonden er verlekkerd naar te kijken. De meeste kant-en-klare tipi's zijn niet goedkoop: vanaf 100 euro. Het kan de moei te lonen er zelf een te maken. Je hebt dan meteen een tipi in een kleur of print naar keuze. Op de site van Ikea (bit.ly/ilWdedf) staat een werkbeschrijving met bamboe stokken, een lap stof en wat elastiek. Niet zo handig met stof en bamboe? Geïn spireerd door het fenomeen beginnen crea tieve kinderen wellicht zelf met het bou wen van een tentje van tafelkleden, de kens, oude gordijnen, knijpers en touw op een ouderwets houten wasrek. Gezellig bin nen op een regenachtige vakantiedag of buiten als het lekker weer is. Ook origineel is een tipi voor je huisdier. Dat is veel leuker dan een standaard hon den- of kattenmand. Het humoristische merk Suck UK levert ze in karton, terwijl Cattipi.com stoffen exemplaren aanbiedt. Sommige dierenwinkels hebben kleine tentjes voor katten, maar natuurlijk is zo'n poezenwigwam ook zelf te maken. Een be schrijving staat op www.woonblog.com. Klaar? Dan maar afwachten of de kat ook echt in de tipi wil. VRIJDAG 18 JULI 2014 Tipi-tijd! door Suzanne Dijkstra reageren? wonen@depersdienst.nl Op diverse campings in Nederland en in het bui tenland is het mogelijk een tipi te huren. Huur bijvoorbeeld een tipi van buitenliefhebber Lucas van der Velde van Tipïs- kamperen.nl. Hij ver huurt zijn compleet inge richte tipi's in het noor den van Nederland. De houtkachel in de tent en de buitenkeuken met houtvuur maken kampe ren in een tipi tot een unieke belevenis. Kijk voor meer kampeer- adressen met tipi's op www.bijzonderplekje.nl. Een tipi voor de kinderen of voor de kat? Waarom niet. foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15