'Westen pruimt Assad, want hij bestrijdt jihadi's' Andalusische economie voor toeristen op bochtige wegen effeweg nl _L BUITENLAND 11 66 Ik hoop dat u de wet wilt aanpassen voor toeristen die hier komen rijden Netanyahu gelast grondoffensief Israël begint een grondoffen sief in de Palestijnse Ga- zastrook. Dit blijkt uit een officiële verklaring gistera vond is uitgegeven. Ook Is raëlische marineschepen op de Middellandse Zee doen mee aan de beschietingen. Het grondoffensief volgt op 1,5 week van Israëlische luchtaanvallen en beschie tingen. Die kostten 227 Pales- tijnen het leven. Autodieven slaan elke 5 minuten toe Elke vijf minuten is het raak in Frankrijk en gaan dieven aan de haal met een perso nenauto. In 2013 verwissel den 550.000 auto's in Frank rijk ongewild van eigenaar: 300 auto's per dag, iedere 5 minuten één. Ook de han del in gestolen onderdelen explodeert. Om dat tegen te gaan wil het ministerie van Binnenlandse Zaken onder meer strenger gaan straffen. Veiling memorabilia Nelson Mandela Een schaakbord met Nelson Mandela als zwarte koning die het tegen witte stukken van het Zuid-Afrikaanse apartheidsregime opneemt was een van de memorabi lia die gisteren in Johannes burg werden geveild. Een deel van de opbrengst gaat naar een landbouwontwik kelingsfonds, gerund door Mandeia's kleindochter. Zeven doden bij ongeval in beerput Op een varkensboerderij in het dorp Karczowka, in het westen van Polen, zijn giste ren zeven mensen omgeko men toen ze een man wil den redden uit een beerput. Die was tijdens het schoon maken onwel geworden en in de put gevallen. Door de hoge concentratie van water stofsulfide, een giftig gas, verloren zijn 'redders' al snel zelf het bewustzijn. provincie Deir Ez-Zor in handen hebben gekregen. Olie wordt mo menteel massaal gestolen uit pijp leidingen van de overheid. Het buitgemaakte 'zwarte goud' wordt illegaal verkocht en van de opbrengst wordt wapentuig aan geschaft. Traditioneel wordt een president ingezworen in het Syrische parle ment. Maar nu vond de ceremo nie plaats in het presidentiële pa leis. Dat ligt op de Qasiounberg, die over Damascus uitkijkt. Het is een veiligere plek. Vlak na de ceremonie kwamen bij een mortieraanval vier burgers om, vlakbij het ministerie van De fensie. „Voor al het theater dat het was, was het niet overtuigend. De reali teit strookt niet met de retoriek van overwinning", oordeelt Sal man Sheikh, directeur van het Brookings Institute in Doha. Hoe wel de beëdiging is bedoeld om politieke legitimiteit voor Assad te creëren, zal het nog heel moei lijk voor hem zijn de eindover winning binnen te halen, aldus Sheikh. Assad praat over wederopbouw, maar de Syrische economie ligt in puin. „Zijn grootste probleem is dat hij president is van een falen de staat. Zijn volk heeft enorm ge leden en dat zal de komende ja ren niet anders zijn." Assad is volledig afhankelijk van buitenlandse steun. Zijn dankbe tuiging aan de 'broeders' van Hez bollah oogstte een applaus van bijna een halve minuut. Ook Iran, Rusland en China - die laatste twee hebben de rege ring beschermd in de VN-Veilig- heidsraad - kregen lof toege zwaaid. Dankzij steun van deze landen kon Assad het afgelopen jaar ste den langs de kust heroveren op de opstandelingen. Maar het noor den en het oosten van het land zijn vrijwel geheel in handen van ISIS en andere rebellen. President Assad herhaalde deze week zijn aanbod aan de opposi tie dat wie de wapens neerlegt op 'nationale verzoening' kan reke nen. centen te verleiden, is de vergoe ding voor het filmen op openbare plaatsen afgeschaft en investeert Sevilla zelf indirect in het project. Zo wordt het Alcazar, goed voor een dagelijkse omzet van 20.000 euro, tijdelijk gesloten. Verwacht wordt dat er negenhonderd vaste banen worden gecreëerd en vijf duizend parttimebanen. Dat is goed nieuws voor de Spaanse film sector, want door een verlaging van de belastingvoordelen voor in ternationale filmcrews is de ani mo om op locatie te filmen be hoorlijk afgenomen. Zelfs nationa le series worden tegenwoordig va- ken in het buitenland geschoten. De provincie Sevilla neemt met het binnenhalen van Game of Thrones overigens de koppositie op filmgebied over van Almeria, aan de andere kant van Andalu- sië. Waar in de woestijn westerns werden opgenomen als The Good The Bad and The Ugly en het at tractiepark Mini Hollywood dui zenden bezoekers trekt. De Syrische president verklaarde zichzelf en zijn volk overwin naars in een 'vieze oorlog' die door buitenlandse invloeden werd bekokstoofd. Assad maakte een zelfverzekerde indruk. Hij heerst met harde hand over een land dat al ruim drie jaar gebukt gaat onder een bloedige burger oorlog. Tegenstanders van Assad noem den de presidentsverkiezingen een schijnvertoning. Assad is vandaag aan de winnende hand, niemand in de internationale ge meenschap zal hem echt aanval len. Hoewel ze hem niet pruimen wordt hij gezien als een belang rijk element in het gevecht tegen islamitische terroristen", aldus Joshua Landis, professor aan de universiteit van Oklahoma. Groepen als de soennitische ter reurbeweging ISIS en andere jiha- disten kregen de laatste jaren de overhand onder de rebellen. Hun wapens worden steeds zwaarder en moderner nu ze de olierijke trokken bij meer dan vijfhonderd zware ongelukken. In driekwart van de gevallen was het hun ei gen schuld. De meeste ongeluk ken komen voor in het zuiden van het land. Liefst een kwart van alle ongelukken rond de toeris tische trekpleister Queenstown komt voor rekening van buiten landers. Veel bewoners uit het zuiden wil len dat buitenlanders eerst een rijtest afleggen voor ze een auto mogen huren. „Wie kan er nu goed rijden na een vlucht van twaalf uur?", vraagt Clive Mat thew-Wilson zich af. De discussie laaide de afgelopen periode weer op nadat een Neder landse zakenman een aanrijding- had veroorzaakt waarbij drie men sen overleden, waaronder twee meisjes van 12. De man werd giste ren veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 16.000 euro. Ook wordt hij vijf tien maanden uit de rijbevoegd heid ontheven. Ook voor Jim Harland is de maat vol. „Als we iets kunnen doen, dan liever vroeger dan later", al dus de directeur van de Transport Agency in het zuiden van Nieuw-Zeeland. Hij ziet niets in een verplichte rijtest, wel in het opstellen van een vragenlijst die verhuurbedrijven zouden kunnen gebruiken om de rijvaardigheid van iemand te beoordelen. Ook denkt hij aan filmpjes die aan boord van het vliegtuig kunnen worden vertoond. Voor de jonge Sean Roberts gaat dat niet ver genoeg. Hij heeft een petitie opgezet om het parlement over te halen de wet aan te scher pen. Inmiddels is die petitie gete kend door 28.000 mensen. Vooral na het ongeluk met de Nederlan der werd de petitie veel getekend. Tijdens dat weekeinde waren er nog twee fatale aanrijdingen in Nieuw-Zeeland. Een daarvan werd veroorzaakt door een toerist uit een niet nader genoemd land. Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 VRIJDAG 18 JULI 2014 JERUZALEM PARIJS JOHANNESBURG WARSCHAU Clintons stichting, die een fors deel ontvangt van de honoraria die de oud-pre sident vraagt voor spreekbeurten over heel de wereld, maakte vorig jaar ruim 220 miljoen euro over naar hulporganisaties in twintig landen. Volgens Clinton zijn schoolmaaltijden belangrijk, omdat het een middel is tegen spijbelen en schoolprestaties verbeterde, foto Hollandse Hoogte door onze correspondent Fernande van Tets BEIROET - In een zaal vol applaus werd president Assad deze week beëdigd, voor een derde termijn van zeven jaar. Tekenend: de cere monie vond een dag te vroeg plaats, uit veiligheidsoverwegin gen. President Assad begint aan een nieuwe ambtstermijn, foto HH Sean Roberts (9) 4 daagse busreis Vertrek: 27 juli, 8, 11, 17 aug Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per luxe touringcar. U verblijft in een 3* hotel, de kamers zijn voorzien van douche en toilet. Het hotel beschikt over een lift. Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Londen Praag Kopenhagen Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11