W Hoek gaat voor handhaving in de topklasse SPORT 33 U'S De trainer verwelkomde al zijn nieuwkomers en doelman Kevin Wissel, die als stagiair uit de ei gen gelederen in de voorberei ding mag meetrainen. Reguillo Vandepitte, Gert-Jan van Leiden en Giovanni Siereveld ontbraken tijdens de eerste training, maar sluiten binnen afzienbare tijd aan. Tijdens de eerste van vier trainingssessies deze week werd duidelijk dat Hoek weer een meer Vlaams gezicht heeft. Tot de uit achttien spelers en twee keepers behorende huidige selectie beho ren negen Zeeuwen en elf Vlamin gen. Lionel Fitsch: „We zijn dus weer in de minderheid." Fitsch zei het met een geintje en dat was tekenend voor de eerste training. Voorafgaand aan en tij dens de eerste oefeningen voerde humor op gepaste tijden de bo ventoon. Maar bovenal was Ken ny Verhoene nadrukkelijk aanwe zig. Loopvormen gericht op duur- werk, trap-en passoefeningen, po sitiespelletjes en partij vormen werden door de oefenmeester be nut om de toon te zetten in de aanloop naar een lang seizoen. Hoek begint de competitie na een voorbereiding van zes weken op 23 augustus met een thuiswed strijd tegen Capelle, reist daarna af naar Sneek voor de verste uit wedstrijd van het seizoen en ont vangt in het derde competitietref- fen IJsselmeervogels. De start wordt belangrijk, weet de trainer. „Afhankelijk daarvan kan de doel stelling worden bijgesteld." Opvallend tijdens de eerste trai ning was dat de nieuwelingen de gemiddelde lengte in de selectie omlaag halen. „We denken dat we door de spelers die we gehaald hebben beter geworden zijn en we verwachten dat andere spelers geprikkeld worden om mee te gaan naar een hoger niveau. We zullen technisch en tactisch snel ler moeten zijn. Hoe hoger het ni veau, hoe minder fouten je mag maken." Verhoene zei tevreden te zijn met de huidige selectie, maar voegde eraan toe dat Hoek zijn oren en De selectie is uitgebalanceerder dan vorig seizoen ogen open houdt op de Belgische spelersmarkt. Hoek traint de ko mende weken met een vaste groep van twintig man en stagiair Wissel, maar de trainer sluit een uitbreiding van de spelerskern niet uit. „De selectie is uitgebalan ceerder dan vorig seizoen, maar het is altijd interessant om bepaal de posities verder aan te vullen. In een selectie van twintig man mag niet al te veel verkeerd gaan. Ik bedoel niet alleen qua blessu res, maar ook wat gele en rode kaarten betreft. Het ligt er maar net aan wat zich in de voorberei ding bij andere ploegen voor doet." Hoek speelt aanstaande zaterdag zijn eerste oefenduel. In Biervliet ontvangt de topklasser om 19.00 uur de beloften van AA Gent. Vol gende week vrijdag wordt in Bier vliet de traditionele oefenwed strijd tegen een West-Zeeuws-Vlaamse selectie gespeeld. Kroos van Bayern naar Real Madrid Toni Kroos heeft na het be halen van de wereldtitel met Duitsland bekendge maakt dat hij voor Real Ma drid gaat spelen. „Dit was het mooist denkbare einde van het WK. Nu ga ik naar Madrid, daarmee gaat een tweede droom in vervul ling", aldus de speler van Bayern München. Volgens Spaanse media is er met zijn overgang een bedrag van 25 miljoen euro gemoeid. Tickethandelaar geeft zich aan Ray Whelan, de man die in verband wordt gebracht met illegale doorverkoop van WK-tickets, heeft zich aan gegeven bij de Braziliaanse justitie. De topman van het bedrijf Match Services zal zo spoedig mogelijk worden op gehaald door de politie, al dus de woordvoerder. Whelan was sinds donder dag onvindbaar. Hij zou heb ben bemiddeld bij de groot schalige illegale doorver koop van vipkaarten. Minnaar derde met Chics Whizkid Westernruiter Paul Minnaar uit Middelburg is bij een inter nationale wedstrijd in Parijs als derde geëindigd. Met zijn paard Chics Whizkid was Minnaar daarmee de best ge klasseerde Nederlander bij de rookie professionals. Eerste werd de Belgische lolien Rot- tiers, tweede de Fransman Etienne Galline. Tijdens het EK, een dag la ter, eindigde de Middelburg se paardentandarts als elfde. „Ik maakte iets te veel fout jes bij die wedstrijd", aldus Minnaar. Miljoenendeal voor Manllnited Adidas is vanaf het seizoen 2015-2016 de nieuwe kleding- sponsor van Manchester Uni ted. De Engelse club van de nieuwe manager Louis van Gaal heeft dit gisteren be kendgemaakt De Duitse sportfabrikant heeft met Ma- nUnited een akkoord be reikt over een contract voor tien jaar. Het jaarlijkse spon sorbedrag is omgerekend maar liefst 94 miljoen euro. Dammen en schaken in Oostkapelle De Dam- en Schaakclub Oostkapelle houdt komende donderdag voor de 29e keer het traditionele zomertoer- nooi. Het toernooi wordt gehou den in een zaal van de Zions- kerk, Duinweg 36a te Oostka pelle. De inschrijving start om 18.30 uur en sluit om 19.00 uur. Iedere dammer of scha ker is welkom. DINSDAG 15 JULI 2014 ztwÊ^qtk, I Verrassend transfernieuws uit Rotterdam: Khalid Boulahrouz verkast naar Feyenoord. foto VI Images door Peter van Kouteren BIERVLIET - Met een spelersgroep van achttien man trapte Hoek gis teravond af voor de voorbereiding op het seizoen 2014-2015, waarin de Zeeuws-Vlamingen voor de tweede keer in de topklasse uitko men. Hoek gaat daarin voor hand having, niks meer en niks minder. „Als we boven de streep eindigen, dan hebben we het goed gedaan. Zo reëel moet je zijn", zei Kenny Verhoene. Kenny Verhoene MUNCHEN RIO DE JANEIRO PARIJS MANCHESTER MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59