Officier eist twee jaar voor poging tot moord Extensions voor de perfecte wimpers Zijwegen N61 worden snel weer aangesloten 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Twee circussen tegelijk bijten elkaar niet in Zeeuws-Vlaanderen. Slechte circussen die eerder kwamen, zijn groter probleem. TERNEUZEN - Dat Circus Belly Wien en Circus Renz Internatio nal momenteel tegelijkertijd voor stellingen verzorgen in de regio, deert hen niet. Van concurrentie tussen de twee circussen is nau welijks sprake, meldden woord voerders van beide circussen maandag. Belly Wien stond tot zondag in Axel en geeft vanaf morgen voor stellingen in Cadzand. Circus Renz heeft haar tenten nog tot en met zondag opgeslagen in Terneu- zen. De gemeente Terneuzen had geen bezwaar tegen twee circus sen tegelijkertijd, omdat de exploi tanten zelf wilden. „Belly Wien vroeg eerst of het in Terneuzen mocht staan. Toen bleek dat Cir cus Renz er al stond, vroegen ze zelf of ze dan in Axel mochten staan. Als het mogelijk is, komen we aan zo'n verzoek tegemoet", verklaart woordvoerster Saskia de Vries van Terneuzen. De circussen hebben geen last van elkaar, ook niet toen Belly Wien nog in Axel stond, zeggen Terry Mullens van Belly Wien en Thomas Neumann van Circus Renz. Niet alleen omdat er veel fa milieleden bij beide circussen werken, maar ook omdat circus sen in Axel en Terneuzen eigen publiek zouden trekken. Neumann wijt de wat mindere be zoekcijfers aan het slechte weer en verwacht dat de belangstelling aantrekt nu het de komende da gen mooier weer wordt. Mullens verheelt ook niet dat de omzet in Axel wat tegen viel, maar wijt dat ook aan slechte ervaringen van cir cusliefhebbers in de regio. „In Terneuzen zijn de afgelopen jaren enkele slechte circussen neergestreken. Het kost tijd om mensen die zich niet hebben ver maakt bij een voorstelling weer te rug te winnen", legt Mullens uit. Het circus belandde de afgelopen jaren in een verdomhoekje door verhalen over dierenleed. Het doet Terry Mullens pijn als circus artiesten en -medewerkers wor den weggezet als 'dierenmishan- delaar'. „De dieren worden uitste kend verzorgd. Dat stellen contro leurs, die om de haverklap op de stoep staan, ook vast. We leren dieren ook geen trucs door ze te slaan, maar door te kijken naar wat ze leuk vinden." Een circus zonder dieren is voor Mullens geen optie. „Dat is geen circus, dat is variété." Neumann ziet andere bedreigin gen voor het circus dan verkeerd ingelichte dierenliefhebbers. „Vroeger stonden we in het cen trum van dorp of stad. Nu moe ten we vaak naar de rand van de Stad of is er helemaal geen plaats. Als de huidige plek in Terneuzen aan een bedrijf wordt verkocht, kunnen we hier in de toekomst ook niet meer terecht." Wimperextensions zijn een trend in Nederland. De extensions - syn thetisch met zijden coating - wor den stuk voor stuk aan de aanzet van de eigen wimpers bevestigd met een speciale lijm. De klanten kunnen vooraf zelf bepalen welk resultaat ze willen door de lengte, dikte en de mate van krul van de extensions kiezen. Het resultaat, van vol naar natuur lijk, tot ultra-glamour, blijft ge middeld zes a zeven weken zicht baar. Eigen wimpers hebben een groeicyclus van ongeveer twee maanden, dan vallen ze uit. Aan gezien de extensions aan de eigen wimpers vastzitten, en dus niet zoals bij plakwimpers aan het oog lid, volgen de extensions de groei cyclus van de natuurlijke wim pers. Lisette (30) heeft het vak geleerd van Set Moosavi, een autoriteit in Nederland op het gebied van wim perextensions. Het aanbrengen van de extensions is minutieuze en best een tijdrovende klus, Li sette is ongeveer twee uur bezig voor een betoverende oogopslag bij haar klanten. "Ik vind het elke keer weer fantastisch om te mo gen doen. Het voor- en na effect is altijd weer een beloning. Voor de klanten is de behandeling pure ontspanning, soms vallen ze zelfs in slaap!" De extensions zijn niet schadelijk voor de eigen wimpers. Je kunt er voor kiezen ze uit te laten groeien en nieuwe te nemen, of ze om de paar weken te laten opvullen. De ze behandeling duurt aanmerke lijk korter, nog geen uur. Lisette: "Je kunt eenmalig extensions ne men, bijvoorbeeld voor je bruiloft of voor een feest, maar de erva ring leert dat het hebben van wimperextensions erg verslavend is! Als je ze eenmaal hebt en je bent gewend aan het gemak en het effect, dan wil je niet meer zonder." Wie zich bij Lisette extensions heeft laten aanmeten, krijgt een wimperborsteltje en verzorgings- tips mee naar huis. Met de exten sions kun je gewoon douchen en zwemmen, maar het is verstandig enkel olie-vrije oogschaduw en oogpotlood te gebruiken. Ook zijn er wenkbrauwextensions voor dames die vroeger iets te en thousiast hun wenkbrauwen heb ben geëpileerd. Van K. werkte lang samen met de inwoner van Westdorpe. Door drankproblemen kwam daar een einde aan. Van K. wilde de zaak eind maart uitspreken, belde aan en zou met getrokken mes op het slachtoffer zijn afgelopen. De Westdorpenaar raakte gewond aan zijn hals, maar het lukte hem om Van K. af te weren en in be dwang te houden. Tegenover de gealarmeerde politie zou de ver dachte later die dag hebben ge zegd dat het hem niet gelukt was om 'te moorden'. Hij vertelde la ter dat hij meerdere messen bij zich had, omdat hij nog zou gaan klussen. Rammeloo stelde dat daar niets van klopt, omdat de verdachte niet wil vertellen bij wie hij ging klussen. „Als de uitvoering van zijn daad niet zo knullig was ge weest, dan was het veel erger afge lopen." Hij eiste een 24 maanden celstraf waarvan zes voorwaarde lijk, plus behandeling in een psy chiatrisch ziekenhuis. Raadsman Eduard Smit zei dat er geen bewijs is dat Van K. met een uitgeschoven mes op het slachtof fer was afgestormd. „Hij had al leen een ingeschoven mes in zijn hand. De snee in de hals kan ook daarmee zijn veroorzaakt." Hij pleitte voor een celstraf gelijk aan het voorarrest. „Omdat hij niet wilde doden." Uitspraak 28 juli. Zo wordt een aantal parallelwe gen opengesteld, waardoor ook zij wegen van de N61 - via die paral lelwegen en rotondes - weer aan gesloten worden op de hoofdrij baan. Het gaat om de gedeelten IJzendijke-Schoondijke (noordelij ke parallelweg), Driesprong- weg-Braakman en Biervliet-IJzen- dijke (zuidelijke parallelweg). Bij De Braakman is uiterlijk 22 juli een deel van de hoofdrijbaan klaar, waardoor verkeer naar va kantiepark Marina Beach over de parallelweg naar de ingang kan en minder voor opstoppingen op de hoofdrijbaan kan zorgen. Ook de bushalte bij De Braakman ver huist dan naar de nieuwe locatie vlakbij de rotonde. Het werk aan de N61 lag weken lang stil door een conflict tussen Rijk waterstaat en aannemer Ra- senberg. Desondanks verwachten beide partijen 'het grootste deel van het werk' nog dit jaar af te ronden. RECIOACENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 15 JULI 2014 Circussen vrezen geen rivaliteit door René Hoonhorst Giraf Kenaij heeft alle ruimte in een weiland aan de Tienhonderdsedijk in Cadzand, waar circus Belly Wien is neer gestreken. Verzorger Romica laat hem zijn tijdelijke onderkomen zien. foto Camile Schelstraete Lisette van de Vate brengt wimper-extentions aan. foto Mark Neelemans door Sheila van Doorsselaer AXEL - Niet iedere vrouw is geze gend met lange, volle, donkere, ge krulde wimpers die zorgen voor een zwoele oogopslag. Wie voortaan gewoon 's ochtends in kant-en-klare Hollywoodlook uit bed wil stappen, kan nu kiezen voor wimperverlenging bij Lisette van de Vate van Perfecte Wimpers aan de Tuinstraat in Axel. door Emile Calon WESTDORPE - Hij wilde hem kapot maken, zei officier van justitie Rob Rammeloo maandag voor de recht bank in MiddelburgHij doelde op Mario van K. (42) die 10 februari 2014 geprobeerd zou hebben een inwoner van Westdorpe met een mes om het leven te brengen. door Martijn de Koning BIERVLIET - Het werk aan de N61 tussen Hoek en Schoondijke ligt tij dens de bouwvak, vanaf 28 juli, gro tendeels stil. Vóór die tijd gebeurt er nog wel het één en ander, laat Rijkswaterstaat weten. BIERVLIET - Hervormd kerkcentrum, 14.00 uur: Historische rondleiding; HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; De Korenmarkt, 12.00 uur: Samen eten; RETRANCHEMENT - Voetbalveld, 9.00 uur: Rommelmarkt; SINT JANSTEEN - De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; SLUISKIL - 't Meulengat, 10.00 uur: Wan delen senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; VOGELWAARDE - 't Celaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; ZUIDDORPE - SOKA PLUS, 14.00 uur: Kof- fiemiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56