ZEEUWS-VLAANDEREN Zeeuwen doen weinig aan preventie a,manak Clean desk Zomerkrant Langdurige storing in vernieuwde apparatuur brug Sluiskil leidt tot verkeerschaos op en om sluizencomplex. Tour van de gevallen sterren De tropen dicht bij huis heeft alles te maken met het strak ke werkschema. We kijken wel of we komende vrijdag iets later kun nen beginnen." Om het wegver keer in goede banen te leiden - de scheepvaart ondervindt geen hin der van de werkzaamheden - zet waterstaat verkeersregelaars in. Loco-burgemeester jack Begijn, die de ontwikkelingen nauwlet tend volgt: „We onderhouden in middels intensief contact met Rijkswaterstaat en hebben erop aangedrongen waar nodig extra verkeersregelaars in te zetten om de doorstroming te bevorderen en filevorming zoveel mogelijk te voorkomen." De gemeente be sloot ook de social media (Twitter en Facebook) in te zetten om de weggebruikers snel te informe ren. Begijn: „We hebben 4000 volgers en dat is erg veel. Als die onze be richten doorsturen, bereiken we direct duizenden extra mensen." Hij verzekerde dat de gemeente waterstaat 'in de nek hijgt' om de onderhoudswerkzaamheden snel en zonder veel verkeersoverlast af te ronden. „Mensen klagen bij ons over het oponthoud. Maar het is dus echt een zaak van water staat." Komend weekeinde, opnieuw vanaf drie uur vrijdagmiddag, wordt het onderhoud aan de brug afgerond. Tot maandagochtend zes uur... De storing in het vernieuwde sys teem van de kanaalbrug deed zich voor toen de pas geïnstalleer de software werd getest. Aanvan kelijk zou de brug vanaf zes uur 's ochtends weer voor het wegver keer beschikbaar zijn, maar Rijks waterstaat stelde dat steeds met enkele uren uit. Een woordvoer ster van waterstaat: „De brug moet, met het oog op de veilig heid, eerst storingvrij zijn voor we hem weer in gebruik nemen. Dat heeft inderdaad veel langer ge duurd dan we verwachtten." Pas om half acht 's avonds was de brug weer beschikbaar. Het groot onderhoud wordt in drie weekeinden uitgevoerd. Het eerste weekeinde (van vrijdag 4 tot maandag 7 juli) ontstonden vrijdagmiddag in de spits al di rect files en dat herhaalde zich af gelopen vrijdag. Waterstaat had toen wel extra omleidingsborden geplaatst op strategische plaatsen in de Kanaalzone, zoals langs de Tractaatweg. Volgens waterstaat had dat wel degelijk effect, maar sluiskil - Een storing in het bedie ningssysteem van de kanaalbrug bij Sluiskil heeft gisteren in de Ka naalzone lange files veroorzaakt. Die ontstonden in de ochtend- en avondspits met name op en om het sluizencomplex in Terneuzen. De files waren honderden meters lang; auto's en vrachtwagens ston den stil tot op de mr. F.J. Haar- manweg, onderdeel van de rond weg om Terneuzen en één van de belangrijkste doorgaande wegen richting Westerscheldetunnel en onder meer Dow Benelux. weggebruikers klaagden erover dat de brug vrijdagmiddag al om drie uur werd afgesloten, een uur voor de 'avondspits'. De woord voerster van waterstaat: „Dat Uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren publiceerde, blijkt dat Brabanders en Limburgers de meeste moeite doen om dieven uit hun huis of auto te houden. Groningers, Frie zen en Drentenaren houden zich het minst bezig met preventie, ge volgd door Zeeuwen. Hoe meer mensen aan preventie doen, des te groter zijn de onvei ligheidsgevoelens, volgens het CBS. In de Zeeuwse cijfers is dat goed terug te zien. Landelijk voel de in 2013 bijna 19 procent van de inwoners zich wel eens onveilig in de eigen woonomgeving. In Zeeland is dat 14,4 procent van de inwoners. Vlissingen, Terneuzen, Goes en Middelburg, 'de Zeeuwse steden', springen eruit. De onveiligheids gevoelens zijn daar het grootst, blijkt uit een doorrekening van het Zeeuws planbureau Scoop. Het veiligst voelen zich de inwo ners van Kapelle. Als katten in een vreemd pakhuis lie pen de medewerkers van die voor heen Middelburgse onderneming rond in hun nieuwe kantoor. De meeste personeelsleden hebben geen vaste werkplekmaar moeten elke ochtend kijken of ergens een zogehe ten flexplek' vrij is. Omdat nie mand een eigen bureau heeft, is het zaak de flexplek' na gedane arbeid netjes achter te laten. 'Clean desk po licy' heet dat. Een van de medewer kers verwonderde zich erover dat en kele collega's vlak na de verhuizing drastisch de schaar of de tondeuse in het haar hadden laten zetten. „Heb je dat memo dan niet gele zen?" „Welk memo?" „Nou over clean head policy." Storing zorgt voor lange files DINSDAG 15 juli 2014 21 j .z,/y'/X, l' i-V f- I Ondanks de wegversperring en omleidingsborden probeerden automobilisten en vrachtwagenchauffeurs tijdens de avondspits toch gebruik te maken van de Sluiskilbrug. Tevergeefs, foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - Zeeuwen voelen zich veiliger dan de gemiddelde Neder lander. Ze nemen daarom ook min der voorzorgsmaatregelen tegen diefstal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53