Vijftig uur zonder slaap op de fiets Pand Goes Gemeente overspoeld met vragen over graven Belastingdienst in de etalage BEVELANDEN en THOLEN 25 Straf geëist voor diefstal medicijnen De Middelburger heeft wel vaker supertochten gereden. Vooral om geld in te zamelen voor goede doe len in Afrika, waar hij een aantal jaren heeft gewerkt. In Sierra Leo ne hielp hij bij het bouwen van een waterkrachtcentrale. In 2012 fietste hij 24 uur non-stop en haalde daarmee ruim driedui zend euro op voor een ziekenhuis in Sierra Leone. In 2013 deed hij dat nog eens, met weer ruim drieduizend euro als opbrengst, mede door een gift van Istimewa Elektro - zijn huidi ge werkgever. Rammeloo: „Ik kreeg reacties van mensen die me best wilden spon soren maar vonden dat ik beter voor een goed doel in Nederland kon fietsen, omdat mensen hier het soms ook slecht hebben. Om die sponsors over de streep te trek ken, fiets ik nu voor de Voedsel- bank Walcheren." De eerste hoofdstad op zijn route is zijn woonplaats. „Die heb ik dus gelijk te pakken." Als hij maandagochtend in Maastricht ar riveert, heeft Rammeloo ongeveer 900 kilometer in de benen. Hij rijdt de route uit zijn hoofd, zon der beschrijving en zonder gps. „Ik heb de tocht uitgezet en weet hoe ik moet rijden. Ik heb een goed geheugen. En als ik eens een stukje verdwaal en moet omrij den, is dat niet erg. Ik moet toch aan de 1001 kilometer komen", lacht hij. Na Maastricht rijdt hij een stukje door, maar niet tot Middelburg; hij stapt af bij 1001 ki lometer. Zijn vriendin rijdt in een auto van Istimewa achter hem aan, met eten, drinken, een reserve wiel, reservebanden en gereed schap. 's Nachts slaapt zij, dus dan is hij op zichzelf aangewezen. En op zijn muziek. „Technomu- ziek. Daar krijg ik energie van en die houdt me wakker." De komende dagen staan in het teken van veel water drinken, flink eten en goed rusten. „Ik „We leggen de nadruk op ver huur", zegt Mark van Stel van Syn chro Bedrijfshuisvesting dat het gebouw in portefeuille heeft. On danks de 'overcapaciteit' aan kan toorruimte in Goes denkt hij dat er een markt is voor de in totaal vijfduizend vierkante meter aan vloeroppervlak. „De locatie is uniek, op loopafstand van het cen- vind het ook leuk om te doen hoor", zegt hij over de supertocht. „Vroeger was ik niet zo'n doorzet ten. Door mijn werk in Afrika is dat veranderd. Het was geen ge makkelijk werk, maar ik heb vol gehouden. En ik heb daar ook ge zien dat er mensen zijn die het veel slechter hebben dan wij. Ik ben dankbaarder geworden voor wat ik heb en besef dat hard wer ken veel voldoening geeft." Maandagochtend om negen uur verwacht hij de 1001-kilometer- grens te bereiken. Als het later wordt, is dat niet erg. Hij hoeft maandag niet te werken. Ramme loo grinnikt. „En dinsdag ook niet. trum." Als er meerdere gegadig den zijn voor (delen) van het kan toor, dan zullen die volgens Van Stel elk minimaal 1500 vierkante meter moeten afnemen. Het personeel van de belasting kantoren in Goes en Terneuzen is als gevolg van een reorganisatie sinds begin deze maand gehuis vest in het kantoor van Water schap Scheldestromen in Middel burg, dat nog ruimte over had. Het huurcontact voor het belas tingkantoor in Goes, eigendom van Nieuwe Steen Investments (NSI) in Amsterdam, loopt echter nog tot eind dit jaar. De opleve ring is op 31 december. Op de drukste momenten duurde het soms drie kwartier voordat bellers iemand aan de lijn kregen. De gemeente had de overvloed aan telefoontjes niet in de laatste plaats aan zichzelf te danken. Een tot nu toe onbekend aantal men sen heeft namelijk ten onrechte een brief gekregen. De bedoeling was dat alleen nabestaanden van mensen die begraven zijn tussen 1972 en 1990 een brief zouden krij gen. Volgens verantwoordelijk wethou der Jaap Sinke (SGP) zijn ook rechthebbenden van graven van na 1990 aangeschreven. „Buitenge woon vervelend", noemt Sinke de gang van zaken. Hij zei zich te schamen voor de fouten. „We zet ten alle mogelijke mankracht in om de mensen die ten onrechte een brief hebben gekregen een an dere brief te sturen waarin we on ze excuses aanbieden", zei hij. In totaal zijn zo'n 2000 nabestaan den aangeschreven. Als ze de on derhoudstermijn niet willen ver lengen, verwijdert de gemeente op termijn het grafmonument. In de kamer naast de medicijnka mer schoof hij wat plafondplaten opzij en hij kon zo, zonder proble men, in die afgesloten kamer ko men. Na het opentrekken van een kast vertrok hij met een fles me thadon, ampullen morfine en an dere opiaten. Toen hij wegliep zag een medewerker van het zieken huis dat hij een bruine fles in zijn broekzak had. Hij volgde hem en waarschuwde de politie. Tijdens de rechtszaak kwam ook aan de orde dat V. die bewuste dag de medicijnkaart uit die medi cijnkamer had gestolen. Daarop wordt bijgehouden wie wat uit die kamer haalt. „Maar die kaart heb ik helemaal niet gestolen. Ik heb niets aan die kaart." Officier van justitie Jo Valente eis te dat de man twee jaar opgeslo ten wordt in een instelling voor veelplegers zodat hij daar leert weer normaal te functioneren. De man, met een indrukwekkend strafblad, heeft al twee keer twee jaar in zo'n ISD-instelling doorge bracht waarna hij telkens weer het criminele pad opging. "De verse zeevisspecialisten NIEUW op de dinsdagmarkt in Goes! r(wij staan tegenover de Zeeman) Van deze kennismakingsaanbieding mogen alle 1 Zeeuwen mee profiteren. Op al onze markten krijgt u de gehele week tegen 1 inlevering van deze bon: - 500 gram kibbeling voor maar 6,- - 4 Hollandse nieuwe "vers van het mes" voor maar 5,- DINSDAG 15 JULI 2014 Frank Rammeloo: „Vroeger was ik niet zo'n doorzetter." foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Zaterdagochtend om acht uur stapt Frank Ramme loo op zijn fiets en vijftig uur later komt hij er pas weer af. Zonder te slapen trapt hij langs alle hoofdste den van Nederland. Van Middel burg naar Maastricht, 1001 kilome ter, non stop. Frank Rammeloo uit Middel burg fietst langs alle hoofd steden van Nederland voor het goede doel. door Luc Oggel GOES - Het kantoor van de Belas tingdienst aan het Stationsplein in Goes is vanaf eind dit jaar beschik baar voor kopers of - liever - huur ders. Wie hem wil sponsoren, kan een bij drage storten op NL70RA- BO0102374341 t.n.v. Stichting Voed- selbank Walcheren o.v.v. 1001 km non-stop. door Joeri Wisse KRUININGEN - De telefoon stond gis teren roodgloeiend bij de gemeen te Reimerswaal. Reden: burgers bel den massaal over de brief die de ge meente eind vorige week had ge stuurd over het verlengen van de onderhoudstermijn voor graven. MIDDELBURG - Patrick V. (35) kreeg van de medici in het Goese zieken huis geen pijnstillers voor zijn been wond. Dus ging hij de 30e maart van dit jaar zelf op zoek in het zie kenhuis. En dat ging betrekkelijk eenvoudig, zo bleek gisteren tij dens de rechtszaak tegen de inwo ner van Schouwen-Duiveland. 1 Dinsdag: Goes, woensdag: Putte, donderdag: Middelburg, 1 vrijdag: Vlissingen, zaterdag: Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51