Weg met muggen, euk en Duiten anuub Zonsopgang in een longdrinkglas Y 4 ZOMERKRANT De smaakmaker Shop Top-3 Zomerdrankje I Een mug is irritatie nummer één in de zomer. Ze zoe men langs je hoofd, zuigen je bloed op en laten een jeukende bult achter. Maar waarom jeukt een muggbult eigenlijk? Als een mug steekt, spuit ze als eerst antistollingsmid- del in. Ze voorkomt dat het bloed direct in het steekgaatje stolt. Het middel veroorzaakt een allergi sche reactie, de bult en de jeuk. De mug spuit het antistollingsmi- del diep in de huid, zodat dit niet met de eerste halen bloed opzui gen verdwenen is. Ze zuigt dan al een klein deel van van het anti- stollingsmiddel zelf op, zodat de bult kleiner is en minder jeukt. Jaag je de mug weg op het mo ment dat de mug het antistolling- smiddel inspuit, dan volgt een grote bult die erg jeukt. Vrolijker worden wij niet van een muggen bult. Gelukkig zijn er veel middel tjes op de markt om dit tegen te gaan. Van kaarsen tot stekkers, voor iedereen iets dat helpt. Het werk van een servicemon teur is niet bepaald plaatsge bonden. „Het leuke aan het werk is dat ik door heel Zee land rijdt", zegt Michiel Lense link, vijfjaar servicemonteur van de ANWB. „Het mooie aan dit werk is de afwisseling, de verschillende voertuigen die je mag re pareren, de werktijden en de locaties waar je komt maken het dat geen dag het zelfde is", vervolgt Lenselink. In de zomermaanden zijn het lange dagen voor de medewerkers van de Wegenwacht. „Omdat er veel toeristen naar Zeeland ko men, is dit een van de drukste periodes van het jaar voor ons." De campings wor den druk bezocht door Lenselink en zijn collega's en in juli en augustus staan er ook veel files richting het strand. „Op de cam ping hangt altijd een gezellig sfeer, soms bieden ze nog een sateetje van de barbecue aan." In de file staat de auto een lange tijd stil, de motor raakt dan door het warme weer sneller oververhit „Het is een van de veel voorkomende problemen bij files, ook zie je dat er veel ventilatoren het ineens niet meer doen. Mensen willen hem dan vol aanzetten en komen erachter dat ze het niet meer werken", vertelt Lenselink. Hij rijdt rond met een grote bus van de We genwacht. „De meest voorkomende proble men kan ik zo verhelpen, het gaat erom dat ik de mensen weer op weg kan helpen." In de nieuwe bus zit ook een afsleepas geïn stalleerd. „Mocht het voorkomen dat de au to helemaal niet meer wil rijden, dan kan de auto voor een klein stuk meegesleept worden", zegt Lenselink. De wegenwacht is er tegenwoordig ook voor de fiets en brommer. „Door deze extra service blijven we ons ontwikkelen. Elk jaar gaan wij weer op cursus om de nieuwe dingen te le ren en up to date te blijven." Er rijden steeds meer elektrische auto's rond, ook de ze kan de servicemonteur sinds de cursus repareren. Als monteur maak je veel kilometers op de weg. „Je weet nooit waar een pechgeval is, soms ben je dichtbij en soms moet je er even voor rijden. Ons streven is om een pech geval binnen een uur te verhelpen." Een pechgeval kan al door kleine voorberei dingen voorkomen worden. „Zorg ervoor dat de bandenspanning juist is en contro leer de motorolie en koelvloeistof goed. Dit voorkomt al een hoop problemen onder weg", tipt Lenselink. Aangekomen bij een pechgeval in Elle- woutsdijk blijkt het te gaan om een auto met een lekke band. Lenselink parkeert zijn bus en gaat aan de slag. „Tegenwoor dig is er geen krik meer nodig om een band te verwisselen." De monteurs werken met een luchtkussen dat werk op per slucht. Een kussen kan tot wel twaalf ton tillen. „Daarmee kan een vrachtwagen wor den opgetild." De band is binnen enkele minuten verwisseld. „Wat een fantastische service, binnen een uur stonden ze hier om mij te helpen en het is zo opgelost", zegt mevrouw Alsemgeest. „Wat krijgt u van mij?" „Een hand", antwoord Lenselink. „Nou, heel erg bedankt!", zegt Alsemgeest. Lenselink heeft: zo elke dag direct contact met mensen. „Ik vind dat juist geweldig, de mensen zijn altijd blij als het gemaakt is en ik weer vertrek." Na een pechgeval no teert de service monteur welke reparatie hij heeft uitgevoerd. Lenselink zwaait nog een keer naar de mevrouw en rijdt door naar het volgende pechgeval. Waar de naam van het drankje vandaan komt, is makkelijk te bedenken. Met zijn rode gloed doet de Tequila Sunrise denken aan een zonsopgang. Gene Sullit bedacht in de jaren dertig de origi nele cocktail. Tegenwoordig wordt vooral een variant uit de ja ren zeventig gedronken. De Tequila Sunrise is een fruitige cocktail die vooral op warmere da gen gedronken wordt. Om deze cocktail zelf te maken, begin je met twee delen Tequila en vier de len vruchtensap. Schenk deze in een cocktailmixer met wat ijsblok jes. Dit mengsel gaat in een long drinkglas met gebroken ijs. Giet hierna langzaam één deel grenadi ne in het glas, maar meng dit niet. Naar smaak kan nog citroensap toegevoegd worden. Vaak wordt het drankje afgerond met een sinaasappelpartje en een kers. rii cl Verjaag muggen met hoge-fre- quentie geluidsgolven. De muggen- stekker is hygiënisch, zuinig in ge bruik en ongevaarlijk voor men sen. Kruidvat, 4,09 euro. care »IUS Bescherm jezelf tegen de muggen zonder dat je handen onder de lo tion zitten. Bij de Wehkamp (weh- kamp.nlbestel je een spray voor 10,95 euro. S Geniet je buiten van een zwoele zomeravond en wil je de muggen op afstand houden, dan heeft Marskramer een Citronelia-kaars met frisse geur voor 2,49 euro. door Jerry van Luijk De ANWB'er krijgt somsookeen sateet j e Michiel Lenselink verwisselt een wiel. foto Ruben Oreel door Jerry van Luijk door Tom Scheele De Tequila Sunrise: Een fruitige zomerdrank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40