PZC 2 en 3 Kinderen zoeken j.H. van Dale FC Utrecht tegen Serooskerke De ambassadeur Het tropisch bos in Goes staat nog niet helemaal vol, maar is nu al uniek voor Nederland. „De mensen moeten alleen nog weten dat het er is." Welkom in het para dijs", zegt Lex Hun dersmarck als we het overdekte Tro pisch Bos in Goes binnenlopen. Binnen is het 34 graden Celsius. „Dat hoort erbij, een tropisch temperatuurtje", grapt Robin Locke, de andere gids. „Een tuin als deze is uniek in Nederland. Wij leggen de focus volle dig op de plant en vertellen hoe wij de ze in het dagelijks leven gebruiken. Bij voorbeeld rubberplanten of de bananen- plant, maar ook giftige planten komen aan bod. Deze worden vaak in medicij nen gebruikt, dat weten veel mensen niet", vertelt Lex. Het is een educatief project, waarbij ze Goes toeristischer willen maken. „Daar naast is het ook nog duurzaam. Het eni ge dat nog ontbreekt, is dat de mensen ervan weten. Dat is onder meer een taak voor de gemeente, provincie, de media en voor ons. Maar we zijn natuur lijk nog maar drie maanden bezig." In Engeland is een soortgelijke tuin, na tuurlijk wel groter, die 350.000 bezoe kers trekt, dus er zijn zeker mogelijkhe den." Via een trap in de tuin kunnen be zoekers in een touwconstructie klim men, om zo vanaf boven de planten te kunnen bekijken. „Het is de bedoeling dat het daarboven dichtgroeit, zodat je jezelf echt in de tropen waant." Na de tour kunnen er meerdere tropi sche drankjes gedronken worden in de bar. Droog, maar bewolkt. Eindelijk zomerweer? Windkracht: ZW 3 Neerslag:-o mm Soms krijgt de ANWB' ook een sateetje Klimmen en klauteren in Westerschouwen De profvoetballers van FC Utrecht zijn deze week op trainingskamp in Renesse. In de Schouwse kustplaats bouwt de nieuwe trainer, Robby Alflen, aan het elftal waarmee hij over ruim een maand aan een nieuw seizoen in de eredivisie begint. Bij de club uit het midden van het land ontbreken nog wel een paar spelers, onder wie de Australische WK-ganger Tommy Oar. Vanavond speelt FC Utrecht een vriendschappelijke wedstrijd te gen Serooskerke, op het terrein van de Walcherse derdeklasser aan de Kadetweg. Het duel begint om 19.00 uur. Kaarten kosten aan de kassa 10 euro voor mensen van zestien jaar en ouder. Kinderen tot zestien jaar betalen de helft. Lex Hundersmarck: „Het is de bedoeling dat het helemaal dichtgroeit." foto Mechteld Jansen De tropen dicht bij huis door Tom Scheele Ook een dagje naar de tropen? Kijk voor meer informatie op: omnium.nl/tropisch-bos 15 juli 2914 Ook dit jaar organiseert VW Sluis weer een rondleiding speciaal voor kinderen. Als lei draad wordt de in Sluis geboren grond legger van het woordenboek 'De Dik ke van Dale', Johan Hendrik van Dale, genomen. De gids zal in eenvoudige woorden een stukje van de geschiede nis en leuke weetjes over Sluis vertel len. En natuurlijk mag je een beklim ming van de toren niet overslaan! Graag vooraf aanmelden. Sluis, Groote Markt 1 (VW Sluis), 10.30 tot 11.30 O pagina 5 Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37