Duivin van Hoek vliegt naar zege op St Vincent Hardlopen en fietsen in Westkapelle Fifa-baas Blatter geeft WK in Brazilië een 9+ 'Een De Jong moet weer kampioen worden' 32 SPORT TRANSFER Feyenoord heeft zijn zinnen gezet op Afellay. Boulahrouz heeft zijn ja-woord al gegeven. Janmaat vertrekt naar Engeland. De 9158 jonge duiven ingezet op het concours vanuit Peronne wer den in eerste instantie terugge bracht naar Menen, maar ook daar durfden de convoyeurs de duiven niet te lossen. Dit met de rampvlucht van Auxerre nog vers in het geheugen. Wel doorgang vond het ZLU concours vanuit St.Vincent maar ook daar werd het in eerste instantie uitgesteld. De duiven werden niet de vrijdag morgen maar de zaterdagmorgen om 07.35 uur het luchtruim inge stuurd. De snelste Zeeuwse duif meldde zich aan de Veersesingel in Mid delburg bij Jan-Cees Hoek. Een licht kras driejarig duivinnetje viel daar om 05.43 uur op de plank. Zij had de 987 kilometer met een snelheid van 996 meter per minuut overbrugd. Het was de eerste getekende van de drie duivinnen, gespeeld op eitjes, die Jan-Cees voor dit concours in de mand had gestopt. Een duif die ook vorig jaar op St. Vincent in de prijzen vloog. Een eigen kweek van de 52-jarige Jan-Cees Hoek die zich specialiseert op de grote fond. De moeder van deze duivin is een halfzuster van de bekende witte Tornado van Jan-Jaap Bolier uit Scherpenisse, ooit duifkampioen van de Afdeling Zeeland in 2002, op de grote fond. Die moeder vloog in 2005 de derde nationale en eerste Zeeuwse prijs op het concours vanuit Perpignan. Jan-Cees Hoek was op het tijdstip dat de winnende duivin zich meldde net wakker. „Was me net aan het opfrissen toen ik ze op de plank zag zitten. Besefte dat het een vroege moest zijn." WESTKAPELLE - Traditiegetrouw vindt op de derde woensdag van juli de Wielerronde van Westka pelle plaats en dat betekent dat de straten weer worden ingenomen door de coureurs, met in het voor programma een tweetal stratenlo- pen. Om 20.15 uur starten de Amateurs en de Amateurs 40+. Het aantal inschrijvingen bedraagt op dit moment 96 en zal zeker nog groeien. In het voorprogramma komen de lopers aan bod in de vierde wed strijd van het PZC Stratenloopcir- cuit. Om 18.30 uur is er een scho lierenloop en om 19.00 uur star ten de trimmers en de wedstrijd atleten. ROTTERDAM - Khalid Boulahrouz gaat naar Feyenoord. Het was een transfer die gisteren ongetwijfeld enige wenkbrauwen deed fron sen. Boulahrouz, voetbalde die dan nog? En wat wil Feyenoord, dat zo'n goede naam als oplei dingsclub heeft opgebouwd, nu met een dertiger? Maar, er zou wel eens meer achter kunnen zit ten. Mogelijk dat het aantrekken van Boulahrouz een voorteken is dat ook Ibrahim Afellay naar Rot terdam kan worden gelokt. Met het binnenhalen van de één, zijn de geruchten over de komst van een ander namelijk nog iets serieuzer te nemen. Boulahrouz (32) en Afellay (28) zijn de beste maatjes. Tik de naam van de één in op internet en je vindt foto's van de ander. Of van de twee ge zamenlijk. Deze zomer nog gin gen ze samen op vakantie naar Marokko, naar het dorp waar zo wel familie van Afellay als van Boulahrouz woont. Het is geen geheim dat Fred Rut ten graag met Afellay wil gaan werken. De voormalige PSV'er is in het buitenland door blessures op een dood spoor geraakt. Bij Barcelona en Schalke 04 kwam hij nauwelijks aan spelen toe. Rutten en Afellay werkten sa men in de dagen dat de carrière van Afellay nog voorspoedig ver liep. Afellay kan de vaderlijke adviezen van Rutten én Boulahrouz allicht goed gebruiken. Als de Utrechter nu in salaris een flinke stap terug doet, kan hij zijn loopbaan een nieuwe impuls geven. In Rotter dam, waar veel internationals ver trekken, is er alle gelegenheid om aan eerherstel te werken. Met de komst van Boulahrouz heeft Feyenoords technisch direc teur Martin van Geel in ieder ge val andermaal laten zien handig te kunnen manoeuvreren. Ook de verdediger zal in Rotterdam lang niet het salaris ontvangen dat hij voordien in Duitsland, Portugal, Spanje en Engeland toucheerde. Tegelijkertijd zal de voormalig in ternational nog wel degelijk ambi tie hebben. Feyenoord speelt in de voorronde van de Champions League. „Ik hoef niet uit te leggen hoe belangrijk die wedstrijden zijn voor de club." Boulahrouz werd aangetrokken op de dag dat duidelijk werd dat Daryl Janmaat Feyenoord gaat ver laten. De international had amper een dag om bij te komen in eigen land, vandaag al zal hij medisch gekeurd worden door Newcastle United. Ook Stefan de Vrij en Bru no Martins Indi staan op het punt getransfereerd te worden. In de verdediging is er dan ook wel enige behoefte aan verster king. Sven van Beek en Lucas Woudenberg zullen allicht een kans krijgen, maar Rutten wil niet dat de ervaring louter van Jo ris Mathijsen komt. Boulahrouz kan zowel als rechtsback als cen trale verdediger fungeren. Op internetfora begon direct een felle discussie tussen Feye- noord-supporters of het aantrek ken van Boulahrouz een goede zaak is. Hiurlijk, de verdediger is de der tig al gepasseerd, zijn laatste hel dendaden kunnen weinigen zich nog herinneren. Aan de andere kant, Boulahrouz brengt een hoop ervaring mee. Bovendien loopt Feyenoord financieel wei nig risico. De verdediger komt transfervrij over van het Deense Brondby IF en tekende een con tract voor één jaar. Aanvankelijk werd Van Geel ook zwaar bekriti seerd voor het aantrekken van Mathijsen, maar de laatste maan den onder Ronald Koeman was hij niet meer weg te denken. EINDHOVEN - Luuk de Jong kwam gisteren na zijn eerste training bij PSV met een gevatte opmerking. „Al vijfjaar is een De Jong kam pioen geworden, dat moet nu ook maar weer gebeuren", zei de nieu we spits van de Eindhovenaren. De Jong verwees naar de vier landstitels op rij van broer Siem de Jong bij Ajax en die van hem zelf in het seizoen 2009-2010 bij FC Twente. De aanvaller hunkert naar een terugkeer in de schijn werpers. „Ik wil gewoon weer voetballen, in de spits spelen en daar mijn kwaliteiten laten zien." Als het publiek op het WK een cij fer aan de preses zou mogen uitde len zou dat waarschijnlijk niet zo hoog zijn. In welk WK-stadion Blatter ook verscheen, overal kreeg de Zwitser een heftig fluit concert. Bovendien waren er in Brazilië voorafgaand aan het WK hevige protesten tegen de rege ring, die de ogen zou sluiten voor de binnenlandse problemen en veel te veel geld zou hebben be steed aan de organisatie van het WK. Arjen Robben en Stefan de Vrij zijn alsnog in de prijzen gevallen op het WK voetbal. Beide spelers zijn verkozen in het WK-elftal dat is opgesteld via de zogeheten Castrol Index. Robben werd geko zen tot beste aanvaller. De Vrij was volgens het systeem de beste verdediger in Brazilië. De Castrol Index wordt opgesteld naar het aantal goede passes en/of goede tackles. Doelpunten, -pogingen en onderscheppingen tellen ook mee. Op basis van die hantering werd de Duitser Toni Kroos beste speler op het toernooi. Zondagavond werd Lionel Messi door Fred Rabout OOSTBURC - De weergoden blijven het duivenseizoen negatief beïn vloeden. Ook afgelopen weekend was het weer raak. Het overnacht- concours vanuit Cahors en het vit- esseconcours voor jonge duiven vanuit Peronne moest worden afge last. Het was nationaal de achtste prijs, net voor Ko van Dommelen uit Sint Philipsland die het ook dit seizoen weer erg knap doet maar steeds net naast de winst pakt. Naast de tweede pakt Ko ook nog een vijfde provinciaal. Komend weekend staan de con coursen vanuit Chateauroux (dag fond), Marseille (ZLU morgenlos sing) en Morlincourt (vitesse jon ge duiven) op de kalender. Uitslagen: 1JC. Hoek, 2,5. K. van Dommelen, 3. F. Janssens, 4,16. A. Maljaars, 6. M. Houtekamer, 7. G. v.d. voorde, 8. A. van Luijk, 9. Sj. v.d. Velde&Zn, 10. A. Havermans, 11H. Lindenberg, 12. Comb. Hageman, 13. Fl. Steketee, 14. W. Geers, 15. Comb. Krijger&Zn, 17. J. van Belzen, 18. Ge- br. Van Beveren, 10. Comb. v.d. Zan den, 20. J. v.d. Bosch. Feyenoord kiest voor ervaring door Edward Swier RIO DE JANEIRO - Ondanks verschil lende problemen bij het WK voet bal in Brazilië heeft Sepp Blatter de mondiale titelstrijd met tevreden heid bekeken. De voorzitter van de wereldvoetbalbond Fifa deelde gis teren zijn rapportcijfer uit aan de organisatie en beloonde het toer nooi met een 9+. „We zijn er op vooruit gegaan als we het vergelij ken met vier jaar geleden in Zuid-Afrika", aldus de omstreden Zwitser, die het evenement in 2010 met een negen waardeerde. door de Fifa gekozen als beste spe- R De selectie van Hoek is bezig met de warming-up op het veld van Biervliet. Gisteravond was de eerste training van Ier van het toernooi. het nieuwe seizoen, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32