'Het is elke keer een verrassing wie ons helpt' ^SS/lBWA Straf geëist voor stelen medicijnen uit ziekenhuis Honderden Goese pand vissen dood door Belastingdienst zuurstofgebrek in de etalage Thuis in.,.. Hypotheken 'De verse zeevfsspecialisten NIEUW op de dinsdagmarkt in Soes! |9/j (wij staan tegenover de Zeeman) 7 Van deze kennismakingsaanbieding mogen alle Zeeuwen mee profiteren. Op al onze markten krijgt u de gehele week tegen inlevering van deze bon: - 500 gram kibbeling voor maar 6,- - 4 Hollandse nieuwe "vers van het mes" voor maar 5,- SEROOSKERKE (S) - In de kreken van de Schelphoek bij het Schouwse Serooskerke zijn zon dag enkele honderden dode vis sen aangetroffen. Het gaat vooral om bot, een platvis die veel lijkt op schol. De vissen zijn inmid dels opgeruimd. Waterschap Scheldestromen vermoedt dat de sterfte komt door zuurstofgebrek. Waardoor dit is opgetreden is on duidelijk, dat moet onderzoek uit gaan wijzen. Er zijn watermon sters genomen die onderzocht worden op chemische stoffen of bijzondere algengroei. Er zijn nog geen maatregelen genomen om de waterkwaliteit te verbeteren. Exposant maakt foto van bezoekers Bijeenkomst over psychische klachten In het ADRZ-ziekenhuis te Vlissingen vindt woensdag avond weer een bijeen komst plaats voor mensen met psychische klachten en voor andere belangstellen den. Thema is: persoonlijk- héidsstoornis; problemen met denken, voelen of han delen. Aanvang 19.15 uur. De bijeenkomst is gratis. MIDDELBURG - Wat dacht je? na tuurlijk zijn ze blij bij de Voedsel- bank Walcheren met de actie van Frank Rammeloo. „Allereerst met de aandacht en zeker ook met de opbrengst", reageert secretaris An ton Izeboud. De Voedselbank is afhankelijk van giften. Zowel in geld als in goederen. „Aandacht voor wat wij doen, is dus altijd belangrijk. En de financiën blijven ook elk jaar een zorg. We hebben geen inkom sten. De drie Walcherse gemeen ten dragen elk jaar gezamenlijk 18.000 euro bij in de huisvestings kosten, maar we hebben een ex ploitatie van 50.000 euro per jaar", legt Izeboud uit. Het aantal klanten is de laatste ja ren gestegen. Het lukt nog steeds om goede voedselpakketten te ver strekken. In tegenstelling tot colle- ga-voedselbanken heeft die op Walcheren geen wachtlijsten. Ook de sponsoring is vrij stabiel gebleven, zegt Izeboud. „We heb ben moeilijkere jaren gekend. We mogen niet klagen, maar steun blijft hard nodig." Soms komt die van kerken, soms van maatschappelijke organisa ties, soms van bedrijven, soms van particulieren. Izeboud: „Het is elke keer een verrassing wie ons helpt." Frank Rammeloo heeft zich spontaan gemeld. Voor het geld dat hij met zijn fietstocht ophaalt, heeft de Voedselbank nog geen specifiek doel bedacht. In de kamer naast de medicijnka mer schoof hij wat plafondplaten opzij waardoor hij in die afgeslo ten kamer kon komen. Hij vertrok hij met een fles methadon, ampul len morfine en andere opiaten. Een medewerker van het zieken huis zag dat hij een bruine fles in zijn broekzak had. Hij volgde hem en waarschuwde de politie. Tijdens de rechtszaak kwam ook aan de orde dat V. die bewuste dag de medicijnkaart uit die medi- cijnkamer had gestolen. Daarop wordt bijgehouden wie wat uit die kamer haalt. „Maar die kaart heb ik helemaal niet gestolen. Ik heb niets aan die kaart." Aanklager Jo Valente eiste dat de man twee jaar opgesloten wordt in een instelling voor veelplegers zodat hij daar leert weer normaal te functioneren. De man, met een flink strafblad, heeft al twee keer twee jaar in zo'n ISD-instelling doorgebracht waarna hij telkens weer het criminele pad opging. In de Kleine Kerk aan de Ka- pellestraat in het stadje Veere exposeert deze zomer de fotograaf Adri Franke. De kerk is hiervoor weke lijks open van dinsdag tot en met donderdag, steeds tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Op drie dagen (15 juli, 22 juli en 26 augustus) foto grafeert Franke bezoekers. GOES - Het kantoor van de Belas tingdienst aan het Stationsplein in Goes is vanaf eind dit jaar be schikbaar voor kopers of - liever - huurders. „We leggen de nadruk op verhuur", zegt Mark van Stel van Synchro Bedrijfshuisvesting. Ondanks de 'overcapaciteit' aan kantoorruimte in Goes denkt hij dat er e.en markt is voor de in to taal 5000 vierkante meter aan vloeroppervlak. Het personeel van de belastingkantoren in Goes en Terneuzen is als gevolg van een reorganisatie sinds begin de ze maand gehuisvest in het kan toor van het waterschap in Mid delburg Verzekeringen Financieel Advies i Dinsdag: Goes, woensdag: Putte, donderdag: Middelburg, L vrijdag: Vlissingen, zaterdag: Oost-Souburg °oi DINSDAG 15 JULI 2014 WALCHEREN 25 VLISSINGEN VEERE I Frank Rammeloo: „Vroeger was ik niet zo'n doorzetter." foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Patrick V. (35) kreeg van de medici in het Goese zieken huis geen pijnstillers voor zijn been wond. Dus ging hij de 30e maart van dit jaar zelf op zoek in het zie kenhuis. En dat ging betrekkelijk eenvoudig, zo bleek gisteren tij dens de rechtszaak tegen de inwo ner van Schouwen-Duiveland. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl RISICOBEHEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25