Storing brug Sluiskil zorgt voor lange files Vragen PvdA over parkeerterrein Orionis 44 Als ik een stukje Zomerfestijn voor kinderen 24 WALCHEREN SUPERTOCHT Frank Rammeloo uit Middelburg fietst langs alle hoofdsteden van Nederland voor het goede doel. Straten dicht voor sjezenrijden rond Abdijplein Ramkraak bij benzinestation in Grijpskerke Kerk Kasteelstraat Vlissingen eind 2014 gesloten EP De files waren honderden meters lang; auto's en vrachtwagens ston den stil tot op de mr. F.J. Haar- manweg, onderdeel van de rond weg om Terneuzen en één van de belangrijkste doorgaande wegen richting Westerscheldetunnel en onder meer Dow Benelux. De storing in het vernieuwde sys teem van de kanaalbrug deed zich voor toen de pas geïnstalleer de software werd getest. Aanvan kelijk zou de brug vanaf zes uur 's ochtends weer voor het wegver keer beschikbaar zijn, maar Rijks waterstaat stelde dat steeds met enkele uren uit. Een woordvoer ster van waterstaat: „De brug moet, met het oog op de veilig heid, eerst storingvrij zijn voor we hem weer in gebruik nemen. Dat heeft: inderdaad veel langer ge duurd dan we verwachtten." Pas om half acht 's avonds was de brug weer beschikbaar. Het groot onderhoud wordt in drie weekeinden uitgevoerd. Het eerste weekeinde (van vrijdag 4 De fractie reageert op het verhaal in de PZC van afgelopen zaterdag over de grondaankoop. Orionis kocht het terrein voor 1,1 miljoen euro van de gemeente Vlissingen. De gemeente heeft recht van op stal; er mag - zonder vergoeding - in de toekomst een parkeerdek op opgebouwd worden. De PvdA heeft de indruk dat er een groot bedrag is uitgegeven aan stenen, 'waardoor mogelijk minder budget beschikbaar is tot maandag 7 juli) ontstonden vrijdagsmiddags in de spits al di rect files en dat herhaalde zich af gelopen vrijdag. Waterstaat had toen wel extra omleidingsborden geplaatst op strategische plaatsen in de Kanaalzone, zoals langs de Tractaatweg. Volgens waterstaat had dat wel degelijk effect, maar weggebruikers klaagden erover dat de brug vrijdagmiddag al om drie uur werd afgesloten, een uur voor de 'avondspits'. De woord voerster van waterstaat: „Dat heeft alles te maken met het strak ke werkschema. We kijken wel of we komende vrijdag iets later kun nen beginnen." Om het wegver keer in goede banen te leiden zet waterstaat verkeersregelaars in. Loco-burgemeester Jack Begijn, die de ontwikkelingen nauwlet tend volgt: „We onderhouden in middels intensief contact met Rijkswaterstaat en hebben er op aangedrongen waar nodig extra verkeersregelaars in te zetten om de doorstroming te bevorderen en filevorming zoveel mogelijk te voorkomen." Hij verzekerde dat de gemeente waterstaat 'in de nek hijgt' om de onderhoudswerk zaamheden snel en zonder veel verkeersoverlast af te ronden. Komend weekeinde, vanaf drie uur vrijdagmiddag, wordt het on derhoud aan de brug afgerond. Tot maandagochtend zes uur. voor de kerntaken van Orionis' De fractie wil van het Middelburg se college van B en W weten wan neer de gemeenteraad in kennis is gesteld van deze transactie, of er goedkopere opties zijn overwo gen en of is overwogen om het stuk grond te huren of te pachten. De gronddeal is onderdeel van een grotere overeenkomst met de gemeente Vlissingen, zei Orionis zaterdag in de krant. De gemeen te Vlissingen koopt binnenkort nog een stuk grond tussen het pand van Orionis en het spoor van de Nederlandse Spoorwegen. Een klein strookje daarvan wordt doorverkocht aan Orionis. middelburg - Zaterdagochtend om acht uur stapt Frank Ramme loo op zijn fiets en vijftig uur la ter komt hij er pas weer af. Zon der te slapen trapt hij langs alle hoofdsteden van Nederland. Van Middelburg naar Maastricht, 1001 kilometer, non-stop. De Middelburger heeft wel vaker supertochten gereden. Vooral om geld in te zamelen voor goede doe len in Afrika, waar hij een aantal jaren heeft gewerkt. In Sierra Leo ne hielp hij bij het bouwen van een waterkrachtcentrale. In 2012 fietste hij 24 uur non-stop en haalde daarmee ruim driedui zend euro op voor een ziekenhuis in Sierra Leone. In 2013 deed hij dat nog eens, met weer ruim drie duizend euro als opbrengst, mede door een gift van Istimewa Elek- tro - zijn huidige werkgever. Rammeloo: „Ik kreeg reacties van mensen die me best wilden spon soren maar vonden dat ik beter voor een goed doel in Nederland kon fietsen, omdat mensen hier het soms ook slecht hebben. Om die sponsors over de streep te trek ken, fiets ik nu voor de Voedsel- bank Walcheren." De eerste hoofdstad op zijn route is zijn woonplaats. „Die heb ik dus gelijk te pakken." Als hij maandagochtend in Maastricht ar riveert, heeft Rammeloo ongeveer 900 kilometer in de benen. Hij rijdt de route uit zijn hoofd, zon der beschrijving en zonder gps. „Ik heb de tocht uitgezet en weet hoe ik moet rijden. Ik heb een goed geheugen. En als ik eens een stukje verdwaal en moet omrij den, is dat niet erg. Ik moet toch aan de 1001 kilometer komen", lacht hij. Na Maastricht rijdt hij moet omrijden, is dat niet erg. Ik moet toch de 1001 kilometer halen een stukje door, maar niet tot Middelburg; hij stapt af bij 1001 ki lometer. Zijn vriendin rijdt in een auto van Istimewa achter hem aan, met eten, drinken, een reserve wiel, reservebanden en gereed schap. 's Nachts slaapt zij, dus dan is hij op zichzelf aangewezen. En op zijn muziek. „Technomu- ziek. Daar krijg ik energie van en die houdt me wakker." De komende dagen staan in het teken van veel water drinken, flink eten en goed rusten. „Ik vind het ook leuk om te doen hoor", zegt hij over de supertocht. „Vroeger was ik niet zo'n doorzet ter. Door mijn werk in Afrika is dat veranderd. Het was geen ge makkelijk werk, maar ik heb vol gehouden. En ik heb daar ook ge zien dat er mensen zijn die het veel slechter hebben dan wij. Ik ben dankbaarder geworden voor wat ik heb en besef dat hard wer ken veel voldoening geeft." Maandagochtend om negen uur verwacht hij de 1001-kilometer- grens te bereiken. Als het later wordt, is dat niet erg. Hij hoeft maandag niet te werken. Ramme loo grinnikt. „En dinsdag ook niet." NON-STOP FIETSTOCHT MIDDELBURG - Middelburgse kin deren die in de zomer thuis zijn, kunnen zich vermaken tijdens een Zomerfestijn. Middelburg in Beweging, Kindercentrum Koo- zie, Kinderopvang Walcheren en Stichting Welzijn Middelburg bie den allerlei activiteiten aan, zoals sporten en koken, op dinsdag, woensdag en donderdag in de pe riode van 22 juli tot en met 14 au gustus. Kijk voor het programma en de locaties op www.bredescho- lenmiddelburg.nl. MIDDELBURG - Op de eerste Folklo ristische Dag van dit jaar in Mid delburg zijn donderdag 17 juli de straten rondom het Abdijplein weer afgezet voor de wedstrijden ringrijden en sjezenrijden. De sjezen volgen de route Abdij- plein-Balans-Korte Burg-Groen markt-Onder den Toren-Koor- kerkhof-Abdijplein. Deze straten zijn dicht voor het verkeer. Het ge volg is dat ook in omliggende stra ten het verkeer is gestremd. Langs de route kan ook niet worden ge parkeerd van woensdag 18.00 uur tot donderdag 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet moge lijk op donderdag tot 19.00 uur. GRIJPSKERKE - Bij een tankstation aan de Middelburgseweg in Grijpskerke is maandagochtend vroeg een ramkraak gepleegd. Rond 03.30 uur reden enkele da ders met een personenauto, van het merk Ford Fiesta, tegen de voorzijde van het tankstation. Hierdoor raakte de voorpui van de winkel beschadigd. De daders gingen er met een nog onbekende buit vandoor. De auto raakte door de ramkraak aan de voorzijde beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Tips kunnen worden doorgege ven via 0900-8844 of 0800-7000 (anoniem). VLISSINGEN - De Christelijke Gere formeerde Kerk van Vlissingen wordt opgeheven per 1 januari 2015. Dat is maandag meegedeeld door M. van Herk, scriba van de gemeente, die kerkt aan de Kas teelstraat. Dat besluit heeft te ma ken met het afspringen van de be oogde samenwerking tussen de gemeenten van de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt (GKV) en de Christelijke Gereformeerde Kerk (CGK) in Vlissingen. De gezamen lijke diensten van beide gemeen ten worden voorgezet tot en met december. Volgens Van Herk wer den beide partijen het niet eens over het samenwerkingscontract. ff door door Wout Bareman SLUISKIL - Een storing in het bedie ningssysteem van de kanaalbrug bij Sluiskil heeft gisteren in de Ka naalzone lange files veroorzaakt. Die ontstonden in de ochtend- en avondspits met name op en om het sluizencomplex in Terneuzen. MIDDELBURG - De PvdA in Middel burg heeft vragen gesteld over de aankoop van een parkeerterrein door Orionis. Vijftig uur zonder slaap op de fiets door Maurits Sep Frank Rammeloo Frank Rammeloo uit Middelburg rijdt komend weekeinde 1001 kilo meter onafgebroken langs alle hoofdsteden van Nederland. Hij vertrekt zaterdag om 08.00 uur. De route is: Middelburg - Den Haag - Haarlem - Utrecht - Lely stad - Leeuwarden - Groningen - Assen - Zwolle - Arnhem - Den Bosch - Maastricht. Hij zamelt geld in voor de Voedsel- bank Walcheren. Wie hem wil sponsoren, kan een bijdrage stor ten op NL70 RABO 0102374341 t.n.v. Stichting Voedselbank Wal cheren o.v.v. 1001 km non-stop. Uit een exploot d.d. 4 juli 2014 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat op verzoek van P. Bakker, wonende te Bergen op Zoom, ten laste van Adrianus Petrus Marcus Dekkers, geboren d.d. 13 juli 1967, zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding met nevenvorderingen d.d. 1 juli 2014, met onder meer de aanzegging dat A.P.M. Dekkers voornoemd uiterlijk d.d. 16 oktober 2014 middels een advocaat een ver weerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088-2092980 ref.: 90010398

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24