THf' I»1 Malala krijgt meisjes vrij Kras Kortingsdagen 1WACHT Deskundigen: ervaringen met wifi-spots positief Op het drukbereden Nederlandse spoor komen relatief veel zelfmoorden voor. Dat kan de treinreiziger de auto in jagen. Israël roept burgers op Noord Gaza te verlaten De wereld is Kras korting p.p - i In 2012 pleegden 1735 mensen zelfmoord 10 procent van de zelfdodingen gebeurt op het spoor Nederlandse machinist heeft twee magl zo vaak met een springer te maken dan gemiddeld in Europa DINSDAG 15 juli 2014 VLISSINGEN - Deskundigen vinden wifi-spots - waarmee Zeelandnet in Vlissingen een proef doet - niet onveilig. „Je moet wel blijven opletten. Uit eindelijk is alles te hacken", zegt Joost Schellevis van technieksite Tweakers.net. De Consumenten bond is het daarmee eens. „Maar uit de ervaringen die we hebben met Ziggo en UPC hebben, lijkt het erop dat het veilig is", vertelt Babs van der Staak. „Het 'openba re' wifi-netwerk is gescheiden van jouw eigen thuisnetwerk. Via wifi-spots kunnen klanten van Zeelandnet via modems van andere klanten op het draadloos netwerk. DE STELLING UW MENING 320 reacties Oranje heeft gefaald ABUJA - De Nigeriaanse president Goodluck Jonathan heeft aan de jonge Pakistaanse activiste Malala beloofd dat de meer dan 200 ont voerde schoolmeisjes in Nigeria snel thuis zullen zijn. De twee spraken elkaar maandag in Nige ria. De 17-jarige Malala bezocht het Afrikaanse land als steun voor de meisjes die in april werden ont voerd door de islamitische terreur groep Boko Haram. Malala Yousaf- zai, zoals haar volledige naam luidt, werd in 2012 in Pakistan in een schoolbus in haar hoofd ge schoten door de Taliban. In Paki stan was ze bekend om haar strijd voor onderwijs voor meisjes. Ze overleefde de aanslag ternauwer nood. In mei dit jaar ontving Ma lala in Middelburg een Four Freedoms Award. Zondag sprak ze met ouders van de ontvoerde meisjes, die ze haar zusters noemt. Van de schoolmeis jes ontbreekt ondanks internatio nale hulp ieder spoor. Boko Ha- ram liet eerder weten de meisjes te willen ruilen voor gevangenen. Te druk om te sporten We proberen ze duidelijk te maken dat er een uitweg is, 1130nline geeft anoniem hulp door sneller geneigd zijn de auto te nemen. Spoorbeheerder ProRail zegt de cijfers en de gevolgen daarvan te kennen. Volgens ProRail scoort Nederland slechter als gevolg van het drukbereden spoorwegennet. Juist op trajecten waar treinen met korte tussenpozen rijden, vindt vaker zelfmoord plaats, con stateerde de Eindhovense psychia ter Cornelis van Houwelingen eer der in een promotieonderzoek. ProRail probeert zelfmoord te voorkomen door hekken te plaat sen en door op borden te verwij zen naar de hulpverlenende in stantie ii30nline. „Springers zit ten in een roes. Door ze duidelijk te maken dat er een uitweg is, pro beren we ze weer uit die roes te halen", zegt een woordvoerder. „Bij ii30nline krijgen ze anoniem hulp." Voorzitter Rob de Groot van ma chinistenvakbond WMC: „Als wij iemand langs het spoor zien, bellen we ProRail. Die komen meteen op zo'n spoorloper af." Het totaal aantal zelfmoorden in Nederland nam toe van 1.435 in 2008 tot 1.753 in 2012. Minister Edith Schippers (Volksgezond heid) praat in september met de Tweede Kamer over pogingen die trend te keren. Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ UTRECHT - Nederlandse machinis ten maken een veel grotere kans geconfronteerd te worden met ple gers van zelfmoord dan hun bui tenlandse collega's. Gemiddeld heeft een Europese machinist één keer in de vijftien jaar een sprin ger voor de trein. In Nederland is dat bijna eens in de zeven jaar. Dat blijkt uit cijfers van de Euro pean Railway Agency (ERA). Al leen in Tsjechië ligt het aantal zelfdodingen per miljoen gereden treinkilometers nog hoger. In Europa steeg het aantal zelf moorden op het spoor van 2.500 in 2008 naar bijna 3.000 in 2012. Nederland telt jaarlijks ongeveer tweehonderd springers. Dat is vol gens het CBS iets meer dan 10 pro cent van het totaal aantal zelfdo dingen in ons land. De impact van treinsuïcide is niet alleen groot voor de machinist en de conducteur, die het ongeluk en de gevolgen daarvan met eigen ogen zien. De ERA maakt zich vooral ook zorgen om het imago van de spoorwegen. Een aanrij ding zorgt voor urenlange strem mingen. Dat ondermijnt het ver trouwen van reizigers in de punc tualiteit van de trein, vreest het agentschap. Reizigers zullen daar- cht gedoofd ,r«'» kom* '~4 TIENDE ETAPPE 1. Vicenzo Nibali 4.27.26 2. Thibaut Pinot +0.15 3. Alejandro Valverde +0.20 12. Bauke Mollema +1.06 ALGEMEEN KLASSEMENT j 1. Vicenzo Nibali 42.33.38 2. Richie Porte +2.23 3. Alejandro Valverde +2.47 10. Bauke Mollema +4.08 Voor meer tournieuws zie pagina's 28 t/m 31 en www.pzc.nl/tourdefrance Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 164 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 pagina 22 en 23: wifi-spot hoeft niet onveilig te zijn; commentaar Ik stel mijn modem zonder problemen open voor anderen Reageer op pzc.nl EENS 15% ONEENS ÊÊÊÊKÊÊÊÊj^M 85% Spoor in suïcidetop Woordvoerder ProRail Nederland telt jaarlijks ongeveer tweehonderd zelfdodingen op het spoor, foto Marco Okhuizen door Paul Bots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1