Dieseltje Terpstra pakt tweede titel op rij 66 Dit NK was voor mij geen piekmoment Hooguit een minipiek r mmri - arm 16 SPORT NK MOUNTAINBIKE Dikke Toren toernooi prooi voor Smit en Nouwen Nieuwenhuis net naast podium op EK Niels Mesu wint skatemarathon in Venhuizen Mountainbiker uit Middelburg wordt geprikkeld door tweede plaats op NK voor junioren in Zuid-Limburg. De 23-jarige Terpstra begon moei zaam aan haar rondes van 4,5 kilo meter door het glooiende land schap. Ze lag de eerste twee omlo pen ver achter op de verrassende koploopster Britt van den Boo- gert. „Ik had het gevoel nog niet met de gladde ondergrond", zei ze na haar huldiging. „Ik had er even voor nodig om het te vin den. Maar toen ik de feeling een maal weer had, kreeg ik er ver trouwen in dat het goed ging ko men." Terpstra beschikte in de wed strijd over negentig minuten over de langste adem. Uiteindelijk kwam ze met een ruime voor sprong op nummer twee Annema- rie Worst over de finishlijn. Zater dag stond er ook al een Zeeuwse op het podium. Lindy van Anrooij uit Kapelle werd tweede bij de ju niores. De achttienjarige alleskunner moest alleen Marlo Koevoet voor zich dulden. Didi de Vries uit Wil- helminadorp werd in dezelfde klasse zesde. Bij de nieuwelingen finishte Aimée Schoe uit Vrouwenpolder ook al als zesde. Smit leek in de eerste set op een makkelijke overwinning af te ste venen in finale van de hoogste en kelspelcategorie bij de mannen, maar in de tweede set kon Schot de spanning terugbrengen. Schot, die de nummer twee van de plaat singslijst Leon Weeda in de poule fase nog het nakijken had gege ven, moest echter zijn meerdere erkennen in Smit en verloor met 6-2 7-5. In de eindstrijd van de hoogste categorie bij de vrouwen stonden twee tennissters tegen over elkaar die zich allebei nog aan het begin van hun carrière be vinden, hamelijk de elfjarige Ben- te Spee en de dertienjarige Puk Nouwen. Laatst genoemde bleek in twee sets te sterk. Het werd 6-3 en 6-4 in het voordeel van Nou wen. Ook de gemend dubbeltitel ging naar Nouwen. Samen met haar partner Koen de Bruijn was zij in de finale met 6-4 7-5 te sterk voor Erwin Verbraak en An ne de Maeyer. In het mannendub- bel bleken jacco de Looff en Ro nald van Slooten de besten. De eindoverwinning in het dubbel spel bij de vrouwen ging naar An gela Kouwenberg en Ellis Payet. NOORBEEK - Tim Heemskerk had liever gezien dat het NK moun tainbike ergens anders was gehou den. Het parkoers in het Zuid- Limburgse Noorbeek was volgens de bondscoach niet technisch ge noeg. „Dit leek meer op veldrij den extra large", zei hij. „Er zaten in de klimmen en afdalingen geen steenpartijen of boomstron ken. Dan is het ook niet zo gek dat Milan Vader hier verliest van een echte veldrijder." De achttienjarige Vader, afkom stig uit Middelburg en woonach tig in Sittard, werd tweede bij de junioren. Na zes rondes van 4,5 ki lometer finishte het talent twee minuten achter Joris Nieuwen- huis, die afgelopen winter nog net buiten het podium viel tij dens het WK veldrijden. „Vorige week waren de rollen pre cies omgedraaid bij een wedstrijd voor de topcompetitie in Land graaf', vertelde Heemskerk. „Daar was er wel een uitdagend par koers, hier niet echt. Hier was het vooral erg modderig. Dan ben je als veldrijder echt in het voor deel." Vader zei dat koersen over het NK-parkoers in het fraai gelegen Noorbeek „meer het spelletje van Joris was". Maar hij gaf toe dat hij zelf ook een cruciaal slippertje had gemaakt. „Mijn start was nog goed, ik lag irule eerste ronde meteen voorop", zei hij. „Aan het begin van de tweede ronde zat Jo ris goed in mijn wiel tijdens een klim. Bovenop ging hij langs me. In de afdaling die volgde, maakte ik een foutje. Ik kwam vast te zit ten en kon niet gelijk loskomen. EVERSDIJK TIENDE BIJ BELOFTES Toen was hij al weg. Ik heb er nog wel geknokt om terug te komen, maar dat was niet meer moge lijk." Nieuwenhuis sloeg meteen een gat van 45 seconden. Na verloop van tijd hervond Vader wel zijn ritme, maar de koploper maakte geen misstappen meer en bouw de zelfs de marge uit. De klimme- tjes waren te behappen door de man die het rood-wit-blauw om zijn schouders kreeg gehangen. Vader had ze liever stijler, langer en technischer gezien. De Middelburger liep weliswaar zijn vierde nationale titel op rij mis - hij won het NK in 2011 en 2012 bij de nieuwelingen en in 2013 bij de junioren - maar hij til de er niet al te zwaar aan. „Dit was voor mij geen piekmoment", vertelde hij. „Hooguit een mini- piek." Vader deed in het tweede week end van juni al mee aan het Euro pees kampioenschap in Sankt Wendel. Daarbij werd hij derde. In de eerste week van september volgt het wereldkampioenschap in het Noorse Hafjell. „Dat zijn dus twee pieken in één jaar. Dit NK viel er precies tussenin. Dan kun je niet helemaal honderd pro cent zijn." Na de bronzen plak op het EK moet op het WK ook een topnote- ring mogelijk zijn. Vader staat momenteel achtste op de wereld ranglijst, maar heeft een aantal wereldbekerwedstrijden gemist dit seizoen. „Eigenlijk maken tij dens de wereldbekerwedstrijden de Europeanen de dienst uit. Ik was derde op het EK, dus op het WK moet ik ook ver kunnen ko men." Vader leeft al als een prof. Bij het KNWU Olympisch Trainings centrum in Sittard draait hij een volledig topsportprogramma. arezzo - Dressuuramazone Jeani- ne Nieuwenhuis is op het EK voor Young Riders op de vierde plaats geëindigd. De inwoonster van Serooskerke (W) verzamelde in Arezzo (Italië) met haar paard Hexagons Baldacci 75,150 procent. Haar landgenote Anne Meulen- dijks won met een score van ruim 80 procent. Nieuwenhuis won eerder deze week met Nederland zilver in de landenwedstrijd. Laurens van Lieren uit Schore heeft tijdens de World Dressage Masters Grand Prix CDI5 in het Zweedse Falsterbö een vijfde plaats behaald. De Zeeuw stuur de Ulysses la Haya (Gribaldi x Ulft) naar een score van 72,550 procent. De wedstrijd werd gewonnen door Patrik Kittel uit Zweden met 78,300 procent. VLISSINGEN - Schaatser en inline- skater Niels Mesu heeft gistermid dag in het Noord-Hollandse Ven huizen de inline-marathon ge wonnen. De uit Middelburg afkomstige Me su was al vroeg in de wedstrijd ac tief in ontsnappingen. Zo kwam hij ook in de beslissende kop groep te zitten, waar ook broer Er- win Mesu deel van uitmaakte. „Er- win demarreerde twee keer op rij en Rick Smit reed allebei de ke ren het gat dicht", zei Niels Mesu na afloop. „Jouke Hoogeveen trok voor mij perfect de sprint aan, maar de laatste 150 meter gingen Smit en ik gelijk op. Pas op een meter of vijftien kon ik langszij komen." Mesu was erg blij met zijn over winning. „Eindelijk weer eens een keer", was zijn reactie. „Nu op naar het EK in Duitsland." door Roeland van Vliet NOORBEEK - De van origine Zierik- zeese Anne Terpstra is gisteren in Noorbeek voor het tweede jaar op rij Nederlands kampioene moun- tainbiken geworden. Op de in Apel doorn woonachtige renster van wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen stond op het modderige parkoers geen maat. I Anne Terpstra op het podium door Daniel Vervelde ZIERIKZEE - Tennisser Jasper Smit heeft het Dikke Toren Toernooi in Zierikzee op zijn naam geschreven. De als eerste geplaatste Middelbur ger was gisteren in de eindstrijd te sterk voor Ruud Schot. Bij de vrou wen won Puk Nouwen. 'Vader heeft de goede mindset' door Roeland van Vliet Milan Vader Naast Milan Vader reden nog drie Zeeuwen mee bij de junioren. Erik Boer uit Wolphaartsdijk werd tien de, Marijn de Vrieze uit Renesse negentiende en Niels Haisma uit Zierikzee 26e. Bij de beloftes eindigde Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp als tiende. In de wedstrijd voor nieuwelingen finishte Marijn Vermue uit Nisse als dertiende. Joppe de Vries uit Wilhelminadorp kwam als twintig ste over de meet. Dirk Boehlé (L) vangt een smash van Richard de Kogel op en plaats hem voor het net. Rechts Mart van Werkho ven. foto Chris van Klinken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60