Motorcrosser Stefan Hage wordt na een spannende strijd tweede Dekkers laat zich niet verrassen Van Ewijk kan karwei weer niet afmaken SPORT 15 Tolhoek zesde in ONK-wedstrijd Zijspanduo van Delmeco bij eerste tien yiirig f§| e- Giovanni Siereveld 'als een soort Barry van Galen' op 30-jarige leef tijd zijn debuut nog mocht ma ken in het Zeeuws elftal, de pres taties van de Kralingers. „Maar ook zij zijn nog maar in de voorbe reiding. Dus het zegt in feite nog niets." Dat Marko Maletic in de allerlaat ste minuut de 3-0 nog binnen tik te, was voor de bezoekers het hoogtepunt uit een verder niet bijster interessante en weinig spectaculaire tweede helft. Eigen lijk hadden de Zeeuwse spelers nog wel een goaltje verdiend, maar de pogingen van Tom Blom- maard, Kyle Doesburg en Arjen Pattenier troffen allen geen doel. Zeeuws elftal - Excelsior 0-3 (0-2). Vooral in de zwaarste klasse, de MX 1, werd in beide manches een superspannend duel uitgevochten tussen Stefan Hage uit Goes en de voormalige Belgische Grand-Prix- rijder Kevin Wouts uit Hoboken. In beide manches gaven zij elkaar geen duimbreed toe. Toch moest Hage de zege in beide manches aan zijn concurrent laten. „Wouts reed heel erg slim. Beide keren had ik het idee dat ik tegen het eind sneller was. Hij zette zijn machine telkens in mijn snelle spoor en hield zodoende de deur gesloten. Het was een geweldige training en ik had het niet graag willen mis sen. Wel had ik graag gewonnen," zei Hage direct na afloop. Ook de strijd om de derde plaats was spannend. Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg en David Segers uit Leerbeek behaalden de zelfde resultaten. Omdat de Belg in de tweede manche £en beter re sultaat behaalde werd hij derde in het dagklassement. Van Kempen was toch enigszins teleurgesteld. „Ik had het gevoel dat ik tegen het eind van de tweede manche net iets scherper was. Het was echter Bakens die buiten mede dinging meereed maar mij hinder lijk in de weg bleef rijden". Thomas Adriaanse uit Lewedorp werd tweede bij de vrije tijdrij- ders. De Zeeuw had daarvoor on verwacht veel kilometers moeten maken. Vrijdagavond was hij ver trokken naar Heerde om daar de volgende dag deel te nemen aan een wedstrijd van de Vintage Mo- tocross Club Nederland. In de klasse Pre 90 doet de 37-jarige Hondarijder volop mee in de strijd om de titel. Adriaanse: „Even voordat we het circuit be reikten kwam er een stortbui. Na de bui kon de organisatie niets an ders dan de stekker uit het evene ment trekken. Toen zijn we afge zakt naar Axel." Zijn vrouw Karin reed sterk bij de veteranen. Zij werd vijfde in de door Patrick Piessens uit Heikant gewonnen wedstrijd. Bij de tweetakten werd Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen tweede. Nick Horsten uit Eindhoven toon de zich de sterkste. Bij de viertak- ten legde Kevin Spruijt uit Melis- kerke beslag op de derde plaats. Ro bin Bakens bleek de sterkste. Zaterdag, in Hengstdijk, voelde de renner van het Arrows Cycling Team zich weer sterk en gooide hij vroeg de knuppel in het hoen derhok. Samen met Michel Stroosnijder -winnaar van de vori ge editie- trok hij op avontuur. „We hadden het idee dat we het grote peloton vrij vroeg uit moes ten dunnen. Meer renners von den dat ook waardoor we reeds snel een behoorlijke groep had den die vooruit kwam te zitten. In feite was het toen reeds gebak ken", vertelde Dekkers na de hul diging in Hengstdijk. In totaal 147 renners verschenen aan de start van het tien kilome ter lange en zware parkoers door de polders. Bij die kopgroep zaten nog drie clubgenoten van Dek kers. Ook de streekrenners Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen), Maar ten Burm (Hulst) en Dennis Raadtgever (Kapelle) maakten deel uit van die groep. In de finale raakte Hans Dekkers samen met de Belgen Franky van Oyen en Kristof Gryson voorop. „Zij hebben me het niet echt moeilijk gemaakt waardoor elk voor de eigen kans kon gaan. Van Oyenzei dat we door moesten rij den. Dat hebben we gedaan en we hebben gespurt voor de overwin ning", aldus Dekkers. Stroosnijder werd uiteindelijk vierde. Het gehele seizoen rijdt Edzard van Ewijk aanvallend en vaak ook met de eersten mee. „Het lukt echter steeds niet om het karwei af te maken en nu dacht ik dat het zou lukken maar op het allerlaat ste werd ik toch nog gepasseerd", vertelde een duidelijk teleurgestel de Van Ewijk bij de huldiging. Hij mocht ongetwijfeld teleurge steld zijn in Heinkenszand waar overigens opnieuw een hoog tem- ZOLDER - Motorcoureur William Tolhoek is in Zolder als zesde geëindigd in een wedstrijd die meetelt voor het Open Neder lands Kampioenschap. In de eerste race werd de wegra- cer uit 's Heer Arendskerke na een goede start in de tweede ron de van zijn motor getikt. Dat bete kende voor hem einde race en veel schade aan de motor. De monteurs van Tolhoek kregen de motor echter op tijd wedstrijd klaar voor de tweede race. Die werd verreden onder zeer natte omstandigheden, maar dat was voor Tolhoek geen bezwaar om beslag te leggen op de zesde plaats. po in stand werd gehouden. Im mers, Van Ewijk voerde de snel heid in de kopgroep van tien steeds op maar slaagde er niet in om de zaak voorin te breken. Zelf hoopt hij er op dat het toch nog een keer zal lukken, maar voorals nog blijft het bij winnen van wed strijden op de mountainbike om de Zeeuwse ATB Cup, alhoewel hij de laatste seizoenen daar ook tegenstand heeft ondervonden van de Belg Danny Sleeckx. Maar goed, in Heinkenszand dacht Van Ewijk dus wel te kun nen slagen maar waar het voor hem net niet was, werd het voor Michel Reep net wel. De renner van de wielervereniging Princen- hage staat in het peloton bekend om zijn spurterskwaliteiten maar heeft dat dit seizoen nog niet kun nen waarmaken. In Heinkens zand lukte dat dus wel. „Ik zag Van Ewijk op kop en met een laat ste krachtsinspanning kon ik hem toch nog kloppen. Gelukkig", ver haalde Reep. ZOLDER - Het Delmeco zijspan- team is gisteren in Zolder op een achtste en zesde plaats geëindigd. Het team, dat bestaat uit Wouter Vermeule uit Oudelande en Toon Harthoorn uit Colijnsplaat, was uitermate tevreden met die presta tie. „We houden er een goed ge voel aan over. Zeker de zesde plaats in de tweede wedstrijd geeft vertrouwen voor de komen de wedstrijden", vertelde Hart hoorn. De wedstrijd telt mee om het Open Nederlands Kampioen schap. Daarin staat het team in de top tien. MAANDAG 14 JULI 2014 voorbereiding' -.f,-1*- v -W f Hoessein Bouzambou namens het Zeeuws elftal in actie tegen Excelsior, foto Marcelle Davidse 18. Kevin van Diermen 0-1, 43. Tom van Weert 0-2, 90. Marko Maletic 0-3. Scheidsrechter: Jo-Annes de Bat (Goes). Aantal toeschouwers: 550. door Herman Heuvink AXEL - De zevende clubcross van RES Axel werd verreden op een perfect circuit. Dat werd ook be loond met een goede opkomst van de rijders en zeer spannende wed strijden. door Wim de Vos HENGSTDIJK - Voor Hans Dekkers kan het seizoen niet meer stuk. De eliterenner uit IJzendijke won dit jaar al verschillende wedstrijden waaronder de Wim Hendriks Tro fee, het kampioenschap van het dis trict Zuid-West van de KNWU en het kermiscriterium van Axel. Za terdag voegde de Zeeuws-Vlaming daar nog een overwinning aan toe: hij liet zich niet verrassen door zijn Belgische medevluchters en werd daardoor eerste in de klassieke Ronde van Hengstdijk. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Het was weer net niet. Edzard van Ewijk eindigt dit seizoen regelmatig op het erepo dium of er net tegenaan, maar win nen is voor de coureur uit Wol- phaartsdijk niet weggelegd. Vrijdag avond, in de Ronde van Heinkens- zand, leek de Bevelandse coureur dan eindelijk de overwinning te kunnen grijpen maar in de laatste paar meter werd Van Ewijk alsnog gepasseerd door Michel Reep uit Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59