Zeeuws licht op doek Varen naar de zonsondergang 22 De smaakmaker PZC 14 juli Vleesgerechten worden niet minder gekozen in de zomer, maar de mosselen doen het altijd extra goed in de zomermaanden. Kruipen door eeuwenoude *5 i v 1 fel gangen in vestingstad O Gadgets: geen moment zonder muziek Droog, maar waar blijft toch die. zon?' Windkracht: W 4 Neerslag:* o mm De bierkaart is erg belangrijk, toe risten kiezen al snel voor een speciaal biertje", zegt Bart van der Heijden, gastheer bij Brooklyn Bou levard. „De boulevard van Vlissingen is altijd al een unieke plek geweest, maar door ons zweefterras zitten de gasten nog dichter op de zee." Met hoogwater 'zweeft' het terras als het ware echt bo ven de zee. Tussen het restaurant en het zweefterras ligt een doorgaande weg. „We lopen daardoor veel meters op een dag, maar dat vergeet je al snel als de gasten het terras met een glim lach verlaten." Op de boulevard zijn altijd mensen te vinden. „Toch zijn de zon en wind wel doorslaggevende factoren voor een vol terras. Duitsers komen altijd wel, die zitten gewoon met hun winterjas aan", zegt Van der Heijden. Aan zee staat vaker wind dan in de bin nenstad. „Dit merk je ook doordat het eten soms sneller afkoelt dan anders." Een plekje aan de zee betekent niet di rect dat er meer vis wordt gegeten. „Duitsers zijn dol op poffertjes en pan nenkoeken, onze vleesgerechten doen het ook goed. Je ziet wel dat in de zo mermaanden de mosselen ook veel ge kozen worden", zegt Van der Heijden. Terwijl de gasten aan hun drankjes be ginnen, komt er een vrachtschip voor bij. „Je hebt soms het idee dat de vracht schepen over je bord varen, zo dichtbij komen ze", zegt Van der Heijden. Bart en Jeanette uit Dordrecht rijden graag naar Vlissingen voor de boule vard. „Het is hier een prachtige plek om op het terras te zitten en de bediening is ook nog eens netjes en vriendelijk." De zonsondergang kun je het hele jaar zien maar er echt voor gaan zitten doen we eigenlijk alleen in de va kantie. Delta Safari houdt dit jaar de hele zomervakantie weer Sun set Safari's vanuit Stellendam; een avond-vaartocht met de Si- rius door de Voordelta. Met als af sluiting; de zon in de Noordzee zien zakken. De Voordelta is een rustgebied voor zeehonden en vogels voor de kust van Voorne en Goeree. De gidsen van Delta Safari vertellen onderweg over de ontwikkelin gen in het gebied. Gastheer Bart van der Heijden serveert koffie aan zijn gasten op het zweefterras. foto Ruben Oreel Duitser is dol op poffertjes door Jerry van Luijk Begin twintigste eeuw wordt Domburg een van de belangrijk ste kunstenaarsdorpen van Ne derland. Bekende schilders als Jan en Charley Toorop en Piet Mondriaan strij ken er neer. Ze komen af op het Zeeuwse licht; de bijzondere lichtinval langs de kust die elke keer een ander beeld geeft. Ook tegenwoordig zijn er in Domburg nog diverse galerieën. In het Marie Tak van Poortvliet museum zijn wisselende exposities te zien. Oost straat 10a, van 13.00 tot 17.00 uur. O pagina 37: Alle uitjes in Zeeland Het boeken van een Sunset Safari kan via info@deltasafari.nl en aan de balie van VW Ouddorp aan Zee, Bosweg 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33