Ploegers trekken ook in regen rechte voren Dansers verlevendigen zomermarkt Startsein Axels 'gezondheidshuis' Veiling voor NH-kerk Van der Bru§se Fietsers rijden illegaal levert duizend euro op „ïtbeswurSa door Waterdunen 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Een aantal evenementen viel door plensbuien voor toeschou wers in het water. Maar deelne mers lieten zich natuurlijk niet af schrikken. Zo bleven de ploegers rechte vo ren trekken toen er tegen half twee een hoosbui over hun wed strijdperceel trok. De juryleden Freddy Thomaes, Wim le Grand en Izaac Haartsen bleven er op toezien dat de deel nemers aan strenge eisen volde den. Zo dient een geploegde voor niet alleen recht en vlak te zijn, maar mogen er ook geen onge- ploegde gedeelten in zitten, moet de voor schoon zijn én 'een uni form beeld' geven. Alle vegetatie moet zijn ondergeploegd, de vo ren dienen strak tegen elkaar te liggen en mogen niet 'te sterk verkruimeld zijn'. Regen of geen regen: de boeren ploegden spreekwoordelijk stug en overstoorbaar door. Het Vlis- singse echtpaar Hoogesteger, op de fiets via het veer gekomen, was net voor de bui weg. Model bouwer Rinus kwam ook niet zo zeer voor het ploegen alswel voor de oude tractoren van de deelne mers. Zijn dag was al goed door de oude Clayson-combine, die hij bij een boerderij vlakbij het wed- strijdveld zag. Ook in Sluis stond zaterdag het boerenleven centraal. Op de Markt stond het vee en op de Beestenmarkt de oude trekkers en beoefenaars van oude ambach ten. De kalfjes en geitjes bij het bel fort trokken vooral de aandacht van kinderen. Het gebouw wordt neergezet in opdracht van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. De woon- stichting kan nu beginnen met de voorbereidingen voor de bouw, waaronder de aanbesteding. Be gin volgend jaar kan de bouw be ginnen, waarna het Gezondheids centrum een jaar later zijn deuren moet kunnen openen. Woongoed verkoopt een deel van het gebouw aan de gemeente Ter- neuzen en verhuurt ruimten aan de Axelse huisartspraktijken, de apotheek, Zorgsaam en praktijken voor podotherapie, fysio- en ma nuele thearpie. In het Gezond heidscentrum vinden ook thuis zorg, het consultatiebureau voor jeugdgezondheidszorg, welzijns- en maatschappelijk werk en Cen trum voor Jeugd en Gezin onder dak. Het Gezondheidscentrum Axel laat een halfjaartje langer op zich wachten dan eerder gehoopt. De Terneuzense wethouder Cees Lief- ting wijt dat aan de veelheid van disciplines die bij het centrum zijn betrokken. De wethouder is blij dat de samenwerking nu toch tot stand is gekomen. Hij ziet voor het bij elkaar brengen van di verse gezondheidsdiensten dezelf de voordelen als bij het oprichten van brede scholen: meer en bete re zorg op maat. „De financiële af wikkeling verloopt nog wel via di verse kanalen, waardoor het soms moeilijk is om bij de juiste instel ling terecht te komen. Maar meer kennis over eikaars deskundighe den maakt het waarschijnlijk toch eerder mogelijk om patiënten en cliënten naar de juiste specialist te verwijzen." middag. Dit zette meteen Graauw als kunstdorp weer eens op de kaart. Het thema 'La douce Fran ce' werd, behalve met schilderijen in de galerie, ingevuld met kunst en curiosa in de beeldentuin. Vrouwelijke bezoekers kregen een roos. De jeugd kon terecht op het springkussen en bij radiografisch bestuurbare auto's. Met produc ten uit de plaatselijke kruiden tuin en de 'ketchupfabriek' kwam de veelzijdigheid van het dorp goed tot zijn recht. Dansen voor eigen volk onder lei ding van instructrice Jenna is 'vet cool en best spannend'. „Een re den te meer om extra mijn best te doen", zegt Silvio. Al ruim twee jaar verdiept de sportieve jongen zich in de fijne kneepjes van on der meer hiphop en breakdance. Op de zomermarkt traden ruim dertig leerlingen van de dans school met verschillende dansen voor het voetlicht. Doordat er een flinke regenbui losbarstte werd het dansspektakel binnen in het gemeenschapscen trum opgevoerd. Voor de rest mochten de buitjes de zomer- marktpret niet drukken. In de ver keersvrije Dorpsstraat stonden kraampjes, terwijl het publiek ook kon snuffelen op de rommel markt. Daarnaast was er animatie met onder meer een optreden van zanger Bart van Haperen van af een podiumwagen. Galerie Ter ra Groda pakte uit met een Franse Veilingmeester Ruben van Kleef van het Middelburgs Veilinghuis had op een iets hogere opbrengst gehoopt, maar vond de veiling wel 'goed en gezellig'. Gerard van Noort, voorzitter van de Stichting Behoud Hervormde Kerk IJzendij- ke kon zich voorstellen dat een aantal mensen de veiling liet schieten, omdat ze de wedstrijd van het Nederlands elftal om de derde plaats wilden zien. Van Noort was desondanks blij met de duizend euro omdat de stichting, ondanks de pas afgeron de restauratie van de kerk, nog be hoorlijk wat geld nodig heeft. Op de wensenlijst staat onder meer nog een opknapbeurt van het gro te houten bord met de tien gebo den. Ook de financiering van festi viteiten rond de viering van '400 jaar Hervormde Kerk' in septem ber is nog niet helemaal rond.? „Op het programma staan een ge denkboek, een speciale dienst, een optreden van het Zeeuws Ka merkoor en nog veel meer." Het Zeeuwse ROC gaat - volgens afspraak bij fusie - in 2015 verder met twee bestuursleden. Marijn Nelen blijft. „Het huidige bestuur heeft het goed gedaan, maar we denken dat het goed is iemand aan te stellen met een nieuwe kijk", zegt voorzitter Harry van Waveren van de raad van toe zicht. Met Van der Brugge wordt besproken of hij bij Scalda blijft, voor Van Meerkerk wordt een an dere functie gezocht. In het toekomstige natuur- en re- cratiegebied rijdt veel zwaar ver keer rond om geulen te graven en zand naar de naastgelegen dijk te brengen: daar vindt momenteel kustversterkingswerk plaats. Dat transportverkeer kruist hier en daar doorgaande wegen. Daarom zijn de Slikkenburgseweg en het fietspad langs de Langeweg afge sloten. Met borden is een omlei dingsroute aangegeven, maar veel fietsers lappen die omweg aan hun laars. Dat is gevaarlijk, vindt het waterschap. Verkeersregelaars houden onbevoegd verkeer daar om tegen en leggen uit hoe er wél gereden kan worden. Het werk in het gebied, óók aan de kustversterking en de getijden- duiker, gaat tijdens de zomer ge woon door. De duiker, die eind dit jaar klaar is, heeft inmiddels een dak. Er wordt nu gewerkt aan de kokers en schuiven. In septem ber wordt begonnen met de bouw van een pompenhuis. •«•ui»,' door René Hoonhorst I Kaarsrechte voren trekken en op exact anderhalve meter van het volgend perceel uitkomen, foto Mark Neelemans SCHOONDIJKE - De landbouwdagen in Schoondijke leden zaterdag en zondag onder de weersomstandig heden, maar de organisatie was desondanks zondagavond toch dik tevreden. door René Hoonhorst AXEL - Over anderhalf jaar moet het langverwachte Gezondheids centrum Axel in gebruik zijn. De overeenkomsten voor bouw van het centrum aan de De Ruyter- straat zijn afgelopen week gete kend. door Edy de Witte GRAAUW - Als één van de weinige jongens van dansschool Anneke Ha melink wilde de 9-jarige Silvio gis termiddag op de zomermarkt in Graauw wel de show stelen. I Silvio is tot het uiterste geconcentreerd om de juiste 'moves' op het juiste moment te maken, foto Mark Neelemans door Wilma Valk IJZENDIJKE - De derde zomerveiling voor de Hervormde kerk van IJzen- dijke leverde zaterdagavond tien duizend euro op, waarvan tien pro cent voor de kerk is. TERNEUZEN - Gertjan van der Brug ge en Hennie van Meerkerk treden per 1 januari volgend jaar terug uit het college van bestuur van Scalda. door Martijn de Koning GROEDE - Fietsers negeren vrij mas saal het inrijverbod op wegen in het toekomstige Waterdunen. Het waterschap zet nu zelfs verkeersre gelaars in om fietsers terug te stu ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20