Iü m FZC Hitlergroet bij Israël-protest Sterfte bruinvissen in Oosterschelde baart zorgen Duitsland pakt de wereldtitel De helden van Oranje reisden gisteren na de gewonnen troostfinale naar Nederland. Hen wachtte een warm onthaal. Kruipen door eeuwenoud gangenstelsel MAANDAG 14 juli 2014 Missie Air Task Force zit erop KF^wriii Bij het gemeentehuis op het Spui- plein werden toespraken gehou den, waarna de betogers via het Vredespaleis naar het Centraal Station liepen. De manifestatie was gericht tegen de bouw van illegale nederzettin gen, de muur op bezet Palestijns gebied en de recente aanvallen op de Gazastrook waardoor tot en met gisteren al meer dan 160 do den zijn gevallen. De Israëlische ambassade aan het Buitenhof werd tijdens de demon stratie door de mobiele eenheid afgeschermd. MIDDELBURG - De sterfte van bruin vissen in Oosterschelde is een te ken aan de wand. Dat zegt de PvdA-Statenfractie in reactie op de conclusie van de Universiteit van Utrecht dat de sterfte vooral wordt veroorzaakt door voedselgebrek. Door gebrek aan vis sterven meer dieren door verhongering. Mogelij ke oorzaken van voedselgebrek zijn de Japanse Oester en het gebrek aan instroom van voedselrijk rivier water. De PvdA heeft over de bruin- vissensterfte vragen gesteld aan Ge deputeerde Staten. Volgens de frac tie zijn de problemen een aanwij zing voor het niet goed functione ren van het ecosysteem van de Oos terschelde. Ook de mosselvissers ondervinden nadelen van de voed- selarmoede. DESTELLING UW MENING 289 reacties Word ook abonnee! f Ga naar www.pzc.nl/abonneren >o 555530 ters gerekend. In het hotel vorm den familieleden, vrienden en ho telgasten inmiddels een erehaag voor staf en spelers van het Neder lands elftal. Onder luid applaus werd het gezelschap naar een spe ciale ruimte gebracht om in alle rust met hun geliefden nog na te kunnen genieten van de hartelij ke ontvangst. De enkele Duitse hotelgast in Huis ter Duin zag het allemaal met een milde glimlach aan. Der de worden op een WK is mooi, maar de finale spelen in Maracana is natuurlijk nog veel mooier. Nederland. Het is mooi dat al de ze mensen de spelers willen toe juichen. Speler Daryl Janmaat vond het een 'mooi moment om dit zo mee te maken', zei hij te genover TV Rijnmond. Hij had niet op zo veel supporters gere kend op het vliegveld. In Noordwijk wachtten ruim tweeduizend fans de spelers op, noodgedwongen buiten de hek ken van het hotel. Om veiligheidsredenen had de KNVB besloten dat slechts geno digden toegang tot het parkeerter rein kregen. In allerijl werden dranghekken aangerukt, want de politie in Noordwijk had niet op zo'n massale toeloop van suppor- RIO DE JANEIRO - Duitsland is gisteren wereldkampioen ge worden door Argentinië in de finale met ï-o te verslaan. Het doelpunt viel pas in de tweede helft van de verlenging en werd gemaakt door invaller Mario Götze. Het is de vierde wereldtitel voor Duitsland. NOORDWIJK - Traditiegetrouw stapte Louis van Gaal als eerste uit de bus toen de spelers van het Nederlands elftal gisteravond arri veerden in Noordwijk. Vermoeid na de lange vlucht uit Brazilië, maar glimmend van trots genoot de bondscoach met volle teugen van het warme welkom dat Oran je ten deel viel. Het vliegtuig met het Nederlands elftal landde 's middags even voor vijf uur in Rotterdam. Twee blus- voertuigen maakten een water- boog waar het vliegtuig doorheen reed. Spelers en staf liepen langs de hekken op het vliegveld, waar achter vele honderden fans ston den om hen toe te juichen. Van Gaal had wel verwacht dat er mensen zouden staan. „Ik heb ge lezen wat het heeft losgemaakt in 256e jaargang nr. 163 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Zonniger en warmer 20° Warm welkom Oranje ACHTSTE ETAPPE 1Biel Kadri 2. Alberto Contador 3. Vicenzo Nibali 11. Bauke Mollema 3.49.28 +2.17 +2.20 +2.55 W W m tÊ NEGENDE ETAPPE 1Tony Martin 2. Fabian Cancellara l 3. Greg van Avermaet 4. Tom Oumoulin 4.09.34 +2.45 +2.45 +2.45 ■ÉataaaaÉfittita M M M M KLASSEMENT 1. Tony Gallopin 38.04.38 2. Vincenzo Nibali +1.34 3. Tiago Machado +2.40 12. Bauke Mollema +4.36 Voor meer tournieuws zie ons sportkatern en www.pzc.nl/tourdefrance DEN HAAG - In Den Haag liepen za terdag duizenden mensen mee in een anti-lsraëldemonstratie. De PW heeft Kamervragen gesteld over het feit dat tijdens de demon stratie de Hitlergroet is gebracht en hakenkruizen en islamitische ter- reurvlaggen zijn getoond. pagina 8: Eén op de drie doden is een kind pagina 5: minder gestrande bruinvissen Oranje heeft gefaald Reageer op pzc.nl Passion is de beste promotie van Vlissingen EENS BHi 50% ONEENS 50% 00 nj E O zie het sportkatern voor alles over het WK voetbal i I Louis van Gaal keerde gisteren samen met de Nederlandse voetbalselectie terug in Nederland, foto Maarten Hartman/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1