Zomeravondconcerten aan Zee open geblazen 'Fusie Sasse scholen kan vlucht naar België helpen voorkomen' Open dagen In Goede Aarde 66 Ik heb op vier scholen gewerkt en twee nieuwe gebouwen neergezet Landbouwdagen in Schoondijke Van Opdorp (60) nam gisteren af scheid als directeur van basis school de Sasse Vaart. Na veertig jaar in het primair onderwijs in Philippine en Sas van Gent maakt hij ruimte voor jongere collega's. Het overlijden van vier naaste col lega's in korte tijd én de komende fusie met de Prins Frederik Hen drikschool droegen bij aan zijn be sluit om met pensioen te gaan. „De twee Sasse basisscholen zit ten hier perfect in De Statie. Het is prachtig dat het maatschappe lijk werk en de GGD ook in het gebouw zijn gehuisvest en er mo gelijkheden zijn voor naschoolse sportieve activiteiten Dat de twee scholen volgend jaar samengaan is logisch, omdat we dan - ook op termijn - minder combinatieklas sen hoeven samen te stellen." De optimale voorzieningen moe ten in Sas wonende ouders er ook toe bewegen hun kinderen in hun woonplaats school te laten gaan, hoopt Van Opdorp. Als de voorschoolse en peuteropvang in Nederland betaalbaarder wordt ('en dat in België geld gaat kos ten') valt nog een argument weg om kinderen de grens over te brengen. „Blijft het strengere on- derwijs over. Die structuur helpt een aantal kinderen, maar veel meer leerlingen worden er niet ge lukkiger van." Van Opdorp voegt er aan toe dat het Nederlandse basisonderwijs veel beter toegerust is op de indi vidualisering van de moderne maatschappij. Hij vindt dan ook dat kinderen goed onderwijs krij gen, maar waarschuwt er wel voor dat er niet te veel taken op de schouders van leerkrachten moeten rusten. Ouders die hun opvoedingstaken helemaal aan de school willen overdragen, zijn op de verkeerde weg. De neuzen van de school en de ouders moeten de zelfde kant op wijzen om het kind op weg naar volwassenheid te helpen. De twee, straks samen gevoegde, scholen in de Statie bie den volgens Van Opdorp de basis behoeften voor elk kind: gebor genheid, vertrouwen, aandacht en waardering. Zeeuwse Dag met Workshop djembé fokveetentoonstelling bij De Trommelkatjes De ondernemers in Sluis hou den zaterdag Zeeuwse Dag. Er zijn optredens en demonstra ties. Op de Markt wordt een fokveetentoonstelling gehou den. Runderen, schapen, lam metjes en kleinvee zijn te bekij ken. Er worden ook kleder drachten geshowd. Op de Kaai en het Walplein is een markt. Die staat er zondag ook. Djembégroep De Trommelkat jes - een initiatief van Stichting Zwerfkat - houdt zondag een djembéworkshop in De Schure aan de Slijkstraat in Groede. Deelnemers hoeven geen erva ring te hebben. Aanvang is om 14.00 uur. Kos ten: 15 euro, inclusief twee con sumpties. De opbrengst is voor de stichting. Opgeven via tele foon: 06 -11593962. Kwekerij In Goede Aarde houdt vandaag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur weer de jaarlijkse borderplan- tendagen. Kwekers Frans en Franny Geij- sels attenderen bezoekers graag op twee nieuwe reuzen- borders. Ook in die borders is een veelheid aan siergrassen en planten te bewonderen en kunnen mensen zien hoe met die gewassen mooie, eigentijd se en verrassende combinaties zijn te maken. Door de ruimte aan de Kapitalendam zijn op de kwekerij veel langzame groeiers - planten én grassen - te zien. Omdat vlak na de win ter al planten op pot zijn gezet, staat er ook heel veel in bloei. www.kwekerij-ingoedeaarde.nl presenteerden een recital dat vol ledig in balans was en de goed be zette zaal genoot van de warme klankkleuren van de periode in strumenten (originele of kopieën hiervan). Het Sextet op 71 van Beethoven, klonk als een suite, met een pom peuze mars als opening en daarna een afwisseling van dansante the ma's zoals het jachtthema in het Menuet en een feestelijk slot van het pittige rondo. Het Sextet van C.M. von Weber leek op een miniopera. Heerlijk ro mantische melodielijnen en alle kansen voor de verschillende in strumenten om zich te profileren. Het Rondorefrein klonk vlot, speels en vrolijk. Wolf gaf kortom de veelbeloven de reeks Zomeravondconcerten aan Zee een superstart. Als het eerste optreden in een reeks succesvol is, is de trend gezet en blijven de verwachtingen van het pu bliek hooggespannen. Op de avond dat het Nederlands elftal verloor, zorgden de zes blazers van het Belgisch collectief Wolf in Groede voor een feestelijke start van de reeks Zomeravond concerten aan Zee. Wolfis pas twee jaar actief op het podium en in Groede was het hun eerste internationale optre den. De blazers Jean-Philippe Pon- cin, Vincenzo Casale (klarinet), Bart Cypers, Jean-Pierre Dasson- ville (hoorn), Jean-Francois ear lier en Alain De Rijckere (fagot) Driekleur heeft wel een gezicht! 1 SCHOONDIJKE - 'Van evolutie tot re volutie', ofwel: van Zeeuws paard tot tractor met GPS-systeem. Dat is het thema van de derde editie, komend weekend, van de Land- bouwdagen in Schoondijke. Landbouwbedrijven tonen oud en nieuw materiaal. Er is een vei ling van streekproducten, een boe- renmarkt, ringrijden met oude tractoren en trekkertrek. Bezoe kers kunnen helikoptervluchten maken en rondrijden'met oldti mertractoren of huifkarren (zon dag). Kinderen kunnen meedoen aan oude boerenspelletjes en een zeepkistenrace (zondag). De Land- bouwdagen zijn beide dagen van 10.00 tot 19.00 uur Vrijdag is er al een 'Wild West Party' in een tent op de Markt. Coverband Whatever treedt op en dj Empraca zorgt daarna voor extra sfeer. Aanvang 21.00 uur, toe gang is voorbehouden aan zestien plussers en kost vijf euro. Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115-697455 www.cappendijk.nl voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl VRIJDAG 11 JULI 2014 ZEEUWS-VLAANDEREN 29 door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Het basisonderwijs in Sas van Gent verliest jaarlijks nog tien tot vijftien leerlingen aan België. Fusie van De Sasse Vaart en de Prins Frederik Hendrikschool kan helpen om de vlucht over de grens te verminderen, verwacht André van Opdorp. Directeur André van Opdorp SLUIS GROEDE BIERVLIET Scheidend directeur André van Opdorp van basisschool De Sasse Vaart deelt onder een erehaag van ballonnen een aantal cupcakes (met zijn beeltenis erop) uit aan kinderen die het speelplein op komen, foto Peter Nicolai RECENSIE door Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73