I s Officier van justitie eist jeugd-tbs en voorwaardelijke cel tegen Tholenaar I Fantasierijke vuilakken Victor Hugo 66 En wat die 66 De uitslag was een domper. Maar we blijven ze wel steunen PZC 26 ZEELAND UITGESCHAKELD Zeeland likt de wonden. Bij een enkel huis worden de oranje versieringen opgeruimd. Niet overal. 't Getij Kfoostermrtde vrijdag Vorige week vroeg ik me af waarom man nen vrouwen op straat naroepen. Ik kwam tot de conclusie dat het roepen van 'Hé, lekker wijf zel den het beoogde effect sorteert. Om mijn beschouwingen over straatintimidatie niet al te zuur te eindigen sluit ik deze serie af met een top drie van beste op merkingen. Want het moet gezegd worden: waar veel mannen niet verder reiken dan zouteloze variaties op 'geile hoef, zijn er ook ke rels bij die verbluffende creati viteit aan de dag leggen in hun formuleringen. Nummer 3: 'Ehm, mag ik iets persoonlijks vragen? Mijn vrien din wil graag weten welke cup- maat jij hebt' Dit is de beschaaf de versie van 'Wajooooh, wat een dikke tieten!' Het geniepige van deze opmerking is natuur lijk dat die vriendin in geen vel den of wegen te bekennen is, terwijl de testosteronmotor van de commentator op volle toeren draait. Meestal ant woord ik dan met een uitvoe rig betoog over het feit dat een cupmaat in principe weinig zegt over de grootte van de borst, dat pas de combinatie van torso omtrek cupmaat werkelijk een indicatie geeft van de omvang. Dat een 95A net zo groot is als een 90B als een 85C als een 75DD als een 65F als een 60G als een 55H. Maar dat ik geen van bovenge noemde maten heb. Nummer 2: 'No offence, but you would look great in a beer commercial.' Op deze harten kreet werd ik ooit getrakteerd door een Amerikaanse man die gezien de omtrek van zijn buik zelf prima in een bierreclame zou passen. Toch kon ik er pas achteraf om lachen. Dat had te maken met de context: ik stond in een bui tengewoon kuis jurkje de Uni versity College Roosevelt aan te prijzen op een internationale studiebeurs. Juist op zo'n plek heb ik toch echt liever dat men luistert naar wat ik vertel dan dat men bezig is gevatte getui genissen af te leggen over mijn boezem. En met stip op 1: 'Niet te hard dansen meisje, dan wordt je melk zuur.' Deze verbale parel behoeft geen uitleg. 1868-1869 Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een boek over 200jaar 1Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. V krijgt dagelijks een voorproefje. schotel» schrijve Bestel het boek nu voor 25 euro geschiedenis 0p www.200jaarzeeland.nl OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg zijn wel erg veel huizen versierd met oranje vlaggetjes en ander oranje gekleurd materiaal om het Nederlands elftal te steunen. In sommige straten zijn de vlagge tjes over en weer tussen de hui zen gespannen. Het is de donderdagochtend, na de uitschakeling van het Neder lands elftal in Brazilië. Oost-Sou burg is in rust. Er wordt weinig haast gemaakt met het verwijde ren van de oranje versieringen. Is het berusting of wil het dorp Oranje tot het eind toe blijven steunen? Rens Cijvat aan de Padweg heeft de vlaggetjes wel verwijderd. Hij is de enige die de versiering heeft opgeruimd in het rijtje waar alle huizen met oranje zijn versierd. vlaggetjes betreft, die waren toch al verkleurd Heel de straat is trouwens oranje- gekleurd. „Dat doen we hier altijd met de voetbal. Wat dat betreft is er veel gemeenschapszin in de Padweg. Na de vakantie laten we ook altijd een springkussen ko men voor de kinderen in de buurt", vertelt zijn vrouw. Voor Rens is het wereldkampioen schap in Brazilië voorbij. Voor hem hoeft de troostfinale ook niet gespeeld te worden. „Dat doe je, met kinderen maar toch niet met volwassen mensen. En wat de vlaggetjes betreft, die waren toch al aan het verkleuren." Zijn buurman Cor denkt er an ders over. Die laat de - overigens bescheiden - versiering staan tot na de laatste wedstrijd. „Ik steun ze tot het eind, tot de laatste snik. En wat dat verkleuren betreft. Vroeger had ik ook zwart haar en nu is het grijs." Aan de andere kant van Oost-Sou burg, in de Ahornstraat, springt meteen de voortuin van Sandra Castel en Patrick Wegenaar in het oog. Er is een soort voetbalveld aangelegd, met daarop poppen in de opstelling en met de portret ten van het Nederlands elftal. lam mer dat de regen al heel wat spe lers toegetakeld heeft waardoor ze er wat flets zijn gaan uitzien. Maar het idee is duidelijk. Dat al les is overspannen met slingers en oranje vlaggetjes. Op het raam staan enkele uitslagen van wed strijden die Oranje heeft ge speeld. Sandra doet open met haar zoon tje Ruben op de arm. Natuurlijk heeft ze de avond tevoren de wed strijd gezien. „De uitslag was echt een domper. Maar we blijven ze wel steunen. Dat neemt niet weg dat de oranje versieringen uit de tuin vandaag of morgen afge broken worden. „De regen heeft nogal veel verpest. Het ziet er alle maal niet meer zo mooi uit. Daar om halen we het maar weg." De versieringen in de tuin heb ben heel wat reacties opgeleverd. Mensen die er foto's van maak ten. Hij is op televisie geweest en in een huis-aan-huisblad. En na ,elke gewonnen wedstrijd van het Nederlands elftal was er spekta kel. Maar Sandra en Patrick zitten niet bij de pakken neer. Kom over twee jaar maar eens kijken. „Dan wordt het nog meer spektakel. Daar zijn we nu al mee bezig en over aan het nadenken. Het Euro pees kampioenschap wordt dan in Frankrijk gespeeld. Misschien dat we daar dan ook wel gaan kij ken." De jeugd-tbs is de tenuitvoerleg ging van een eerder vonnis dat hem als minderjarige werd opge legd. F. wordt verdacht van een woninginbraak eind vorig jaar in Goes en van het runnen van een hennepkwekerij in Tholen. Daar naast wordt hij verdacht van he ling van een e-bike, bronzen beeldjes, vuurwapenbezit en het witwassen van 8000 euro. De inbraak, het vuurwapenbezit en de kwekerij erkende F. vlotjes. De inbraak was simpel omdat hij de sleutel had gekregen van een drugsverslaafde stagiair die bij een makelaarskantoor werkte. Dankzij een oplettende buur vrouw werd de politie snel inge schakeld en kon F. worden aange houden. Het vuurwapen werd in Poortvliet in de auto van F. aange troffen, toen hij van plan was voor het avondmaal een fazant te schieten. Bij de controle van zijn medepassagiers ontdekte de poli tie dat er 8000 euro in de tas van zijn ex-vriendin zat, waarvoor geen plausibele verklaring kon worden gegeven. Volgens F. was dat geld van zijn vader dat ze daags daarvoor wilden storten. Vanwege drukte bij de bank was het geld zolang in de tas van de ex-vriendin gestopt en waren ze dat vergeten. De overigen gesto len zaken werden bij een doorzoe king op het terrein aangetroffen waar F. woonde. „Wel op het ter rein, maar niet op het terrein van mijn cliënt", stelde F.'s advocaat, die daarvoor vrijspraak vroeg. „De tekst op de trui van meneer spreekt boekdelen", zei Van der Hofstede. 'No limits'. Hij gaat maar door." Uitspraak over twee weken. Maan Leo Voor meer columns: www.pzc.nl/columns T V/ De beroemde schrijver d Victor Hugo had tijdens m zijn bezoek aan Zeeland nog niets van spoorwe gen gemerkt, zoals beschreven door zijn zoon Charles Hugo in 1868'. 'lei les chemins de for sont remplacés par les bateaux a vapeur. chose tout simple'. Pagina 26 van de Nederlandse bewerking Victor Hugo's Zeeuwse reizen door S.S. Smeding, gedrukt te Middelburg. Over twee jaar wordt het nog spectaculairder door René Schrier Rens Cijvat, Oost-Souburg Sandra Castel, Oost-Souburg UNIVERSITY O*- APPLIED SCIENCES MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede heeft gisteren tegen de 20-jarige Geert F. uit Tho- len jeugd-tbs en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van acht maan den geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70