ZEEUWS-VLAANDER Heelmeester Alle stukjes Mozaïek aan elkaar Rotary Hulst deelt chèques uit almanak De meeste incidenten in Terneuzen, ook groot aantal in Sluis, twee keer zoveel als in Hulst. Juli en december zijn de drukste maanden. VRIJDAG 11 juli 2014 Een heel zwarte dag in het leven van Cees Priem TERNEUZEN - De brandweer in Zee land is vorig jaar 2203 keer uitge rukt voor een serieus incident. Dat was ruim honderd keer vaker dan in 2012. Verreweg de meeste inzetten (bijna 350) vonden plaats in de ge meente Terneuzen. Wat opvalt is dat de brandweer veel vaker bui ten kantooruren in actie moet ko men dan het geval is tussen 9.00 en 17.00 uur. In alle Zeeuwse ge meenten is dat zo. Volgens woordvoerder Mirja Vis van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) heeft dat simpelweg te ma ken met het feit dat in een etmaal meer uren buiten dan binnen kan toortijden zitten. „Als mensen vrij zijn, worden er ook meer acti viteiten ondernomen en is de kans dat er iets gebeurt gewoon groter." Het minst vaak (amper 50 keer) was de brandweer nodig op het vrij kleine Noord-Beveland. Na Terneuzen was de tankautospuit het vaakst nodig in Goes en Mid delburg (bijna 250 keer), Vlissin- gen (ruim 200 keer) en Sluis en Schouwen-Duiveland (beide 200 keer). Het aantal incidenten in de gemeente Hulst bleef 'steken' op 100; de helft van het aantal in het dunnerbevolkte, maar toeristisch drukkere Sluis. Juli en december zijn de maan den waarin vorig jaar het vaakst een beroep moest worden gedaan op de brandweer. Ook in augus tus, oktober en april was het va ker mis dan in de andere maan den. Opvallend verder is de piek die zich voordeed in juli 2013 (bijna 250 incidenten) ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder; plus 50. Januari sprong er vorig jaar juist gunstiger uit. Vis zoekt de verklaring hiervoor in extreme weersomstandigheden, waarvoor de brandweer al dan niet op pad moest. In totaal elf keer ging het vorig jaar om zwaardere (zogeheten GRIP) incidenten, waarbij de in zet van meerdere hulpdiensten nodig was. Zeeland heeft vorig jaar één inci dent beleefd, waarbij de hulpverle ning is opgeschaald tot GRIP 3 (op een schaal van 6). Dit gebeur de 12 augustus, na een aanvaring tussen een gastanker en een mo torboot op het Kanaal door Zuid- Beveland. De motorboot met aan boord een echtpaar uit Hulst zonk razendsnel. Beide opvaren den verdronken. De VRZ heeft het jaaroverzicht op internet in een nieuw jasje ge goten. In het verslag kan bij een aantal incidenten en activiteiten worden doorgeklikt op de bijho rende foto's. De presentatie is te vinden op vrzjaarverslag.nilsson- web.nl. HULST - De Reynaertfietstocht en de Dijken en Kreken Rally van Ro tary Hulst hebben eerder dit jaar 12.000 euro aan sponsor- en deel- nemersgeld opgebracht. De Rotary verdeelt dat bedrag tra ditiegetrouw over goede doelen. Dat zijn dit keer Shelterbox, Wo men on Wings, de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen, zuster Marie- Jose, Stichting Tragel en Hart Vei lig Wonen. Rotary Hulst reikte de zes organi saties gisteravond de bijbehoren de geldchèques uit tijdens een feestelijke bijeenkomst in restau rant Bally's Diner in Hulst. Op dat Middelburgse kantoor weige ren computers wel eens dienst. Ge lukkig loopt er een technisch brein rond dat van nuttiger zaken ver stand heeft dan voetbal en wielren nen. Het moet wel heel gek lopen wil hij geen oplossing vinden voor enig technisch malheur. Op een briefje heeft hij geschreven welke eerste hulp de gebruiker zelf kan bie den aan een gestresste computer voor het geval hij afwezig is. Hij is bepaald geen zachte heelmeester. 1. Spatiebalk rammen. 2. Toetsen bord stekker erin/eruit/erin. 3.220 Volt-stekker eruit en erin. 4. Voorhamer. Hij besluit zijn 'tips' met: „Opeenvol gend uitproberen aub." Brandweer piekt na vijven door Marcel Modde Tip? redactie@pzc.nl SLUISKIL - De scholieren van Het Mozaïek volgden al twee maanden les in hun nieuwe school. Maar gisteren op de valreep van het lopende schooljaar werd het gebouw echt officieel geopend met gezang en ballonnen. Wethouder Cees Liefting vreesde al dat de kinderen moe waren, omdat ze de avond ervoor naar Nederland-Argenti- nië keken. En hoewel hij en de andere sprekers hun vloed aan mooie woorden beperkten, hadden veel scholieren moeite hun aandacht er bij te houden. Gelukkig mochten ze het samen met Tijl Damen geschreven schoollied luid keels over het schoolplein brullen. In het Mozaïek vindt niet alleen de school onderdak. Ook de kinderopvang, buitenschoolse opvang, peuterspeelzaal, bibliotheek en GGD hebben er een plek. En er is een gym zaal waar ook lokale sportverenigingen gebruik van kun nen maken. In de twee mozaïekbankjes bij de ingang van de school zit ten ook al scherfjes verwerkt voor leerlingen van Oranje Nassau. De scholieren van die christelijke school schuilen vanaf augustus 2015, als twee nieuwe lokalen zijn bijge bouwd, ook onder de paraplu van Het Mozaïek, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69