PZC Miltenburg verrast in strijd best gefokt Zeeuws dressuurpaard 14 SPORT 66 We willen zeker weten dat we niks over het hoofd zien 66 Het was een leuke ervaring en we zien wel wat het brengt Bgis f m gevonden! Kyle Doesburg, Lionel Fitsch en Thomas van den Houten trainen bij Bredase club. i Ji) zoekt een 1 vakantiebaan? Wij hebben er één wel zwaar, omdat het voor ons de eerste echte training van dit nieu we seizoen was", zei de aanvaller. - De morgen begon met een ont bijt, waarna op het veld een grote warming-up volgde. Vervolgens werd een partij spel gespeeld. „We hebben ons ding gedaan." Na een lunch traden de spelers van Hoek 's middags aan voor nog een sessie. „Het werd door sommi gen een snuffelstage genoemd, maar'het was in mijn ogen wel iets meer dan dat", aldus Does burg. „We hebben de trainer ver der niet gesproken. Graeme Rut- jes houdt ons op de hoogte. Het was een leuke ervaring en we zien wel wat het brengt." Zaterdag is het drietal actief met het Zeeuws elftal dat een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ex celsior Rotterdam afwerkt. De wedstrijd wordt op sportpark Boenze Boogerd in Wemeldinge gespeeld en begint om 16.30 uur. Komende maandag begint voor Van den Houten, Doesburg en Fitsch de voorbereiding met Hoek. De Zeeuws-Vlaamse top- klasser begint op 23 augustus al met de competitie op het hoogste amateurniveau. HOEK - Drie spelers van topklas- ser Hoek hebben gisteren met eredivisieclub NAC meegetraind. Thomas van den Houten, Kyle Doesburg en Lionel Fitsch werk ten op de trainingsaccommoda tie in Zundert twee trainingen af. Het drietal kreeg zo de kans om een dagje aan het betaalde voet bal te ruiken. De trainingssessie kwam tot stand via Graeme Rut jes, de technisch directeur van de Bredase club. Hij is nog altijd woonachtig in Goes. „Het was oriënterend", zegt Rut jes. „We willen er bij NAC geen Kyle Doesburg duiventil van maken. Vandaar dat we besloten hadden wat spelers op één en dezelfde dag uit te nodi gen. Dan konden we ze allemaal aan het werk zien." Naast het trio van Hoek was ook Kay Ramsteijn aanwezig. De in Zoetermeer geboren verdediger kreeg de kans de technische lei ding te overtuigen van zijn kwali teiten. Normaliter waren ook Reguillo Vandepitte en Gert-Jan van Lei den van de partij geweest, maar zij zijn met vakantie en moesten dus afzeggen. „Er zat wel een gedachte achter", stelde Rutjes. „Die jongens van Hoek spelen op posities waar we nog zoekende zijn, dus Kyle Does burg in de spits, Fitsch in het cen trum en Van den Houten als links back." NAC werkte gisterermorgen een training af en ook 's middags was de selectie van trainer Nebojsa Gudelj actief op het veld. „Het is altijd goed om te zien of de jon- gens mee kunnen met de groep. We willen zeker weten dat we niks over het hoofd zien. Vandaar dat ze hebben meegetraind. Zie het als een buitenkansje. We gaan de boel nu evalueren", aldus Rut jes, die de spelers ooit in de Kuip in actie zag tijdens de bekerwed strijd van Hoek tegen Feyenoord. „Het zijn jongens die nu de top klasse ingaan en dus wat kun nen." Kyle Doesburg sprak later van een mooi dagje NAC. „Het was best Final deed onder het zadel van de Ritthemse Samantha Milten burg zijn naam eer aan. Char mant en krachtig bewegend liep de vierjarige Special D-zoon naar de zege (67,33 procent klas se Li). De combinatie liet daar mee de als tweede eindigende (65,58 procent Z2) titelverdedig ster Stephanie de Frel uit Koe wacht met de mooi in balans en lichtvoetig dansende zesjarige Westenwind-dochter VMF Dora ya verrassend achter zich. De derde plaats was een prooi voor de Zaamslagse Elles van Hal en haar Johnson-dochter Emyreina K (65,00 procent L2). Het trio strijd zondag om de ti tel. Samantha Miltenburg toonde zich blij verrast. „Final is door Kees en Joke Wisse bij ons op het dorp gefokt. Ik heb hem een jaar geleden gekocht en opgeleid. Het klikte meteen. Het is een paard met drie goede basisgan gen, werkwillig en leert snel. Een plaatsje bij de beste vijf had ik wel verwacht Maar de finale in zo'n sterk veld; nee Een plaatsje bij de beste vijf had ik wel verwacht. Maar de finale; nee daar had ik in zo'n sterk deel nemersveld niet op gerekend." Met twee overtuigende overwin ning (66,33 en 69,66 procent) stelde de combinatie gisteren haar kandidatuur voor de titel. In M2 bleek tegen Chantal Nijp jes en de ruin Don't Worry N geen kruid gewassen. In de warmloopronde liep de amazone uit Sint Laurens en de expressief bewegende Johnson-zoon met 7L33 procent naar de overwin ning. In de herkansing eiste de combinatie met een megascore van 75,33 procent met een straat lengte voorsprong de zege voor zich op. Maaike Zeeveld uit Elle- woutsdijk en de ruin Daquiri en Nathalie van Herwijnen uit Bu ren met de merrie Eldora NVH eindigde, met respectievelijk 69,66 en 69,00 procent, op de tweede stek. Ook krantenbezorgers gaan op vakantie! Daarom zoeken wij voor de zomerperiode vakantiebezorgers. Wat zijn de voordelen van het bezorgen? Een prima maandelijkse vergoeding. 's Ochtends werken, de rest van de dag vrij. Lekker in de buitenlucht werken. Gratis het dagblad lezen. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener .V Éll'..-vï T'fe. 'VV NAC Graeme Rutjes Spelers Hoek doen dagje UITSLAGEN PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Outdoor Dressage Sticking Hippische Sport Zeeland. Kam pioenschap Best Gefokt Zeeuws Dressuur- paard 2014: 1. Samantha Miltenburg, Final (Ritthem) 67,33%; 2. Stephanie de Frel, VMF Doraya (Koewacht) 65,58%; 3. Elles van Hal, Emyreina K (Zaamslag) 65,00%. Paarden M2: 1. Chantal Nijpjes, Don't Worry N (Sé-Ros) 214; 2. Maaike Zeeveld, Daquiri (Scheldestad) 209; 3. Nathalie van Herwijnen, Eldora NVH (Buren) 205. M1: 1. Stephanie de Frel, VMF Enrico (Hulst) 203; 2. Joyce van de Gevel, Denver (DSV West-Brabant) 201; 3. Franciska van den Broeke, Beau (Gouwe Reyers) 192. L2: 1. Jaimy Klijnsmit, BWR Chee- nimee (RV Centaur) 195; 2. Lilian Hirdes, Bran- ka M (Paardebloem) 193; 3. Joyce de Koeijer, Elenor (Weelr.) en Maaike Smits, Blof (RV Poe- lenburgh) 192. L1:1. Samantha Miltenburg, Fi nal (Walcheren) 199; 2. Margriet Simonse, En- zo (Sé-Ros) 195; 3. Marlou Kusters, Fernando (St. Martinus) 191. Pony's Z1/Z2 cat. D: 1. Gioia van den Corput, Don Sogno (Duyksehoef) 64,00%. M1/M2 cat B: 1. Desireé Veerle Boone, Valdo (Z-Bev.) 203. L2 cat. DE: 1. Robbin de Haas, High Flown's Indiana (Klepperttjes) 203. L2 cat. A: 1. Anna Breunesse, Florio (Scheldestad) 198. Tweede proef. Paarden M2: 1. Chantal Nijp jes, Don't Worry N, 226; 2. Nathalie van Her- wijnen, Eldora NVH, 207; 3. Michelle Eversdijk, Dilana (Paardebloem) 206. M1: 1. Wilma Salm, Dropshot (Paardebloem) 194; 2. Chantal Nijp jes, Digo (Sé-Ros) 192; 3. Joyce van de Gevel, Denver, 192. L2: 1Frank Trommelen, Elton T (Juliana) 218; 2. Nathalie van der Endt Duval's Catwalk (Weelr.) 201; 3. Marije Anema, Indira van de Kwaplas (Sé-Ros) 199. L2: 1. Frank Trommelen, Elton T (Juliana) 218; 2. Nathalie van der Endt, Duval's Catwalk (Weir.) 201; 3. Marije Anema, Indira van de Kwaplas (Sé-Ros) 199. L1: 1. Samantha Miltenburg, Final, 209; 2. Margriet Simonse, Enzo, 203; 3. Katja Hui- bregtse, Daylena Reina (Weelr.) 196. Pony's Z1 /Z2 cat D: 1Cioia van den Corput, Majestic Sogno, 66.00%. M1/M2 cat B: 1. Desireé Veerle Boone, 196. L2 cat DE: 1Veer le van Noord, Yero (Sé-Ros) 192. Robbin de Haas, High Flown's Indiana (Klepperttjes) 203. L2 cat A: 1. Anna Breunesse, Florio, 193. door Jan Dagevos Lionel Fitsch Kyle Doesburg Thomas van den Houten door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Sa mantha Miltenburg deed op Zee land Outdoor Dressage in Nieuw en Sint Joosland, met de ruin Fi nal, goede zaken in de strijd om het kampioenschap best gefokt Zeeuws Dressuurpaard 2014. Samantha Miltenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58