Veel animo voor Jumpin' de Weel Hengstdijk maakt zich op voor wielerspektakel 66 Als je beloond wordt met zo'n enorm aantal inschrijvingen weet je weer waar je het voor doet SPORT 13 Kees Willeboer, voorzitter van het organisatiecomité is blij met de grote belangstelling. „We zijn het jaar door druk bezig om een mooi evenement neer te zetten en als je dan beloond wordt met zo'n enorm aantal inschrijvingen weet je weer waar je het voor doet." De organisatie streeft er naar om zoveel mogelijk deelnemers van de wachtlijst alsnog te laten star ten. Zo is er onder meer een extra rubriek ingelast: L springen paar den op woensdagavond 24 juli. Veel ruiters en amazones starten op meerdere dagen. Voor de over nachting van paard en deelnemer worden er 550 boxen geplaatst en zijn er inmiddels 175 camping plaatsen gereserveerd. De accom modatie aan de Ambachtsheren- dijk in Nisse wordt vanaf 19 juli opgebouwd. Jumpin' de Weel gaat op 25 juli van start met de dressuur. Beken de deelnemers zijn Laurens van Lieren, Jeffrey Heijstek en Dinja van Liere. Claudia Fassaert, de dressuuramazone uit België, ver zorgt met met haar olympiade- paard Donner Fee een clinic op za terdag 26 juli. De aangespannen rubrieken staan voor zondag 27 juli op het programma. Het spectaculairste onderdeel, de waterbak, is ver plaatst naar de hoofdring. Piet de Ronde, de bekende vierspanrij- der, is de ontwerper van het par koers en hij zal tevens een de monstratie verzorgen met zijn vierspan. Het springen start woensdaga vond 30 juli. Vanaf 18.00 komen de ruiters en amazones in de klas se L in de ring. Tot en met zondag 3 augustus zijn de dagen gevuld met de springrubrieken, van de beginners in de ponyrubrieken tot de toppers in het 1.50 meter. Daarnaast staat zaterdag 2 augus tus in het teken van de streek- markt en de kindermiddag. Voor jong en oud is er deze dag van al les te beleven. De wedstrijd is in samenwerking met de Belgische bond Waod tot stand gekomen. „Daar hebben we nog steeds geen spijt van", zegt Peter van der Veeken van de orga nisatie. „De Waod is een goede en betrouwbare organisatie." Het is een wedstrijd voor ploegen die bestaan uit minimaal zes en maximaal tien renners. „Het is bo vendien de enige klassieker die de Waod kent. Vooral mede daar door is er een behoorlijke aantrek kingskracht", weet secretaris Ed dy de Kort. Niet alleen renners die zijn aange sloten bij de Waod mogen aan de wedstrijd meedoen, ook andere teams kunnen inschrijven. Zo ver schijnt het Arrow Cycling Team met maar liefst drie teams aan de start en wellicht leveren zij ook de winnaar van de wedstrijd. Vo rig jaar ging de overwinning naar Michel Stroosnijder uit Hans- weert. De organisatie verwacht mini maal 120 coureurs te verwelko men met daarbij ook een team van zrtc Theo Middelkamp. De klassieker Ronde van Hengst dijk begint zaterdag om 14.30 uur aan de Vogelweg ter hoogte van camping De Vogel in Hengstdijk. Vanaf 10.30 uur zijn er voorwed- strijden dat Priem en Moors er niet van op de hoogte zijn geweest, verandert dat de kijk op de hele kwestie. „Het betekent dat Priem gelijk heeft gehad", zegt Bakker, die te genwoordig van zijn pensioen ge niet. „Priem is altijd de jofele ploegleider geweest. Laat mij over al buiten, riep hij altijd tegen zijn renners. Wel zei hij altijd dat ze vooral goed en hard moesten fiet sen." Ttoee zeges voor Lesley Kerkhove Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren de kwartfina les bereikt van de challen ger van Aschaffenburg. De Zierikzeese won eerst van de Zwitserse Xenia Knoll, met wie ze in de Zuid-Duit se plaats ook dubbelt. De setstanden waren 6-4 en 6-3. Vervolgens klopte ze de Fran^aise Myrtille Georges met 6-7 6-2 6-1. Omdat het woensdag slecht weer was was het duel met Knoll naar gisteren verschoven. Nieuwenhuis tweede op EK Jeanine Nieuwenhuis is met het Nederlandse team twee de geworden op het EK dres suur voor Young Riders in Arezzo in Italië. De amazone uit Serooskerke maakte met Hexagon's Baldacci deel uit van een team met Denise Nekeman, Anne Meulen- dijks en Stephanie Kooy- man. Nederland eindigde achter Duitsland, het brons ging naar het Deense team. Marco Minnaard op zes minuten Marco Minnaard is in de vijf de etappe van de Ronde van Oostenrijk als veertigste geëindigd. De wielrenner uit Wemel- dinge kwam in de 146,4 kilo meter-lange etappe van Mat- rei naar Sankt Johann/Alpendorf op 6 mi nuten en 44 seconden na winnaar Jesse Sergent over de finish. De rit ging over twee bergen van tweede ca- tagorie en één van de buiten categorie. In het algemeen klassement staat de Zeeuwse renner nu geklasseerd als 23e, met 10 minuten en 39 seconden ach terstand op leider Peter Ken- naugh uit Groot Brittannië. De Ronde van Oostenrijk eindigt zondag in Wenen. VRIJDAG 11 JULI 2014 NISSE - Jumpin'de Weel is in trek. Aan het paardenconcours, dat van 25 juli tot en met 3 augustus in Nis- se wordt gehouden, doen honder den ruiters mee. Er zullen zo'n 2000 starts zijn. Jumpin' de Weel is een initiatief van PSV De Weelrui- ters uit Nisse en wordt al sinds 2001 gehouden. Kees Willeboer door Wim de Vos HENGSTDIJK - Hengstdijk blijft de wielersport trouw. In de jaren vijf tig genoot het Zeeuws-Vlaamse dorp bekendheid met het eerste criterium voor beroepsrenners na de Tour de France en de laatste ja ren wordt er steevast een klassie ker verreden. Zaterdag staat die koers op het programma. Cees Priem verlaat in 1998 met zijn paspoort in de hand het gerechtsgebouw. Frits Bakker (rechts) doet er die avond verslag van voor de PZC. foto Lex de Meester ASCHAFFENBURG AREZZO SANKT JOHANN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57