,WiSP0(R)TS Favorieten gaan onderuit in Clinge 12 SPORT DOPINGAFFAIRE TVM 66 Hij was gewoon beter. Bovendien kreeg ik last van mijn knie Afsluiting van Sophiatoernooi Wielrennen kleurt Heinkenszand Catamarans bij Vrouwenpolder Beachsoccer strand Brouwersdam Voormalig PZC-verslaggever Frits Bakker volgde in 1998 dopingaffaire rond TVM en ploegleider Cees Priem op de voet. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De lange Vlaming die veel servi ce-volley speelt, stond nog voor met 6-5 maar een verlenging bleek onafwendbaar. In de twee de set moest Deryckere de tol be talen voor zijn zeer aanvallende spel „Hij was gewoon beter. Bo vendien kreeg ik last van mijn knie. Hij scoorde veel met korte ballen", aldus Gilles Deryckere die al jaren een steunpilaar is in het eerste team van Game'78.( „We werden net geen kampioen van Zeeland. We hadden evenveel punten als De Schelde, maar zij hadden een set meer gewonnen", aldus de lokale favoriet die 's win ters tennisles geeft bij TC Beek- hand in Beveren. Deryckere moet zondag in de poule nog aantreden tegen Kirsten Deij, zijn teamge noot bij Game'78. In het 6-schema plaatste de 16-jari- ge loost van Dijk zich als eerste voor de halve finale ten koste van Clingenaar Dennis de Bruyn: 6-0 6-2. Van Dijk, van TV Schoorl en vakantievierend in Groede, tennist met veel pressie. Daarnaast was hij veel vaster dan zijn opponent. Serge Hoefnagels is door naar de kwartfinales via 6-4 en een walk over van Marino Bolssens. „Ik kreeg veel te veel last van mijn arm, waardoor ik het niet verstan dig vond om de tweede set nog te spelen, mede omdat ik ook in het dubbel nog in actie wil komen", memoreerde Bolssens. Hoefnagels verloor wel in het dub bel, samen met Jos Strooband, met 6-4 6-1 van de combinatie Reggy Lambert/Martien Sponse- lee van TC Hontenisse. Hoefna gels en Strooband hadden nog met 4-1 voor gestaan, met name omdat Lambert (die wedstrijdrit me miste) nog op gang moest ko men. Vervolgens was er echter geen kruid meer gewassen tegen de vroegere B-speler. „Hij heeft een enorme reach waardoor je hem vrijwel niet kunt passeren aan het net. Wij probeerden wel aanvallend te spelen, maar door de diepe hoge ballen van Martien Sponselee werden we steeds naar achteren gedrongen", aldus Clin genaar Hoefnagels. „In het begin hadden we moeite met het vele slice van Serge. Hij smashte toen ook veel af, ook al waren de bal len vrij laag", zei Lambert. VRIJDAG 11 JULI Begin april beleefde het twitigste Sophiatoer nooi in Krabbendijke zijn aftrap, vrijdag wordt het jaarlijkse biljartevenement afgesloten. Biljartvereniging Onda heeft het toernooi tradi tiegetrouw in het teken gesteld van het Ronald McDonaldhuis Sophia uit Rotterdam. In de voorgaande edities heeft het toernooi meer dan door Jan Dagevos een ton in euro's gedoneerd aan het opvang huis. Vrijdag wordt de opbrengst van deze edi tie bekendgemaakt in het Stationskoffiehuis in Krabbendijke, de thuisbasis van bv Onda. Ook dit jaar deden bijna vijf honderd biljarters mee in Krabbendijke. De wielerronde van Heinkenszand staat al jaren bekend als een trekker van formaat op de Beve- landen. TMZ weet jaarlijks een sterk en vooral ook groot deelnemersveld te trekken. Boven dien staan de publieke belangstelling en de ge zellige sfeer garant voor een prettige ambiance. Voor de renners is het bovendien financieel aan trekkelijk door het grote aantal premies waar ze om strijden. Vrijdagavond trappen de eerste categorieën (D's en S/P-klasse) om 18.00 uur af in de Dorps straat van Heinkenszand. Om 19.00 uur volgen de amateurs 40+, waar na de amateurs vanaf 20.15 uur het programma afsluiten. ZATERDAG 12 EN ZONDAG 13 JULI Komend weekeinde wordt voor de vierde maal bij catamaranclub Catclub Zeeland een A-Cat- weekend gehouden. De A-Cat is op dit moment de snelste éénper soonscatamaran ter wereld. Het weekend is ooit begonnen op het Veerse Meer, maar de laatste jaren wordt er gezeild op de Noordzee bij Vrou wenpolder. Jaap Straakenbroek heeft tot nu toe alle edities op de Noordzee gewonnen en is ook nu weer een kanshebber. Vorig jaar was hij tweede bij het Nederlands kampioenschap. Tot deze week hadden zich reeds veertien A-Cats aangemeld, maar ver wacht wordt dat dit aantal verder groeit. Zaterdag en zondag staat de Beach Arena op het strand van de Brouwersdam-Zuid tussen de strandpaviljoens Beachclub Perry's en Sil de Jut ter. Op het programma staat de laatste competi tieronde van de eredivisie beachsoccer en de play-offs. De lokale organisatie Kantje La Vantje neemt zaterdag voor de twaalfde keer het amateurpro gramma voor haar rekening. Hier doen zestien teams aan mee. Op beide dagen zijn er vanaf 11.00 tot 17.30 uur wedstrijden. Hoogtepunt is zaterdag de strijd tussen het Hol land Beach Soccer Team met bekende voetbal lers en artiesten en een Zeeuws prominenten- team. Gedeputeerde Carla Schönknecht ver richt om 14.30 uur de aftrap. Bij het Holland Beach Soccer Team komen on der andere Michael Mols, Nordin Boukhari en Pascal Bosschaart in actie. Bij het Zeeuws prominententeam geven onder anderen Jan Poortvliet, Dennis de Nooijer, Edwin Vinke (sterrenkok van de Kromme Watergang) en Maikel Harte (cabaretier) acte de présence. Na afloop treedt zanger Yes-R op. TERNEUZEN - De wandelingen met Cees Priem en Jan Moors, de ver horen, de bezoeken aan het hotel en de rechtbankzittingen. Op de dag van de onthullingen in de do- pingkwestie rond de TVM-wieler- ploeg komt ook bij Frits Bakker al les weer bovendrijven. „Het was een heel emotionele tijd", zegt de Terneuzenaar. Frits Bakker deed in 1998 als sportverslaggever van de PZC ver slag van de dopingperikelen. Hij was erbij toen ploegleider Cees Priem, verzorger Jan Moors en ploegarts Andrej Michailov wer den opgepakt en werden vastge zet, op verdenking van een georga niseerd dopingnetwerk binnen de ploeg. „Ze werden geboeid naar Reims gebracht. Ik heb een nacht gepost bij het politiebu reau. Het was wachten op even tuele reacties", vertelt Bakker. Priem en Moors werden verschil lende keren verhoord en mochten in afwachting van het proces het land niet uit. De autoriteiten wa ren bang dat het duo de vlucht zou nemen. Beiden kregen huis arrest. Hun verblijfplaats was lan ge tijd geheim. „Ik heb een enor me zoektocht gehouden", zegt Bakker. „Ik kreeg dagelijks tips waar ze zouden kunnen zijn. Ik ben nog een keer naar Calais ge weest. Uiteindelijk bleken ze in een hotel in Epernay te zitten. Daar ben ik toen heen geweest en heb ik ze ontmoet. Ze moesten zich daar elke dag op het politie bureau melden en konden dan weer gaan. 's Middags gingen ze wandelen en 's avond uit eten. Toen ik eenmaal wist waar ze za ten, ben ik er vaak geweest. Dan ging ik bijpraten en soms ging ik CEES PRIEM: EERST LATEN BEZINKEN mee wandelen. Priem liet destijds een koersfiets uit Nederland over komen. Hij fietste in die tijd hele maal niet meer, maar wilde toch wat te doen hebben." „Priem heeft altijd ontkend", zegt Bakker. „Ik weet nog dat er via de Franse media weer iets naar bui ten was gekomen en dat Marjan, de vrouw van Priem, huilend op belde. Hij stelde haar gerust en zei dat hij van niets wist. 'En als dat wel zo was geweest, had ik dat echt verteld', verzekerde hij. Dat herhaalde hij wel tien keer." De Tour liet de dopingaffaire des tijds over aan de Franse justitie, die in die jaren met een nieuwe regering een politiek van schone handen had aangekondigd. De TVM-leiders werden bijgestaan door de Brabantse advocaat Joost van Mierlo en ondergingen uren lange verhoren. „Odile Madrolle was de onderzoeksrechter. Die had zich in de kwestie vastgebe ten. Ze was een enorme kadee, terwijl Cees maar bleef ontken nen. We volgden de zitting met meerdere journalisten. Op den duur ga je meeleven, al mag je dat als journalist misschien wel niet, maar ja we waren zo close. Later hebben we met de journalisten en Cees erbij nog een reünie in Antwerpen gehad." Na de vrijlating op 3 december 1998 deed Priem er het zwijgen toe. De periode had wel diepe wonden geslagen. „We haalden la ter nog wel eens herinneringen op", weet Bakker. „Maar over de kwestie zelf zei hij nooit iets. Het heeft in elk geval een verschrikke lijke impact gehad. Het is een zwarte plek in zijn leven." Er bleven door de jaren heen al tijd twijfels. Nu Bart Voskamp en Jeroen Blijlevens gisteren echter bekend hebben in 1998 betrokken te zijn geweest bij het transport van epo en ook hebben verklaard A a iil iMA, door Henk van de Voorde CLINGE - Niels van den Brande (16) uit St.-Jansteen heeft in het 26e Sa- man Financiële Diensten Sloeber tennistoernooi van Game'78 in de 3-categorie met 7-6 (7-3) gewon nen van Gilles Deryckere (25) uit De Klinge. Gilles Deryckere De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl 'Het is een zwarte plek in zijn leven' Cees Priem wilde gistermorgen niet veel kwijt over de onthullin gen rond de dopingaffaire van 1998. „Ik wil het eerst laten bezin ken", zei de voormalig ploegleider uit Wemeldinge. In het programma Andere Tijden Sport, dat donderdagavond werd uitgezonden, noemt Priem de biecht van Bart Voskamp en Jeroen Blijlevens mooi. „Het is wel een beetje laat, maar beter laat dan nooit." Een woordvoerder van TVM, het transportverzekeringsbedrijf dat de ploeg destijds sponsorde, sprak gisteren van het eerherstel van Priem. De voormalig ploegleider zelf wil de gistermorgen niet verder in gaan op de bekentenis van de ren ners. „Ik ga er nu nog niks over zeggen. Misschien later nog eens een keer. Ik heb in elk geval wel al tijd gelijk gehad, en daar wil ik het voorlopig bij laten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56