201 Marcel Brands ziet Romero pieken op verkeerde moment 6 BrctSÏI 2Q14 Trotsfinale Volgens het Vaticaan kijken de Argentijnse paus Franciscus en zijn voorganger, de Duitse emeritus-paus Benedictus XVI, niet samen naar de WK-finale. Wat kan dit Argentinië in de finale? Duitse fans wanen zich zeker van winst finale. Argentinië viert driedubbel feest m De wedstrijd om de derde plaats is een dermate vreemd feno meen dat iedereen er een ande re term voor gebruikt. Alsof we niet goed weten wat we er mee aan moeten. Elke benaming geeft een ande re lading aan het duel. Je kunt dus spreken van 'de wedstrijd om de derde plaats'. Dat heeft hetzelfde aantal lettergrepen als 'de wedstrijd om des kei zers baard', maar inhoudelijk wordt het tegendeel bedoeld. De term suggereert dat er maar één ding op het spel staat, namelijk de derde plaats, en dat beide teams daar om zullen strijden. Klinkt heel logisch, maar min stens net zo vaak wordt gespro ken over 'de wedstrijd om de derde en vierde plaats'. Dat is een opvallende aanduiding, omdat gesuggereerd wordt dat ook de vierde plaats iets is om voor te strijden. Veel minder vaak zal de WK-finale worden omschreven als 'de wedstrijd om de eerste en tweede plaats'. Dan is er nog 'de kleine finale', een term die klinkt als de titel van een matige novelle. Het roept bovendien beelden op van miniatuurvoetbal, het wordt nog net geen kabouterfi nale genoemd. De meest dichterlijke aandui ding is 'troostfinale'. Een schit terend woord, maar net niet voldoende van toepassing. Want meer nog dan troost is het de trots die op het spel staat. Laat ons hopen dat Oranje morgen winnend zal schitteren in de trotsfinale. BERLIJN - Het was niet om aan te zien, vinden Duitse media, die halve finale tussen Neder land en Argentinië. Een 'on waardige wedstrijd', schreef Spiegel Online. Maar dat bete kent nog niet dat Duitsland zondag in de WK-finale een makkie heeft. Het elftal rond Lionel Messi blijkt in Brazilië, het land van de aartsvijand, namelijk een re gelrechte Starken-Zerstörer, een ploeg die de sterke kanten van de tegenstander genade loos kan lamleggen. Als de Ar gentijnen Robben, Van Persie en Sneijder in toom kunnen houden, waarom zouden ze dan niet ook Müller, Kroos en Klose kunnen afstoppen? Dit soort vragen zijn in de hui dige euforie rond het Duitse voetbal maar kleine kantteke ningen. Duitse fans zijn er, na Het ging Van Gaal er alleen om te laten zien hoe geweldig hij tactisch is de formidabele afstraffing van Brazilië, van overtuigd dat die Mannschaft dit jaar opnieuw wereldkampioen wordt. Voor de vierde keer, na 1954,1974 en 1990. Dan krijgt elke naoorlog se generatie Duitsers zijn eigen herinnering aan een wereld kampioen. Met winst in de finale zou een groots Duitse voetbalproject, dat voor het eerst aan een inter nationaal publiek werd ge toond tijdens het WK in eigen land in 2006, een gepaste belo ning krijgen. Onder de coaches Jürgen Klinsmann en Joachim Löw voltrok zich een ware revo lutie. Die leidde niet alleen tot aantrekkelijker voetbal en een op geheel nieuwe leest ge schoeide jeugdopleiding, maar ook tot een nationaal team dat bewust een spiegel wil zijn van de eigentijdse, multicultu rele Duitse samenleving. Leed vermaak is er over de Neder landse uitschakeling. Ook is er verbazing over de coaching door Louis van Gaal. ARD-ana- list Mehmet Scholl, zelf oud-profvoetballer, hekelde Van Gaal, die zichzelf belangrij ker zou hebben gemaakt dan het team. 'De spelers waren tac tisch veel te zwaar beladen, ze durfden geen bal meer naar vo ren te geven. Het ging Van Gaal er alleen nog maar om te laten zien hoe geweldig hij tac tisch wel niet is. Dat keerde zich uiteindelijk als een boeme rang tegen het team.' BUENOS AIRES -De 9 de Julio Ave nue is met 110 meter de breedste straat ter wereld. Toch stroomde die woensdagavond eenvoudig vol met feestende Argentijnen, nadat doelman Sergio Romero twee Nederlandse strafschoppen had gekeerd. Uitgerekend op 9 juli, onafhanke lijkheidsdag, bereikte Argentinië De Argentijnse doelman, door Brands in 2007 naar AZ gehaald, groeide in de strafschoppenserie met twee reddingen uit tot de held van de Albicelestes. „Fantastisch voor Sergio dat hij het zo heeft gedaan", zegt Brands, de huidige technisch manager van PSV. „Maar ik had toch liever gezien dat hij die penalty's tegen een ander land had gestopt." Romero (27) beleefde woensdag de mooiste avond uit zijn leven. Met een enorme brul en harde klappen op zijn borst vierde de keeper dat hij de strafschoppen van Ron Vlaar en Wesley Sneijder had gekeerd. Romero, is de nieuwe held van Elke generatie heeft door onze correspondent Wierd Duk Mehmet Scholl bij de ARD EINDHOVEN - Met gemengde gevoe lens zag Marcel Brands woens dagnacht op televisie hoe Sergio Romero de Nederlandse hoop op een WK-finale wreed verstoorde. Sergio Romero groeide uit tot de held van Argentinië, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50