Finale Louis van Gaal Brasil 2014 5 Massaal verzuim na verlies Oranje Van Gaal debuteert tegen Valencia vrijdag 11 juli 2014 Nederlanders hebben zich na de uitschakeling van Oranje op het WK in Brazilië gisteren massaal ziek gemeld. Om 10.30 uur lag het aantal ziekmeldingen ruim drie keer zo hoog als tijdens eerdere dagen deze week op hetzelfde tijd stip. Dat blijkt uit cijfers van de Verzuimbarometer van software- bouwer I-Signaal. Het is voor het eerst tijdens dit WK dat een duel van Oranje zorgt voor meer ziek meldingen. De Verzuimbarome ter houdt gedurende het WK het verzuim bij van 200.000 bedrij ven. Bondscoach Hong van Zuid-Korea stapt op Hong Myung-bo is opgestapt als bondscoach van Zuid-Korea. Hij bood ook zijn excuses aan voor de resultaten op het WK. Zuid-Korea behaalde één punt en werd laat ste in poule H. Vorige week meld de de Koreaanse bond nog het ont slag van Hong niet te accepteren. Louis van Gaal zit dinsdag 12 au gustus voor het eerst als trainer van Manchester United op de bank in stadion Old TrafFord. De Engelse voetbalclub speelt op de open dag een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Valencia. Rond het stadion zijn die dag al lerlei activiteiten voor de fans van Manchester United. Naast Van Gaal, die morgen zijn laatste wedstrijd met het Neder lands elftal speelt, zullen ook de aankopen Ander Herrera en Lu ke Shaw die dag debuteren in Old TrafFord. RIO DE JANEIRO - De vergezichten over de Copacabana, het Chris tusbeeld, de kleurrijke favela's en het Maracana gaven romanti ci op voorhand vlinders in de buik. Het versterkte hun gevoel dat in Brazilië het WK terugkeer de naar de oorsprong van de sport. Spelvreugde en trucs zou den kille tactieken wegdrukken. Met een doelpuntenregen in de groepsfase leek hun wens in ver vulling te gaan. De wonderschone kopgoal van Robin van Persie in het duel met Spanje (5-1) gaf het WK di rect een gouden gloed. Meer nog dan de zweefduik bezorgde de onverwachte show van het Ne derlands elftal de liefhebbers een extra dosis optimisme. Oranje was geen witte raaf. Veel landen, klein en groot, presen teerden zich met blijmoedig en gedurfd voetbal. Dit toernooi zou een schaduw over alle voor gaande edities gaan werpen. Een flink deel van de frisheid mocht worden toegeschreven aan Spanje. Het richtsnoer van de laatste zes jaar had op zijn sterfbed een fraaie nalatenschap achtergelaten. Veel bonds- coaches instrueerden hun spe lers om net als de kampioen van 2010 de opbouw van de tegen stander zo vroeg mogelijk te ver storen. Hierdoor kregen duels een meer open karakter. Met een totaal van 167 doelpun ten, gemiddeld 2,69 goal per wedstrijd, wierp deze benade ring in cijfermatig opzicht zijn vruchten af. Nader beschouwd valt hieruit niet de conclusie te trekken dat het WK in Brazilië het beste en mooiste ooit is. Zo liet de knock-outfase geen hoge pieken meer zien. Behoudens de zevenklapper van Duitsland te gen het kwaliteitsarme gastland in de halve finale (7-1) bleef het verder uiterst sober. Branie maakte plaats voor zeker heid. Niet verliezen genoot voor rang boven glorieus winnen. Oranje, enkele weken geleden nog aanvoerder van het nieuwe geluid, vormde hierop geen uit zondering. Het duel met Argenti nië gaat de boeken in als het meest geestdodende optreden op het WK. De beoogde kracht meting tussen de vedetten Lio nel Messi en Arjen Robben, mondde uit in een schaakspel. Sterren straalden sowieso niet veel in Brazilië. Andrea Pirlo liet tegen Engeland zien een fijne re gisseur te zijn, maar doofde daar na uit. Neymar slaagde er niet in met kop en schouders boven de rest uit te steken. Messi nam zijn (voor zijn doen) middelmatige vorm van Barcelona mee naar het Argentijnse elftal. Cristiano Ronaldo was te geblesseerd om het publiek te vermaken. Ook Van Persie kon zijn flitsende start geen vervolg geven, terwijl Robben uitgerekend op het mo ment suprème niet thuis gaf. Wat overblijft, valt niet mee. De Duitsers Thomas Müller en Toni Kroos lieten aardige dingen zien. Maar tovenaars? Nee. Op de statistisch gezien 'slecht ste' eindronde werden de fans in dat opzicht meer verwend. Het WK '90, door velen gezien als een gedrocht, illustreert dat goed. Diego Maradona haalde een bijzonder hoog niveau. Ka- meroener Roger Milla werd een legende. Lothar Matthaus heer ste en irriteerde. Dromers vestigen hun hoop nu op een voorstelling van Messi in de eindstrijd tegen Duitsland waarbij alleen Mesut Özil en re serve André Schürrle zich qua touch kunnen meten met de ge niale dribbelaar. Zonder magiërs ontstijgt het WK niet het alledaagse. Dan be klijft het toernooi met de mooie vergezichten als een diner met heerlijke amuses maar een tegen vallend hoofdgerecht. Ook voor de boekhouders. In 1998 werden 171 doelpunten gemaakt, al kan dat record komend weekeinde nog achterhaald worden. Achtste finale Kwartfinale Kwartfinale Halve finale Halve finale Troostfinale Achtste finale e hebben de bonds coach nau welijks op een vergissing kunnen betrap pen. Tegen Argentinië was het zo ver. Waarom liet hij Van Per sie niet staan, desnoods in toe stand van catatonie? Een win naar kreeg die belabberde wed strijd toch niet meer, dus het inbrengen van Huntelaar had geen zin. Bij Argentinië zat achterin de boel op slot. Mascherano, toege voegd verdedigend element, was de beste man van het veld. Van Gaal: „Van Persie was geen aanspeelpunt meer." Nou en? Alsof de door een aan speelpunt doorgekopte of te ruggelegde bal bij een oranje shirt zou uitkomen. Van Persie had de wedstrijd wandelend kunnen beëindigen en de eer ste penalty hebben benut. Krul stopte er twee en Nederland ging door. Of zou Van Gaal het expres hebben gedaan, in de zekerheid dat Duitsland veel te sterk is? Liet hij daarom Vlaar de eer ste nemen? Duivelse bondscoach. m —*4= 2 in I door Geert Langendorff 167 Het aantal doelpunten dat op het WK tot dusver werd gemaakt. Het record staat op 171. Dat aantal werd bereikt op het WK van 1998 in Frankrijk. 7 Robin van Persie foto VI Images 2,69 Het gemiddelde aantal doelpunten dat tijdens het WK voetbal in Brazi lië per wedstrijd werd gemaakt tot dusver. zat 28 juni 18.00 uur A1 Brazilië 1 wns B2 Chili 1 zat 28 juni 22.00 uur C1 Colombia 2 D2 Uruguay 0 ma 30 juni 18.00 uur E1 Frankrijk 2 F2 Nigeria 0 ma 30 juni 22.00 uur G1 Duitsland 2 wnv H2 Algerije 1 vrij 4 juli 22.00 uur zat 5 juli 22.00 uur Brazilië 2 Nederland Owns Colombia 1 Costa Rica 0 din 8 juli 22.00 uur zon 13 juli 21.00 uur woe 9 juli 22.00 uur Brazilië 1 Duitsland Nederland 0 Duitsland 7 Argentinië Argentinië 0 wns vrij 4 juli 18.00 uur zat 12 juli 22.00 uur zat 5 juli 18.00 uur Frankrijk 0 Brazilië Argentinië 1 Duitsland 1 Nederland België 0 zon 29 juni 18.00 uur B1 Nederland 2 A2 Mexico 1 zon 29 juni 22.00 uur D1 Costa Rica 1 wns C2 Griekenland 1 di 1 juli 18.00 uur F1 Argentinië 1 wnv E2 Zwitserland 0 din 1 juli 22.00 uur H1 België 2 wnv G2 Verenigde Staten 1 w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49