Zee m Zomeragenda In het donker langs de kramen Op de fiets door Yerseke Vaartocht door de haven Kajakken in de Oosterschelde ZOMERKRANT 39 VRIJDAG 11 JULI 2014 Arnemuiden, Walcheren Zomermarkt Arnemuiden Voor de kinderen zijn er verschillende kinderattrac ties. Er komt muziek, oude ambachten, een zeeuwse streekmarkt en straattheater. Centrum, van 13.00 tot 21.00 Domburg, Walcheren Beach Yoga Domburg Beach Yoga. Ook met bewolking gaat de yoga les op het strand gewoon door. Watertoren Oost, van 9.30 tot 10.30 Oostkapelle, Walcheren Kijkje achter de schermen: het aquarium In het zeeaquarium leven vissen en andere zeedie ren, die in de Oosterschelde en aan de Noordzee kust voorkomen. De dieren worden op het aangege ven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen worden genomen, waarbij je dan van bo venaf in het aquarium kijkt. Om teleurstelling te voorkomen vooraf aanmelden via 0118 582620. Duinvlietweg 6 (Terra Maris), van 11.00 tot 11.30 Ritthem, Walcheren Zomer Open Tuindagen Rammekenshof Rond de boerderij is het een cottageachtige tuin, op de hectare erachter is in de afgelopen jaren een zeer wisselende tuin aangelegd. Rammekensweg 11van 13.00 tot 17.00 Vlissingen, Walcheren Stadswandeling Vlissingen Vlissingen is een bekende maritieme stad met een unieke ligging, het centrum is gelegen aan de uitge strekte zee. Nergens in Nederland zie je schepen zo dichtbij voorbij varen als vanaf de Vlissingse boule vard. Spuistraat 46 (VW Vlissingen), van 13:30 tot 15:00 Vlissingen, Walcheren Festival Onderstroom Vlissingen 2014 Bellamypark, van 13.00 tot 0.00 Vlissingen, Walcheren Weekmarkt Vlissingen Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00 tot 17.00 Westkapelle, Walcheren Expositie 'Westkapelle door de ogen van de toerist' Toeristen uit aller tijden hebben het Polderhuis een blik gegund in hun particuliere herinneringen op fo to en film. Zuidstraat 154-156, van 10.00 tot 17.00 Westkapelle, Walcheren Seizoensmarkt Westkapelle Markt, van 12.00 tot 20.00 Borssele, Zuid-Beveland Hans Warren wandeling Hans Warren, schrijver/dichter groeide op in deze omgeving. De wandeling gaat langs gedichten, woon huizen, school enzovoorts van de schrijver. U krijgt de route en een gevulde rugzak mee. Jurjaneweg 5, van 10.00 tot 17.00 Goes, Zuid-Beveland Orgelconcert Aart Bergwerff in de Grote Kerk Organist van de Evangelisch Lutherse Kerk in Den Haag Aart Bergwerff geeft het traditionele Bach-con- cert op het orgel in Grote of Maria Magdalenakerk. Singelstraat 21, van 20.00 tot 21.00 Heinkenszand, Zuid-Beveland Ronde van Heinkenszand Een ronde voor amateurs en D categorie, (criterium). Centrum, vanaf 18.00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Luxe vaartocht op de Oosterschelde Vertrek Wemeldinge richting Yerseke. Wandeling door Yerseke, bezoek weekmarkt, inclusief kaasproe- verij. Bezoek Oesterij, inclusief mossel en oestermu seum met gids en oesterproeverij. Varen langs mos selpercelen en mosselloodsen, daarna terug naar ha ven Wemeldinge. Haven, van 10.00 tot 14.30 Wemeldinge, Zuid-Beveland Fotografie/Schelpensafari Een workshop fotografie voor de gevorderde foto graaf, toegespitst op kader,standpunt en composi tie... tevens gedeelte uitleg over RAW en Photoshop. Hotel Wemeldinge, Noordelijke Achterweg 62, van 8.00 tot 10.30 Yerseke, Zuid-Beveland Weekmarkt Kerkplein en omgeving, van 9.00 tot 12.00 Kortgene, Noord-Beveland Smalstadfeesten Met vandaag muziek in de feesttent. Havenplein, vanaf 20:00 Sint-Maartensdijk, Tholen en Sint Philipsland Weekmarkt Markt, van 13.00 tot 16.00 Sint Philipsland, Tholen en Sint Philipsland Weekmarkt Voorstraat, van 7.30 tot 12.00 Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Rondvaart met Sleepnetvissen De boot vertrekt vanuit de Handelshaven/ Westha ven en varen de Westerschelde op, richting Hoofd plaat. Aangekomen op de "visplaats" en laten u het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Aanmelden via het reserveringsformulier op www.de- festijn.nl Handels-/Westhaven, Keerdam 1, van 9.30 en 11.00 Biervliet, West Zeeuws-Vlaanderen Borderplantendagen Kwekerij In Goede Aarde De kwekerij maken we tot een lusthof, met volop speciaal voor deze dagen gekweekte bloeiende bor- derplanten en grassen. Tussen de ruim tweeduizend jonge planten in het nieuwe tuingedeelte, valien er legio onbekende soorten te ontdekken. Kapitalendam 7, van 10.00 tot 21.00 Brouwershaven, Schouwen-Duiveland Muziek Playinn Avond vol muziek! Markt, vanaf 20.00 Kerkwerve, Schouwen-Duiveland Carbootsale/Kofferbakverkoop Recreatieboerderij van Langeraad organiseert in Kerkwerve op het terrein in het bos een zogeheten kofferbakverkoop. Dit is eigenlijk een soort van 'kleedjesmarkt' maar dan vanuit de kofferbak van een auto of vanuit een aanhanger. Weelweg 3, van 9.00 tot 14.00 Zierikzee, Schouwen-Duiveland Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren) De toren beheerst het stadssilhouet van Zierikzee. Vanaf de toren heeft u een prachtig uitzicht over Zie rikzee en de omgeving. Kerkplein, van 10.00 tot 17.00 Zonnemaire, Schouwen-Duiveland Yoga Yoga in de stiltetuin van de Zonnehoeve. Bij slecht weer gaat dit niet door. Rietdijk 10, van 9.45 tot 11.00 Meer op www.vwzeeland.nl of onze website! De Goese Nachtmarkt heeft zo'n zestig kramen te bieden waar allerlei waar wordt ver kocht, plus ongeveer tien standwer kers uit heel Nederland en België die een zeer uiteenlopend assortiment za ken aanprijzen. De verlichte markt met achtergrond muziek, omringd door gezellige terras jes zorgt voor een gezellige en sfeer volle ambiance in het hart van deze stad. Goes, Grote Mafkt, .yan 19.00 tot 0.30 9 foto Willem Mieras De oesterputten in Yerseke. foto Ronald den Dekker In Yerseke kan een fietstocht door het vissersdorp en omgeving ge maakt worden onder begeleiding van een gids. Deze gids zal vertellen over mossel- en oesterteelt en over het natuurgebied de Yerseke Moer. De tocht duurt drie uur. Yerseke, Kerkplein 1, van 13.30 tot 16.30 uur. Tijdens een rondvaart door de Vlissingse haven krijgt u de kans de stad vanaf het water te beleven. Vaar rakelings langs de giganti sche zeeschepen. Ervaar hoe indruk wekkend Vlissingen- Oost is. De kaart jes zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's. Vlissingen, Poseidonsteiger (naast veerpont Vlissingen-Breskens), 12.30 en 15.30 uur. 9 De tocht naar de Krabbenkreek is ook geschikt voor beginners.. 9 foto Lex de Meester Per kajak kun je naar een prachtig schor in de Krabbenkreek. Je kunt er genieten daar van alles wat een schor bijzonder maakt: vogels, zeekraal, kron kelende kreekjes en nog veel meer. De ze tocht is geschikt voor beginners in kajakvaren: het is er beschut waardoor de golfslag doorgaans zeer gering is. Sint Annaland, Haven, van 13.30 tot 17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39