Te veel tenten om uit te kiezen Rosé met vlierbloesem en limoen Y 38 De ambassadeur Shop Top-3 Zomerdrankje an een tent komen is niet zo moeilijk, maar welke Ji k tent neem je mee op vakan tie? Het is namelijk niet verstandig om drie weken op reis te gaan met een pop-up tentje. Ja, je bent op vijf minuten klaar, maar met meer dan één persoon moet je er niet in slapen. In dat geval kun je beter voor een luxe tent gaan, die meer comfort bieden. Deze zijn te vinden vanaf ongeveer honderd e.uro, maar er zijn ook veel duurdere varianten. Met oneindig veel mogelijkheden is het soms best lastig een keuze te maken. Wil je nu eens niet zo'n saaie tent? Dan heeft Field candy de oplossing, met verschil lende modellen spotten ze enigs zins met de omgeving. Zo heb je een variant waar twee schapen op staan. Welke tent je ook kiest, zorg dat deze past bij de reis die je gaat maken. En houd je van comfort, wees dan bereid om wat meer te betalen. Imkers vertellen graag over hun hob by. Met de Open Imkerijdagen, dit weekend, grijpen de bijenhouders hu kans om onder de aandacht te breng en waarom de bijen zo belangrijk zijn. Rudolf Fontein, imker in Zierikzee, doet op zaterdag ook mee met zijn bijenvol ken. „Het zijn altijd leuke dagen." De bijenkasten van Fontein staan in de ach tertuinen van mensen die aan de Oude Ha ven wonen. „De mensen hebben er geen probleem mee dat de bijen hier staan. Om wat terug te doen voor de bewoners, houd ik de tuinen bij." Van overlast kan ook bijna geen sprake zijn, de bijen zijn honk vast en zwerven bepaald niet rond. „Als ik een kast ook maar een meter verplaats, we ten de bijen al niet meer waar hun ramen - zeg maar hun huizen - gebleven zijn", zegt Fontein. De bijen zorgen voor bestuiving van een groot deel van de voedselgewassen. Dat maakt de diertjes erg belangrijk. „Er zijn maar weinig mensen die dat echt weten, daarom zijn deze Open Imkerijdagen goed om de mensen dat weer eens te vertellen." Voorlichting geeft Fontein ook graag op scholen. „Het is fantastisch om te vertellen over je hobby, ook zou ik graag eens met de gemeenten of waterschap in gesprek wil len gaan." Want volgens Fontein is er meer te halen uit de fauna in Zeeland. De bijen kunnen belangrijker worden voor de na tuur en de boeren als er meer aandacht aan wordt besteed. „Als er meer drachtplanten in de bermen zouden worden geplant, zou den de bijen meer voor de natuur kunnen betekenen." Juist daarom is het volgens Fontein belangrijk om voorlichtingen te ge ven en een Open Imkerijdag te houden. „Ik ben ook bezig met een website, hierop wil ik meer informatie geven zodat de mensen dit ten aller terug kunnen lezen." Veel mensen zijn bang voor bijen, maar dit is eigenlijk niet nodig. Bijen zijn uit zich zelf niet aggressief. „De mensen schrikken snel als ze een bij zien. Ze gaan dan druk bewegen, hierdoor voelen de bijen zich aan gevallen en kunnen ze gaan steken. Eigen lijk moet je dus rustig blijven", zegt Fon tein. „We staan hier al een half uur tussen zo'n twintig volken, in totaal zijn dat onge veer 60.000 bijen, en er is er nog geen één op ons afgekomen om te steken. Er is dus weinig reden om bang te zijn." Omdat er toch veel mensen nog steeds bang zijn, controleert de imker elke keer goed of de bijen niet gaan 'zwermen'. De koningin verlaat dan het volk met de helft van de bijen om een nieuw volk te stich ten. Het volk is dan te groot geworden, de koningin wil zich toch graag blijven ver meerderen en gaat daarom om de negen da gen er op uit. „Om de overlast te verklei nen, kijk ik of de bijen zwermneigingen hebben of niet. Zo ja, dan zet ik de helft in een nieuwe kast, dan hoeven ze niet te zwermen." De bijen zijn niet alleen goed voor de na tuur; door de honing die de bijen leveren, zijn ze ook nuttig voor de mensen. „De op brengst van de honing varieert per jaar, vo rig jaar had ik z'n 8o kilo honing." wordt geserveerd. Geniet je liever met vrienden of tijden een pick nick in het bos, maak er dan een feest van en schenk de wijn dan in een bol wijnglas. Voeg een handjevol ijsblokjes toe met even tueel een takje muntblaadjes, en dan even kort en voorzichtig roe ren! De Hugo Rosé van Kafer be vat 6,9 procent alcohol en wordt verkocht in een fles van 0,75 cent liter. Voor een prijs van 3,69 euro ligt Hugo Rosé bij de plaatselijke drankspecialist. Wil je genieten van een rosé, maar kun je niet kiezen? Neem dan eens de Hugo Rosé. Het is een ver frissende cocktail van roséwijn, natuurlijke vlierbloesem- en li moenextracten. Aan de rosé zit een fruitige smaak, dit zorgt voor een verfris send moment. Het lekkerst is de rosé als deze, thuis of op het ter ras, tussen de vier en zes graden Geen zin om die hele tent op te zetten? Kies dan voor een pop-up- tent. Even uitklappen en klaar. De Niagara 2 is voor 39,95 euro te koop op www.obelink.nl. Wie een goede tent wil, zit gebak ken met de Vaude Opera: comfor tabel en relatief makkelijk op te zetten. Hij is wel wat duurder: 450 euro, op www.outdoor.org Zoek je een tent met een knipoog, kijk dan eens bij Fieldcandy. 395 euro per tent, maar dan heb je ook wat Te koop op: www.fieldcan- dy.com door Tom Scheele 'Bij kan nog veel meer voor ons betekenen' V Rudolf Fontein bij één van zijn bijenkasten: „Bijen zijn niet eng, maar juist heel erg nuttig." foto Dirk-Jan Gjeltema door Jerry van Luijk De landelijke Open Imkerijdagen worden zater dag 12 en zondag 13 juli gehouden. Negen im kers in Zeeland stellen een van de twee of beide dagen hun bijenhouders open voor het publiek. Voor meer informatie, locaties en openingstij den kunt u terecht op www.bijenhouders.nl door Jerry van Luijk Hugo Rosé van Kafer: heerlijk fris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38