'Als ik nog geld had, zat ik nu wel in een taxi' ZOMERKRANT 37 66 Als badmeester heb je met veel mensen contact Dat is wat dit werk ook zo leuk maakt Leestip bad ook. Ze maken vooral de baden schoon, en controleren de veiligheid. „Het is niet mijn favoriete klusje, maar het hoort er natuurlijk bij. Er zit zo wel erg veel variatie in het werk. Je staat echt niet de hele tijd hetzelfde te doen. Dat is ook één van de fijnere dingen aan dit werk. Je verveelt je nooit." Om badmeester of badjuffrouw te wor den moet je wel een opleiding of cursus volgen. Freddy heeft het CIOS gedaan. „Ik vond sporten wel leuk, dus daarom ben ik naar het CIOS gegaan. Ik heb toen het onderdeel zwemmen gevolgd, omdat die mij het meeste aansprak. Uiteindelijk ben ik eigenlijk in het vak gerold. Door stages kwam ik bij Omnium terecht, en daar ben ik daarna gebleven." Er zijn natuurlijk ook minder leuke kan ten aan het beroep. „In de zes jaar dat ik hier werk heb ik veertien reddingen ge had. Dat zijn natuurlijk de minder leuke dingen, je hoopt dat iedereen altijd veilig is, en daar probeer je ook voor te zorgen. Dat lukt natuurlijk niet altijd, maar dat is wel waar we voor staan." Gelukkig ge- beurd een ongeluk niet erg vaak. „Meest al zijn het mensen die onwel worden van de warmte, of iemand die zijn hoofd er gens tegenaan stoot. Ernstige dingen ge beuren bijna niet." Als er dan wel iets gebeurd, zijn er wel de juiste middelen aanwezig. „Iedereen die toezichthouder is heeft een EHBO-diplo- ma, en sommigen hebben nog extra diplo ma's en cursussen gevolgd. Ieder halfjaar moet iedereen weer een test doen, om te kijken of je kennis nog actueel is. We heb ben ook wel apparatuur om de mensen te helpen, mocht dat nodig zijn. De leukste dagen zijn de dagen waarop de kinderen voor hun diploma afzwem men. „Het is dan één groot feest in het zwembad. Het is erg leuk om te zien dat de kinderen aan wie je al een tijdje les geeft, nu hun diploma halen. Er komen dan vaak trotse ouders kijken, waardoor het lekker druk is in het zwembad. Dat zijn één van de mooiste dagen." Freddy weet nog niet of hij de rest van zijn leven badmeester wil blijven. „Het is een erg leuke baan, en ik ben er ook heel blij mee. Ik weet alleen nog niet of ik het voor altijd zal blijven doen. Maar ik weet nu ook nog niet wat ik anders zou willen doen. Dus voorlopig blijf ik nog even, want ik vind het nog steeds erg leuk!" Wim Kieft: de aanvaller die in 1988 Europees kampioen werd met het Nederlands elftal. Eén van de bekendste namen uit het moder ne Nederlandse voetbal, en toch liep de Volendammer twintig jaar lang met een groot geheim rond. In zijn onlangs verschenen biogra fie, Kieft, vertelt hij openhartig over zijn verslavingen: door cocaï ne en alcohol belandde hij diep in de schulden. „Ik heb voor zo'n half miljoen euro opgesnoven." Iets wat je niet zou denken van de beroemde ex-voetballer. Door verschillende fragmenten uit zijn stappenwerkboek Narco tics Anonymous en gesprekken met biograaf Michel van Egmond krijg je een beeld van zijn voetbal carrière en zijn verslavingen. Dat echt niemand iets wist van zijn verslavingen, blijkt uit een gesprek met Van Egmond. „Als mensen mij door de stad zien fiet sen, zeggen ze: 'Kijk, Wimpie Kieft is lekker gewoon gebleven.' Maar dat is gelul, hoor. Als ik nog geld had gehad, zat ik nu echt wel in een taxi." De kleine hoofdstuk jes, korte zinnen en toegankelijke opmaak zorgen ervoor dat het boek makkelijk te lezen is. Een echt voetbalboek is het niet, aan gezien het merendeel over de ver slaving gaat. Wel lees je het weg als een onwaarschijnlijk verhaal, een verhaal dat veel indruk op je maakt. VRIJDAG 11 JULI 2014 het regenachtige weer Struik maakt graag contact met badgasten: „Ik vind het leuk als toeristen Nederlands praten. Als mensen je niet verstaan, kun je er ook geen praatje mee maken." foto's Mechteld Jansen Freddy Struik Het tropisch zwembad van Omnium is doorde weeks open van 10.00 tot 21.30 uur. door Jerry van Luijk Kieft ligt in de boekhandel voor 19,95, als E-book is Kieft te koop voor 13,99. Z'n naam in cocaïnewitte letters voorspellen het verhaal van Kieft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37