Welk strand is het schoonste? 36 ZOMERKRANT Zomernieuws j|| De smaakmaker Tijdens de regenachtige dagen is het in het zwembad hartstikke druk. Eén van de beste dagen om badmeester te zijn. hij bij de nieuwe klimwand. Er komen vooral dagjesmensen af op het zwembad, maar ook toeristen komen vaak. „Zelf vind ik het leukst als toeristen Nederlands praten. Daar heb je dan meer contact mee. Als mensen je niet verstaan, kun je er ook geen praatje mee maken." In de zomer zie je veel toeristen. „Het zijn dan vaak mensen die hier op vakan tie zijn, maar door het slechte weer niet naar het strand kunnen. Ze komen dan naar Omnium om toch te kunnen zwem men." Naast toeristen zijn er ook veel vaste klan ten die elke dag of week komen zwem men. Dat zijn vaak mensen die een spe ciaal programma volgen, of elke dag ko men om te sporten. Tijdens de zomermaanden is het nor maal niet echt druk in Omnium. Door het slechte weer is het de afgelopen da gen wel erg druk geweest. „Op woensdag waren er ongeveer 1300 mensen binnen. We moésten toen ook extra krachten op roepen, om te zorgen dat het veilig blijft." Daarvoor moet het buiten wel re genen. Als het buiten droog is, gaan men sen toch een wandeling maken. Ze ko men dan niet naar het zwembad. Freddy werkt het liefst als het lekker druk is. „Dan heb je ook wat te doen, ze ker als je toezicht moet houden. Als er niemand is, sta je ook maar naar het wa ter te staren en niks te doen. Dan wordt het een lange en saaie dag." Naast toezicht houden werken de bad meesters ook al zwemonderwijzer. Ze le ren kinderen, maar ook ouderen zwem men en hun diploma te halen. Freddy vindt dat het leukste om te doen. „Je kunt mensen zo ook iets leren, en je bent lekker bezig. Je hebt ook te maken met veel verschillende mensen van verschil lende leeftijden. Dat vind ik juist zo leuk." De badmeesters onderhouden het zwem- Welk strand is het schoonste strand van Nederland? Om dar te bepalen, is er de verkiezing van het Schoonste Strand van Neder land. In Zeeland dingen zeventien stranden mee. Een van de genomineerde stran den in Zeeland is dat van Vlissin- gen, waar Albert Dijkstra strand- beheerder is. „Samen bepalen we hoe het strand erbij ligt, het is de verantwoordelijkheid van ons alle maal. We werken met strand- wachten en strandreinigers die er voor zorgen dat het er hier elke dag weer tiptop bijligt, maar de bezoekers dragen natuurlijk ook verantwoordelijkheid. We delen afValzakjes uit en zijn vanuit de gemeente vaak bezig met schoon maken, ook terwijl er mensen op het strand liggen. Die gaan dan soms spontaan meehelpen." Welke stranden de Top 10 halen, wordt mede bepaald door stem men van kustbezoekers, zonaan- bidders en strandliefhebbers. Stemmen kan nog tot en met maandag 11 augustus op wwwsup- portervanschoon.nl. Terwijl de warme zomerdagen nog even op zich laten wach ten, is het in Omnium in Goes al aardig druk. Het vernieuwde zwemcomplex is groter gewor den. De mensen zoeken het overdekte zwembad op om toch van de tropische temperaturen te kunnen genieten, ter wijl het buiten regent. De meeste mensen komen om gebruik te maken van het recreatiebaden of de glij banen. Kinderen kunnen spelen en zwemmen in de verschillende baden. Voor de liefhebbers van de sport kan er ook rustig gezwommen worden. Er wor den ook verschillende evenementen geor ganiseerd in het zwembad. Naast recreatiezwemmen worden er ook groepslessen gegeven en wedstrijden ge zwommen. Er is ook een nieuw tropisch bos met een klimwand. Freddy Struik is badmeester bij Om nium. Hij werkt er nu zes jaar en is blij met zijn baan. „Ik vind zwemmen zelf heel leuk, dus om het te combineren met mijn baan is ideaal. Het is erg leuk om met mensen te werken. Als badmeester heb je met heel veel verschillende men sen contact. Dat is wat dit werk ook zo leuk maakt. Het is echt een sociale baan." Freddy werkt nu fulltime als badmeester bij Omnium. Hij staat 32 uur per week aan het bad als toezichthouder of zwem onderwijzer, en de andere zes uur staat Drukte in het zwembad met Badmeester Freddy Struik: „Het is erg leuk om met mensen te werken. Als badmeester heb je met veel verschillende mensen contact." Het strand bij Westenschouwen wordt schoongehouden. foto Dirk-Jan Cjeltema door Lilian van Gaaien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36