PZC 36 en 37 38 Muziekfestival in Nisse Alle evenementen handig op 'n rij 24 In een circustent kijkt het hooggeëerd publiek altijd zijn ogen uit... en mag soms ook een steentje bijdragen aan de optredens. Drukte in het zwembad met het regenachtige weer Veelal droog, maar nog geen strandweer. Windkracht: N Neerslag: 2 mm Imkers vertellen over bijen tijden Open Imkerweekend Van de duizelingwekkende trapeze-acts van Miss Skar- lett tot de indrukwekkende Indische olifanten die door de piste stampen, van de be hendigheid van jongleur Benjamin tot de al even knappe kunstjes die de hon den in hun act vertonen: als er één plek is waar het nog altijd helemaal draait om het vermaken van het hooggeëerd publiek, is dat natuurlijk het circus. Lief hebbers kunnen dezer dagen hun hart op halen in Terneuzen, waar Circus Renz de tenten heeft opgeslagen. Soms blijft het niet eens bij kijken; be zoeker Ralph Oosterdijk werd tijdens de openingsavond onderdeel van de show en mocht een stukje meespelen met een karateclown. „Ja, dat was onver wacht. Ze hadden net zo goed degene naast me kunnen pakken. Maar het was geweldig om te doen, voor één keertje. Nu is het wel weer genoeg geweest", vertelt hij lachend. Over de show in het geheel is hij ook te spreken. „Heel leuk allemaal, er zitten echt leuke acts bij." Voor de kinderen die nog een aanden ken willen aan een avondje circus, is er de mogelijkheid om in de pauze op de foto te gaan met één van de olifanten. Eén van de kinderen lijkt enorme dier het nogal eng te vinden en wordt snel weer van het dier afgehaald. Maar geen nood: „Je zat er precies lang genoeg op om een foto te maken", grapt één van de circusartiesten. Toeristeninformatiemagazi- ne De Badkoerier lanceerde onlangs een nieuwe evene mentenwebsite. De site badkoe- rier.nl laat in een interactieve tijd lijn de meest actuele evenemen ten in Zeeland zien. Bezoekers kunnen filteren per regio en op thema. „Als aanvulling op ons magazine vonden wij het tijd om toeristen en inwoners ook digitaal op de hoogte te stellen van evenemen ten in onze provincie", zegt eind redacteur David Pieters. „De site is gebruiksvriendelijk, overzichte lijk en bovendien leuk om te be kijken. De homepage bestaat uit een soort tijdbalk waarin je van links naar rechts heen en weer kunt scrollen of vegen." 11 juli 2014 door Tom Scheele Circus Renz is tot 20 juli te zien op de Com municatielaan in Terneuzen. Kaarten zijn voor 15 euro te koop aan de kassa. Altijd goed voor een show Angela zet een wervelende show neer met haar honden, foto Peter Nicolai Het festival Pastorale au Parvis is helemaal niet zo klassiek als de naam misschien doet den ken. Het festival, dat in 1996 voor het eerst werd gehouden, is door de jaren heen steeds breder geworden. Het tweedaagse festival begint vanavond met Ierse ballades van de Lowland Pad dies en ontroerende liedjes van folk- zanger Gerard van Maasakkers, die ter zijde wordt gestaan door gitarist Harry Hendriks. Ook morgen nog. Dorpsplein, vanaf 19.00 uur. O pagina 39: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33