Politie vraagt hulp bij zoeken naar oplichter van bank in Serooskerke Minister Kamp: Nieuwe stroomleiding is nodig 7Yoost ZEELAND 27 commentaar Borstkankerzorg ADRZ hoort tot hoogste categorie Vooraf waren de ver wachtingen niet al te hoog gespannen, maar al tijdens de eerste groepswedstrijd tegen Spanje sloeg de stemming om. Daarna volgden vier overwin ningen op een rij. Heel voor zichtig werd hardop gesproken over de kans op een finale plaats. Het Nederlandse elftal strandde echter een station eer der. De dag na de voor Oranje ongelukkig verlopen straf- schoppenserie was er sprake van een collectieve kater. Maar het chagrijn bleef binnen de perken. Misschien omdat tot de eerste wedstrijd vrijwel nie mand geloofde in een finale plaats. Misschien omdat er waardering was voor de ver richtingen van trainer Louis van Gaal en zijn elftal. Wat nu rest is een wedstrijd om de der de plaats. Brons is niet in trek bij voetballers. Spelers noch trainer zitten op deze troostfi nale te wachten. De FIFA kan dit onderdeel in de volgende editie maar beter schrappen, want de wedstrijd lijkt eerder ergernis dan troost te bieden. GOES - Zorgverzekeraar CZ heeft de borstkankerzorg van het ADRZ ingedeeld in de categorie Beste Zorg. Het ADRZ is in Zuidwest-Neder land het enige ziekenhuis met de hoogste waardering voor borst kankerzorg. Om voor de kwalifica tie in aanmerking te komen, moet het ziekenhuis voldoen aan diverse voorwaarden. De diagno se moet bij ten minste 8o procent van de patiënten binnen vijf we ken worden gevolgd door een ope ratie. Het ziekenhuis dient per jaar ten minste 150 borstkanker- operaties en 20 reconstructies bij borstamputaties uit te voeren. De man meldde zich eind vorig jaar bij de bank in Serooskerke en gaf opdracht tot het overmaken van een geldbedrag. Hofman wil niets zeggen over de hoogte van het bedrag. Wel vertelt hij dat de man zich uitgaf voor een klant. De bank heeft, zo vervolgt Hof man, het geld overgemaakt. „Maar we kwamen er al snel achter dat het om oplichting ging. En vervol gens is het ons gelukt het geld weer terug te krijgen. We zijn dan ook niets kwijt en de echte klant is niet gedupeerd." De Rabobank heeft direct aangif te gedaan van oplichting. Vervol gens zijn ook camerabeelden van de bewuste man overgedragen aan de politie. Een paar beelden staan sinds enkele weken op de si te politie.nl. Volgens Hofman is het de eerste maal in vele jaren dat in het gebied van zijn bank op deze manier geprobeerd is een re kening te plunderen. „Niet voor niets vragen wij aan klanten om zich te legitimeren als ze zaken doen met ons. Dat is voor klanten niet altijd leuk maar is nodig om te voorkomen dat er fraude plaats vindt." Er is tot publicatie van de foto's besloten omdat de politie de man nog steeds niet heeft kun nen traceren. Woordvoerder Henk Snepvangers laat desge vraagd weten dat de politie tot nu toe nog geen enkele tip over de be wuste man heeft ontvangen. Hij vertelde ook dat de man alleen ge zocht wordt voor oplichting van de Rabobank in Serooskerke. Minister Kamp antwoordt dat op vragen van CD A-Kamerlid Agnes Mulder. De noodzaak voor een nieuwe verbinding is groter ge worden door het faillissement van Zalco en Thermphos, stelt Kamp. De stroom die deze twee fabrieken voorheen gebruikten moet nu ook afgevoerd worden naar buiten de provincie. Boven dien is een nieuwe leiding nodig om straks stroom af te voeren die wordt geleverd door nieuwe wind molenparken. Zo moet er voor de kust van Wal cheren, buiten de 12-mijlszone, een groot windmolenpark op zee komen. Gezien het potentiële ver mogen is extra transportcapaci teit op land noodzakelijk voor de afvoer van de opgewekte elektrici teit. De nieuwe 38okV-verbin- ding van Borssele naar Tilburg voorziet in die capaciteit en ligt dan als verbinding het meest voor de hand, aldus minister Kamp. VRIJDAG 11 JULI 2014 Sandra: „Kom over twee jaar maar eens kijken." foto René Schrier Kurt de Smet ruimt zijn spandoek op voor zijn woning in Westdorpe. foto Peter Nicolai door Emile Calon SEROOSKERKE (W) - De politie doet een beroep op het publiek om een man op te sporen die de Rabobank in Serooskerke heeft opgelicht. Het is hem niet daadwerkelijk gelukt om geld in zijn bezit te krijgen, al dus Klaas Roelof Hofman van de Rabobank Walcheren en Noord-Be veland. DEN HAAG - De hoogspanningslei- ding van Borssele naar Geertruiden- berg is vol. Daardoor is geen onder houd aan de leiding mogelijk zon der dat centrales worden terug ge regeld. Daarmee voldoet Tennet, beheerder van het landelijke hoog spanningsnet, niet aan de eisen van de Elektriciteitswet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27