PZC Frietschieten in Vlissingen WK in Brazilië d I 5 1 Ouderenbond Anbo maant de minister tot spoed voor meer en beter betaalbare huisvesting voor ouderen. Word ook abonnee! 4.11.39 z.t. z.t. z.L VRIJDAG 11 juli 2014 Zon, wolken en buien 24 PZC gaat weer terug naar Vlissingen WW'er mag achter de bar DEN HAAG - Minister Stef Blok (Wonen, WD) en staatssecretaris Martin van Rijn (Zorg, PvdA) moeten in actie komen om te zor gen dat ouderen inderdaad langer thuis kunnen wonen, zoals het ka binet wil. Ze moeten 'met kracht de regie pakken', vindt ouderen bond Anbo. „Nu zorginstellingen sluiten en het tekort aan geschik te seniorenwoningen zal toene men, is meer actie en tempo gebo den", schreef de Anbo gisteren in een brief aan de beide bewinds personen. Het kabinet wil dat zo veel moge lijk ouderen en mensen met een lichte zorgvraag zo lang mogelijk thuis blijven wonen. Daarvoor moeten er tot 2021 elk jaar 45.000 geschikte woningen bij komen. Tegelijkertijd ontstaat er leeg stand in de verzorgingshuizen. „De overheid moet meer oog heb ben voor de behoefte aan zorg, en ouderen om wie het gaat, moeten mee kunnen praten", vindt Anbo-voorzitter Liane den Haan. De ouderenbond en enkele gehan dicaptenorganisaties stellen in een brief aan de Tweede Kamer dat de verhuurdersheffing voor huisvestingsprojecten fors omlaag zou moeten. Dat zou vooral gel den voor het verbouwen van zorg instellingen tot complexen met in dividuele woningen. Zorginstel lingen en woningcorporaties die met lege complexen blijven zit ten, willen die ombouwen tot se niorenwoningen, waarin even tueel zorg op maat kan worden ge leverd. Maar daarvoor moeten ze de verhuurdersheffing betalen, een heffing van 0,38 procent over de totale waarde van de wonin gen. Dat drijft de huurprijs op en maakt de woningen onbetaalbaar voor ouderen, is de redenering. Ondanks een recente versoepe ling van de maatregel blijven de kosten ervan te hoog, vinden de briefschrijvers. De organisatie van verpleeg- en verzorgingshuizen ActiZ waarschuwt ook voor de ef fecten van de verhuurdersheffing. Volgens Actiz is de maatregel nooit bedoeld geweest voor ver zorgingshuizen. Door ze toch te heffen, wordt het verhuurders on mogelijk gemaakt de leeglopende verzorgingshuizen een nuttige be stemming te geven. Ouderen om wie het gaat, moeten mee kunnen praten DE STELLING UW MENING 250 reacties Ga naar www.pzc.nl/abonneren ZESDE ETAPPE 1André Creipel 2. Alexander Kristoff 3. Samuel Dumoulin 7. Tom Veelers ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Vincenzo Nibali 2. Jakob Fuglsang 3. Peter Sagan 15. Tom Dumoulin 24.38.25 0.02 0.44 2.25 Voor meer tournieuws zie sportpagina's 8 t/m 11 en 15 www.pzc.nl/tourdefrance pagina 2 en 3: Hoofd omhoog en borst vooruit pagina 26 en 27: Over twee jaar nog spectaculairder Commentaar Al het WK-nieuws op pagina 1 t/m 7 van het sportkatern Actuele verslagen via de e-paper en op www.pzc.nl/wk2014 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 161 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Te weinig huizen voor senioren door Paulus Smits O pagina 10 en 11: Lang zullen we wonen, maar hoe? Liane den Haan, Anbo-voorzitter VLISSINGEN - Het is de leukste manier om friet te maken: een aardappel met volle kracht op een rooster afvuren, waarna het resultaat rechtstreeks de fri tuurpan ingaat. De Frietcowboys zijn een van de acts op Festival Onderstroom in Vlissingen, dat gistermiddag begon. Tot en met zondag is de binnenstad het domein voor theaterliefhebbers. Het festival biedt tientallen straat-, circus- en theatervoorstellingen en muziekoptredens, met het Bellamypark als festival- hart Morgen is de populaire Internationale Straattheatertheaterdag. Voor het complete programma zie www.festivalonderstroom.nl. foto Lex de Meester Troostfinale hoeft voor mij niet Reageeroppzc.nl Duitsland wordt wereldkampioen EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 89% ONEENS 11%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1