Een koppendraaier met nu al /-conische status AUTO 15 Permanent adaptief Camping zoeken grootlicht in Volvo met kampeer-app Downloaden voor computerspel Vrachtwagens als kunstobject RIJ-IMPRESSIE BMW 18 RIJTEST SEAT LEON ST ECOMOTIVE GADGETS Gemaakt uit lichtge wicht materialen en van een liefst 231 pk sterke driecilinder tur bomotor voorzien, bijgestaan door een 96 pk elektromotor: BMW baart opzien met de i8. De 2+2 sportwagen lijkt sterk op de concept van weleer. Krachtige lijnen, wonderlijke details en aërodynamische vin dingen leveren een auto op die hoofden doet omdraaien. De i8 is een plug-in hybride die in de praktijk niet meer dan 20 ki lometer elektrisch kan rijden. De 1.5 liter motor achterin werkt zowel afzonderlijk als sa men met de elektromotor. Het rijgedrag is minder bijzonder dan het uiterlijk doet vermoe den. De vleugeldeuren hebben een grote wowfactor, maar zijn bij in- en uitstappen onhandig. Toch komt het concept door dacht over. Wie nu op slag ver liefd raakt, moet minimaal een jaar wachten. Voor een prijs van 149.000 euro is het eerste productiejaar al uitverkocht. %/EÉa- 4 J* - SEAT LEON ST ECOMOTIVE EN ZIJN CONCURRENTEN onder de vloer een opbergruimte voor de bagage-afdekrolhoes. Een recent gelanceerde versie van de Leon is de 1.6 TDI Ecomotive. Die toevoeging staat bij Seat voor de maximale inzet van software, stroomlijn en bijvoorbeeld band type om het brandstofverbruik zo optimaal mogelijk te temperen. Vroeger stond dat gelijk aan af zien, nu biedt Seat een uitermate soepel functionerende 1.6 liter die sel met een vermogen van 110 pk en een prima koppel van 250 Nm. Mede dankzij de lichtgewicht con structie van het onderstel (voer tuiggewicht 1.180 kilo) sprint de Leon ST Ecomotive voortvarend in 10,6 seconden naar de 100 kilo meter per uur. Hij topt op 200 ki lometer per uur. Wie op een normale manier met de auto rijdt, haalt een gemiddeld brandstofverbruik van ruim bo ven de 1 op 21! Daarmee verdient de de Seat beslist zijn status van 14 procent bij telling, waardoor de zakelijke rijder voor dit model in de rij staat. De auto is aan de bui tenkant herkenbaar aan de geslo ten grille. Op het gebied van com fort laat Seat geen steken vallen. De prijzen liggen op een concurre rend niveau: vanaf 25.600 euro. In heel Europa verkopen au tofabrikanten in de midden klasse vooral de vijfdeurs va rianten. Niet vreemd dat Seat zich daar jarenlang op concentreerde. Maar het be lang van een stationwagon mag niet onderschat worden. Op de Nederlandse markt blijkt dit type carrosserie bij sommige mer ken goed voor meer dan 80 pro cent van de omzet Seat kiest bij de Leon ST niet voor maximale interieurafmetingen, maar vooral voor een uitgebalan ceerde uitstraling. De auto oogt ui termate aantrekkelijk met zijn doorgetrokken daklijn en strak ge boetseerde achterlichten. Deze carrosserievorm biedt niet alleen voordelen op het gebied van baga gevolume, maar heeft een toege nomen hoofdruimte achterin als bijkomend voordeel. Daarmee maakt Seat het karakter van gezinsauto helemaal waar. Het volume van de bagageruimte varieert van 587 tot 1.470 lite£. Dat is voor velen genoeg, maaf Seat steekt daar wat schril mee af te gen toppers als de Skoda Octavia Combi en Honda Civic Tourer. Na twee generaties ziet Seat met de Leon in de middenklasse past echt het licht. Behalve de vijf deurs bestaat het pro gramma uit de driedeurs SC en ruimtelijke ST, in clusief 14-procentstatus. De uitgebreide mogelijkheden maken de Seat optimaal inzet baar. Zo kan de vloerplaat in meerdere hoogtes worden ge plaatst, kent de auto hendels om de rugleuning vanuit de bagage ruimte neer te klappen en zit er ULYSSE FRÉCHELIN VRIJDAG 11 JULI 2014 Seat ziet het licht BMW i8: experimenteel design, maar echt te koop. foto Automedia Seat Leon ST Ecomot Bagage 587-1.470 liter, gewicht 1.180 kg. Die sel 1.6 liter, 110 pk. Van af 25.600 euro, Style Business 28.850 euro. Honda Civic T. i-DTEC Bagage 624-1.668 liter, gewicht 1.312 kg. Die sel 1.6 liter, 120 pk. Van af 22.990 euro, Comf. Business 27.180 euro. Peugeot 308 SW B.HDi Bagage 610-1.660 liter, gewicht 1.275 kg. Die sel 1.6 liter, 120 pk. Vanaf 24.050 euro, Allure 28.550 euro. Skoda Octavia Greenl. Bagage 610-1.740 liter, gewicht 1.197 kg. Die sel 1.6 liter, 110 pk. Vanaf 25.650 euro, Busi ness Line 27.150 euro. Het zogenoemde permanent adap tief grootlicht van Volvo maakt ge bruik van een camera voor de ach teruitkijkspiegel. Die lokaliseert de voorligger en bepaalt welk deel bin nen de grootlichtbundel gedimd moet worden. Een kleine cilinder met daarin metalen deeltjes zorgt voor de verduistering in de kop lamp. Het systeem is beschikbaar voor S60, V60 en XC60. Bijna 3,3 miljoen Nederlanders gaan op kampeervakantie. Voor hen is de app ANWB Kamperen praktisch. Die bevat bijna achtdui zend campings verdeeld over ne gentien landen. Met de gratis code uit de campinggidsen kun je lan den ontgrendelen. Landen zijn van af 0,99 euro aan te schaffen in de app, inclusief offline kaarten voor gebruik zonder internet. door Tony Vos Zijn elegante vormgeving en 14 procent bijtelling zijn sterke punten van de Leon ST Ecomotive. foto's Automedia Effe dimmen, foto Volvo De Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo is te downloaden voor het Playstation 3-computer- spel Cran Turismo 6. Het is de visie van het Japanse merk op een toe komstige sportauto. Jonge ontwer pers kregen van de Japanners de kans het oorspronkelijk virtuele studiemodel te ontwerpen ter gele genheid van de vijftiende verjaar dag van de racegame. Racegame-auto. foto Nissan Kampeer-app. foto ANWB In American Trucks toont fotograaf Ulysse Fréchelin vrachtwagens als kunstobject. Slimme closeups en inventieve camerastandpunten zor gen voor een verrassende benade ring van de imposante voertuigen. Het boek met 64 foto's verschijnt in een gesigneerde oplage van 100 exemplaren. American Trucks kost 95 Zwitserse frank (78 euro). Zie ook www.madgallery.ch. American Trucks, foto PR door Tony Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15