Obama zit in zijn maag met toenemend aantal kindimmigranten Jokowi op voorsprong in verkiezingen Indonesië stipreizen.nl/disney (stip)S. Disneyland® Paris Macic Circus l Hotel**** a Disneyland® Paris Kyriad l Hotel*** a BUITENLAND 9 DONDERDAG 10 JULI 2014 f Gratis gebruik .zwembad!/ De aller- scherpste prijzen! Kinderen t/m 6 jaar k gratis! y nu v.a. Nergens voordeliger! aankomst juli t/m december V 2 t/m 6 dagen V prachtig en landelijk gelegen met uitzicht over het meer inclusief alle dagen entree en shuttle- bus van/naar de Disney® Parken gratis parkeren bij hei hotel zie stipreizen.nl/frdky aankomst juli t/m december V 2 t/m 6 dagen V prachtig themahotel in circusstijl inclusief alle dagen entree en shuttle bus van/naar de Disney® Parken V gratis parkeren bij het hotel kinderen t/m 6 jaar gratis (in familiekamer) zie stipreizen.nl/frdmc door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - 52.000. Zoveel kinde ren zijn sinds oktober vorig jaar vanuit Mexico de grens met de Ver enigde Staten overgestoken zon der een volwassene bij zich. Kinderen van 16 jaar en jonger zijn het. Vaak hebben ze broer tjes, zusjes, neefjes of nichtjes aan de hand. Sommigen van hen zit ten nog in de luiers. De meeste immigranten komen uit Midden- Amerika en hebben soms een we kenlange reis achter de rug. President Barack Obama noemt de stroom kindimmigranten 'een dringende humanitaire crisis'. Hij vraagt 3,7 miljard euro aan het Congres om het probleem aan te pakken. Hij wil onder meer de grenscontrole versterken en extra opvangcentra bouwen. Zijn ver zoek ligt politiek zeer gevoelig. Vo rig jaar gingen Republikeinen én Democraten akkoord met hervor ming van de wet: 11 miljoen illega le immigranten werd amnestie Stroom kindimmigranten is volgens president Obama 'een dringende humanitaire crisis' verleend. De Republikeinen kre gen in ruil daarvoor meer grens wachten en een hek van bijna 600 kilometer langs een belang rijk deel van de grens. Maar dat hek is er tot nu toe nog niet geko men. De Republikeinen willen Obama, met het oog op de tussentijdse Congresverkiezingen van novem ber, liefst geen toestemming ge ven om zoveel geld te besteden aan het probleem. Hun aanhang is tegen het verlenen van amnes tie aan wetsovertreders. De Repu blikeinen voelen ook de hete adem in hun nek van de Tea Par ty, de conservatieve vleugel van de Republikeinse partij die immi gratie als een dreiging ziet en voor wie samenwerking met Oba ma taboe is. Zo verloor de Repu blikein Eric Cantor, die in het Huis van Afgevaardigden nog wel eens met de Democraten wilde sa menwerken, onlangs bij een voor verkiezing in Virginia van een Tea Party-kandidaat. Intussen wachten in grote hallen in Texas de kinderen op hulp. De Amerikaanse wet schrijft voor dat kinderen die zonder ouders wor den gevonden, een veilige situatie moet worden geboden. Dat leidde er toe dat in voorgaande jaren 40 procent van alle kindimmigran ten die alleen de grens overkwa men in de VS kon blijven. door Lotte Martini JAKARTA - Exitpolls wijzen op een krappe voorsprong voor Joko 'Joko wi' Widodo in de Indonesische pre sidentsverkiezingen. De gouver neur van Jakarta en ex-generaal Prabowo Subianto claimen echter beiden de overwinning. Zo'n 186 miljoen stemgerechtigde Indonesiërs konden gisteren hun stem uitbrengen op een opvolger voor huidig president Susilo Bam- bang Yudhoyono. Die is na twee termijnen niet meer herkiesbaar. De rustig verlopen verkiezingen met een geschatte opkomst van zo'n 75 procent, waren een nek-aan-nekrace tussen twee te genpolen: Joko 'Jokowi' Widodo (53) en Prabowo Subianto (62). Volgens een peiling van het Indo nesische Centrum voor Strategi sche en Internationale Studies staat gouverneur Jokowi met 52 procent op een nipte voorsprong. Zijn rivaal, ex-generaal en zaken man Prabowo Subianto, zou 48 procent hebben behaald. Het cen trum houdt echter een slag om de arm omdat veel kiezers niet wil den zeggen op wie ze hadden ge stemd. Volgens het blad Kompas ligt Jo kowi slechts 4,36 procent voor op zijn opponent. Daarmee is de mo gelijke overwinning van Jokowi zijn partij al de overwinning op, een uur later deed zijn opponent hetzelfde. Het zal enige tijd duren voor er een winnaar aangewezen kan worden. In het over drie tijd zones verdeelde eilandenrijk is het tellen van de stemmen een grote operatie, waardoor de defini tieve uitslag pas wordt verwacht op 22 juli. Jokowi is als zoon van een tim merman niet afkomstig uit de eli te. In tegenstelling tot de vele cor rupte politici in Indonesië heeft de gouverneur van Jakarta een 'schoon' imago. Hij deed aan de verkiezingen mee namens de In donesische Democratische Partij van Strijd, de partij van oud-presi dent Megawati Soekarnoputri. Jo kowi heeft zich in Jakarta popu lair gemaakt door in hoog tempo veel problemen aan te pakken. Hij heeft het imago een 'man van het volk' te zijn. Daarmee is hij een tegenpool van zijn opponent Prabowo, die zich laat voorstaan op zijn voorkomen als sterke man. De ex-generaal en zakenman is getrouwd geweest met een dochter van de autoritai re oud-president Soeharto die In donesië meer dan 20 jaar leidde. Als legercommandant legde Pra bowo tegenstanders van zijn schoonvader het zwijgen op en was hij betrokken bij mensenrech tenschendingen. Exitpolls wijzen op voorsprong voor Jokowi: 52 procent van de stemmen tegen 48 voor Prabowo aanzienlijk minder groot dan in de aanloop naar de verkiezingen werd verwacht. De laatste weken slonk zijn voorsprong, mede van wege een door zijn tegenstanders gefinancierde lastercampagne. Bij een nipte overwinning wordt ge vreesd voor rechtszaken en een politieke impasse. Anderhalf uur na het openen van de stembussen eisten Jokowi en Gouverneur Joko 'Jokowi' Widodo foto HH w J met 088 - 70 70 600 ve,"n,y OJsney Beleef de magie Vanaf-prijzen p.p. o.b.v. 1 overnachting (2 pers. per kamer) en 2 dagen entree. ExcL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9