vandaag, dag 6 SPORT 13 Team Sky liet in de kleine Hel van het Noorden niets aan het toeval over. Maar de ploeg verloor toch zijn kopman Chris Froome. ARRAS O, Viry-Noureuih' 88.5km Cöte de Roucy Pinon 119km Na de uitputtende etappe van gisteren kunnen de renners vandaag 'rustig aan' doen. Op weg van Arras naar Reims doemen twee heilinkjes op, verder is de rit zo plat als een dubbeltje. Ruim baan dus waarschijnlijk voor de sprinters. ARENBERC - Nog voordat er in de hellerit naar Arenberg ook maar een meter over de gevrees de kasseien was gereden, ver loor de Ronde van Frankrijk zijn topfavoriet. Chris Froome ging kort na de start in leper onderuit en kwam na het passeren van de Belgisch-Franse grens opnieuw ten val. Dat was te veel voor de Tourwinnaar van een jaar gele- den, die dinsdag ook al in het begin van de etappe gevalren was en gisteren van start ging met een ingepakte pols. „Daar had hij al behoorlijk wat last van", zei Sky-ploegleider Servais Knaven gisteravond in het rennershotel na de voor de Britse ploeg zo dramatisch ver lopen etappe. Na zijn eerste val zat Froome meteen weer op de fiets. De schade van die val bleef be perkt tot schaafwonden aan zijn rechterzijde, waar de Brit een dag eerder nog op zijn lin kerkant gevallen was. Binnen ïo kilometer keerde Froome te rug in het peloton. Na de twee de val knakte hij definitief. Hij greep opnieuw naar zijn pols en stapte gedesillusioneerd in de ploegleiderswagen. Met een busje van Sky werd hij éven la ter teruggebracht naar het ho tel. Voor Knaven was de opgave van Froome in de Hel van het Noorden uiterst wrang. Met het uitvallen van zijn kopman be leefde hij zijn grootste teleur stelling als ploegleider op de plaats waar hij als renner zijn grootste succes had behaald met het winnen van Parijs-Rou- baix in 2001. Toch wilde Kna ven daar gisteravond al niet te lang bij stil staan. „Natuurlijk is dit heel erg jam mer. Maar we moeten ons met de ploeg nu maar richten op Richie Porte. Die is vandaag goed voor de dag gekomen en staat nu achtste in het alge meen klassement. Hopelijk is Chris snel genoeg hersteld om zich te kunnen gaan richten op de Vuelta in het najaar. Voorlo pig is 2014 niet zijn jaar." Knaven verwees daarmee naar de val die Froome eerder al maakte in het Critérium du Dauphiné waarbij hij zich aan zijn rug blesseerde. Daardoor waren er al voor de start van de Tour twijfels over het vormpeil van de Brit, die dit jaar noch tans goed begonnen was met eindzeges in de Ronde van Oman en de Ronde van Romandië. Om Froome veilig over de kas seien te loodsen wilde Sky gis teren niets aan het toeval over Het was voor mij onmogelijk mijn fiets nog onder controle te houden laten. Niet qua materiaal en niet qua menselijke hulp. Kna ven had een groep vrijwilligers van Wielervereniging Breda ge regeld die samen met het perso neel van Sky op de kasseistro ken klaarstonden met reserve wielen. Elke tweehonderd me ter stond er iemand met een Sky-shirt om in geval van pech meteen in te kunnen grijpen. De vrijwilligers kregen Froome niet eens te zien. De Brit ver dween na zijn opgave naar zijn hotelkamer. Via Twitter liet hij weten kapot te zijn van zijn opgave. „Mijn polsblessure en de omstandigheden in deze zware etappe maakten het ech ter onmogelijk om verder te rij den", twitterde de man die de Tour een jaar geleden nog met overmacht won. De opgave van Froome heeft tot gevolg dat ook in 2014 de Tourwinnaar van een jaar eer der zijn eindzege niet prolon geert. Sinds het einde van het tijdperk-Armstrong is dat ook niet meer voorgekomen. DONDERDAG 10 JULI 2014 i le Tour KOUCy j DB|MC 157km J RE'MS 194 km Chris Froome was gisteren al twee keer gevallen voor de kasseien begonnen. Er knakte iets bij de kopman van Sky: hij stapte af. foto VI Images Favoriet Froome ligt er al voor de kasseien uit door Jan Martens Chris Froome

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65